Bytom: Festiwal Kolorów podbił serca mieszkańców ZDJĘCIA

  Bytom: Festiwal Kolorów podbił serca mieszkańców ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Patryk Osadnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Festiwal Kolorów w Bytomiu
  1/88

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Patryk Osadnik

  Festiwal Kolorów zawitał do Bytomia w sobotę, 22 września. Park miejski im. Franciszka Kahla w kilka sekund ożył, a powietrze w nim zrobiło się kolorowe od wielobarwnych proszków, które wyrzucili ponad swoje głowy uczestnicy festiwalu. Całą zabawę doprawiono dobrą i energiczną muzyką.

  Festiwal Kolorów podbił serca mieszkańców Bytomia


  Mikołów, Katowice, Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów, a teraz również Bytom. Kolejne miasto dołączyło do ogólnopolskiej mapy miejsc, w których odbywa się bardzo popularny ostatnimi czasy Festiwal Kolorów. Jego pierwsza edycja w Bytomiu wystartowała w sobotę, 22 września o godzinie 15:00.

  - Lubię Festiwal Kolorów bo można tutaj poznać wiele osób, ale przychodzimy tu też ze znajomymi, żeby po prostu dobrze się bawić - mówi Nicolas Grabowski, który na Festiwalu Kolorów był po raz drugi. - Wszystko dzięki tym kolorom, to dzięki nim tutaj ludzie przychodzą. Można za ich pomocą uwolnić swoją energię, muzyka też w tym pomaga - tłumaczy młody mieszkaniec Zabrza.

  Festiwal rozpoczął się pierwszym wyrzutem kolorów o godzinie 15:00, ale już wcześniej w parku trwała impreza w rytm dyskotekowej muzyki. Później kolorowy pył jeszcze kilkakrotnie wzbijał się w powietrze.

  Bardzo popularne podczas Festiwalu Kolorów są też "free hugs", czyli "darmowe uściski". Wielu uczestników zabawy trzyma karteczki z takim właśnie napisem, a inni podchodzą do nich i po prostu się przytulają, co pokazuje życzliwą atmosferę podczas tego typu imprez.

  - Jest tutaj dużo przyjaznych i otwartych osób, dlatego noszę ze sobą karteczkę z napisem "free hugs" i rozdaję uściski innym - mówi Nicolas.

  Zobacz zdjęcia z festiwalu:
  Zobacz galerię


  Frekwencja nie zawiodła, a podczas Festiwalu Kolorów - zabawy nawiązującej do hinduskiego święta Holi, które jest odpowiednikiem naszego lanego poniedziałku, z tą różnicą, że zamiast wody wykorzystuje się kolorowe proszki - pod sceną bawiło się kilkaset osób, głównie nastolatków.

  Organizatorzy Festiwalu Kolorów nie zapominają o ekologii. Za każdą uzbieraną po wyrzucie reklamówkę woreczków, w których trzymane są kolory, uczestnicy zabawy otrzymują kolejne 10 barwnych paczek.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Festiwal Innowacji i technologii GAPR w Gliwicach


  Tragiczny karambol na S1 w Jaworznie


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA