MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bytom: rozpoczyna się remont ul. Zabrzańskiej. Uwaga na utrudnienia drogowe. Prace potrwają do końca sierpnia

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
W Bytomiu rusza remont ulicy Zabrzańskiej
W Bytomiu rusza remont ulicy Zabrzańskiej UM Bytom
Remont ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. W poniedziałek, 20 lipca, ruszył remont jednej z głównym ulic w Bytomiu. Powierzchnia remontu nawierzchni jezdni ulicy Zabrzańskiej wyniesie 2850 m kw., a chodnika 200 m kw. Wartość inwestycji to 275 459 zł, a cała kwota pochodzi z budżetu miasta. Prace potrwają do końca sierpnia. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Rusza remont ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. Uwaga na utrudnienia

Od poniedziałku, 20 lipca rusza remont ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu. Podczas prac na ul. Zabrzańskiej od Centrum w stronę Szombierek i Bobrka obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, a kierowcy jadący w stronę centrum miasta kierowani będą przez Karb i ul. Wrocławską.

Zakres prac będzie obejmował wymianę nawierzchni drogi, remont chodnika oraz wykonanie oznaczeń pionowych. Inwestycję za ponad 275 tys. zł wykona wyłoniona w przetargu firma PPHU „DALPOL” z Bytomia.

- Jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki jest w bardzo złym stanie technicznym przez koleiny, ubytki w nawierzchni i spękania, dlatego konieczny jest remont odcinka drogi - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

- Inwestycja będzie obejmowała m.in.: modernizację nawierzchni ulicy, chodnika, a także powstanie ciągów pieszo-rowerowych, których budowa będzie możliwa dzięki oszczędnościom, jakie uzyskaliśmy po przetargu - dodaje Michał Bieda.

Remont obejmie fragment ul. Zabrzańskiej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki.

Remont ul. Zabrzańskiej na odcinku skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki będzie prowadzony najpierw na jednym pasie ruchu. Ruch będzie wtedy prowadzony po nieremontowanym pasie. W przeciwnym kierunku kierowcy będą poruszać się objazdem. Następnie ruch zostanie przerzucony na wyremontowany pas.

- Roboty drogowe rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek, 20 lipca. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień drogowych, które nie powinny trwać dłużej niż dwa tygodnie. Prace drogowe wykonawca planuje zakończyć się na początku sierpnia - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Nie przeocz

20 lipca od godziny 9.00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku:

  • w czasie remontu obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy - od Centrum w stronę Szombierek i Bobrka.
  • kierowcy jadący od strony ul. Łagiewnickiej i spod wiaduktu PKP, w kierunku dzielnicy Szombierki, napotkają utrudnienia związane z naprzemiennym zawężeniem jezdni.
  • objazd do Centrum z Szombierek i Bobrka będzie kierowany do Karbia, skąd istniejące oznakowanie kieruje do Centrum przez ul. Wrocławską (dla samochodów osobowych ) i ul. Celną oraz Strzelców Bytomskich (dla samochodów ciężarowych ).
  • Przypominamy również o alternatywnej możliwości dojazdu do Centrum z Szombierek przez:
  • ul. Frycza Modrzewskiego, Młyny Szombierskie, Ostatnią;
  • ul. Łagiewnicką, Krzyżową;
  • Kilara i Chorzowską.

Bytom – czasowe zmiany na liniach autobusowych 118, 121, 127, 146, 183, 227

Od 20 lipca do odwołania, w związku z tymczasowym wstrzymaniem ruchu na fragmencie ul. Zabrzańskiej w Bytomiu, obowiązywać będą zmienione trasy przejazdu linii autobusowych 118, 121, 127, 146, 183 i 227. Wyłączony z obsługi będzie odcinek Szombierki Kopalnia – Bytom Dworzec.

Jak pojadą autobusy?

  • linie 118, 121, 146 i 183 będą kursowały w relacji skróconej do przystanku Szombierki Kopalnia;
  • linia 127 będzie kursowała w relacji Bytom Dworzec – Szombierki Kopalnia;
  • linia 227 będzie kursowała w relacji Szombierki Kopalnia – Bytom Dworzec.

Linie te nie będą obsługiwały przystanków Bytom Dworzec (przystanek ten dla linii 127 będzie wyłącznie przystankiem początkowym, zaś dla linii 227 wyłącznie końcowym), Bytom Zamłynie oraz Bytom Powstańców Warszawskich.

Dojazd z przystanku Szombierki Kopalnia do centrum Bytomia możliwy będzie liniami tramwajowymi 5 i 30. Linia tramwajowa 30 w tym okresie będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością. Przypominamy, że odcinek pomiędzy przystankiem Bytom Dworzec a przystankiem Bytom Zamłynie można pokonać pieszo tunelem pod dworcem PKP.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni