Bytom przejął tereny GKS Rozbark. W zamian dał Kompanii...

  Bytom przejął tereny GKS Rozbark. W zamian dał Kompanii tereny inwestycyjne

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bytom przejął tereny GKS Rozbark. W zamian dał Kompanii tereny inwestycyjne

  ©Fot. Bartłomiej Wondraszek

  Blisko 4 miliony złotych - taka jest wartość terenów, na których znajduje się klub sportowy GKS Rozbark. Tyle mniej więcej są też warte tereny przy autostradzie A1. Obydwa tereny zmieniły właścicieli. Za przejęcie terenów w Rozbarku miasto musiało dopłacić... 455,08 zł.
  Bytom przejął tereny GKS Rozbark. W zamian dał Kompanii tereny inwestycyjne

  ©Fot. Bartłomiej Wondraszek

  Od początku tego roku władze Bytomia przymierzały się do przejęcia terenów, na których funkcjonuje klub GKS Rozbark. Jego właścicielem przez lata była Kompania Węglowa. Od ubiegłego wtorku, kiedy podpisano akt notarialny, w całości te tereny przejęło miasto. W zamian KW otrzymało atrakcyjne tereny inwestycyjne przy ul. Strzelców Bytomskich w sąsiedztwie autostrady A1.

  Wartość nieruchomości nabytych przez gminę Bytom od Kampanii Węglowej S.A. w ramach umowy zamiany to 3.911.652, 13 zł brutto - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Bytomiu dodając, że miasto musiało do interesu dopłacić 455,08 zł różnicy.

  Z tej transakcji najbardziej cieszą się w klubie GKS Rozbark, który kilka lat temu został zlikwidowany i dziś działa coraz prężnej zwłaszcza na polu szkolenia piłkarskiego narybku. - Jest to historyczny moment dla naszego klubu - GKS Rozbark. Nasze marzenia po jego reaktywacji stają się faktem. Jej beneficjentami będzie w głównej mierze młodzież. Już dzisiaj myślimy o uruchomieniu sekcji lekkoatletycznej, rugby czy judo. Wierzymy, że w przyszłości staniemy się sportowym filarem Bytomia - podkreśla Karol Fedorowicz, członek zarządu GKS Rozbark.

  Jego wizja zgadza się z tą, jaką roztacza prezydent Bytomia Damian Bartyla, któremu mocno zależało na tym, aby atrakcyjny teren sportowy trafił pod skrzydła miasta. - Przejęcie przez miasto obiektu GKS-u Rozbark umożliwi nam przeprowadzenie niezbędnych inwestycji tak, aby z kompleksu sportowego mogli korzystać nie tylko piłkarze, ale również lekkoatleci i przedstawiciele innych dyscyplin - podkreśla.

  Zgodnie z zawartym aktem notarialnym, który podpisano w ubiegły wtorek, miasto przejęło nie tylko stadion wraz z bocznymi boiskami, ale również budynek sportowy, szatnie i pomieszczenia gospodarcze oraz m.in.: kort tenisowy, boiska do koszykówki, strzelnicę sportową i parking. Teraz celem władz będzie przywrócenie świetności całemu obiektowi, ale na to są potrzebne środki. - Będziemy się starać o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które umożliwiłoby nam rozpoczęcie szeroko zakrojonych inwestycji polegających m.in:. na budowie bieżni lekkoatletycznej wraz zapleczem socjalno-technicznym oraz modernizacji stadionu i znajdujących się wokół niego boisk – mówi Damian Bartyla.

  nie wiadomo kiedy w ogóle to wszystko nastąpi. Jak podkreśla biuro prasowe magistratu, na razie trudno określić jakiekolwiek terminy zwłaszcza, że miasto jest świeżo po zamianie.

  "Na Forum". Co wynikie z tego połączenia? Krupiński w SRK. Co teraz?


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jajajakberety

  Bytomianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A więc żegnaj GKS Rozbark. Kompania Węglowa pozbyła się balastu w postaci niechcianego klubu, a ponieważ miasto Bytom nie ma na nic pieniędzy, to już po klubie. Do niedowiarków - niby co stało na...rozwiń całość

  A więc żegnaj GKS Rozbark. Kompania Węglowa pozbyła się balastu w postaci niechcianego klubu, a ponieważ miasto Bytom nie ma na nic pieniędzy, to już po klubie. Do niedowiarków - niby co stało na przeszkodzie, żeby wymienione sekcje (lekkoatletyka itd.) rozwijać przy Polonii Bytom? Niby dlaczego GKS Rozbark ma być do tego lepszy?

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo