Bytovia - Raków Częstochowa 1-0. Raków przegrywa trzeci raz z rzędu [RELACJA]

Piotr Malinowski (przy piłce) i jego koledzy nie mają najlepszej passy. W Bytowie Raków Częstochowa przegrał trzeci mecz z rzędu Arkadiusz Gola
W sobotnim meczu 27. kolejki Nice 1. Ligi Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 0-1. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Marek Opałacz. Dla zespołu spod Jasnej Góry to już trzecia kolejna porażka.

Jesienią Raków Częstochowa jako beniaminek zaskoczył rywali, stając się po awansie jedną z rewelacji pierwszej ligi. Wiosną częściej jednak zaskakuje... własnych kibiców, ale w negatywny dla nich sposób. Drużyna Marka Papszuna w sobotę przegrała trzeci raz z rzędu, i to z niżej notowanym rywalem, czyli walczącą o utrzymanie Drutex-Bytovią.

Spotkanie w Bytowie być może potoczyłoby się zupełnie inaczej, ale w 10. minucie doskonałą okazję zmarnował Jose Embalo, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Michałem Szromnikiem. Nieskuteczność Portugalczyka wkrótce się zemściła.
Z dystansu huknął doświadczony pomocnik gospodarzy, Marek Opałacz, a Jakub Szumski nie miał szans na skuteczną reakcję.

Drużyna z Częstochowy dążyła do wyrównania i była blisko szczęścia na początku drugiej połowy, gdy po jednym ze stałych fragmentów gry piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy. Zabrakło szczęścia, ale Raków wcale mu potem nie pomógł, bo nie tworzył sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. Bytovia grała uważnie w obronie i ostatecznie dowiozła korzystny rezultat, który pomoże jej w walce o utrzymanie.

Częstochowianie o ligowy byt mogą być już spokojni, bo mają znaczną przewagę nad drużynami z dołu tabeli. Zawdzięczają ją wyłącznie dobrym meczom w ubiegłym roku, bo w rundzie jesiennej zdobyli zaledwie cztery punkty w siedmiu rozegranych spotkaniach. Ten kiepski bilans przesądził o tym, że Raków nie namiesza już w ligowej czołówce, ale jest też druga strona medalu - trener Papszun ze spokojem może pracować z drużyną myśląc już o kolejnym sezonie.

Bytovia Bytów 1-0 Raków Częstochowa
Marek Opałacz 19'

Bytovia: Michał Szromnik - Jakub Kuzdra, Fran González, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Michał Rzuchowski, Bartosz Wolski (79' Wojciech Wilczyński), Kamil Wacławczyk (83' Jakub Wilk), Michał Jakóbowski (90' Orlande Kpassa) - Janusz Surdykowski.

Raków: Jakub Szumski - Karol Mondek (70' Hubert Tomalski), Artiom Rachmanow, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Piotr Malinowski - Dariusz Formella (78' Adam Mesjasz), Rafał Figiel (57' Krystian Wójcik), Adam Radwański, Mateusz Zachara - José Embaló.

żółte kartki: Opałacz, Surdykowski - Malinowski, Szumski, Zachara, Radwański.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)