Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz wiedzieć nad czym obecnie pracuje Politechnika Śląska? Jeśli tak, to warto wziąć udział w nietypowej konferencji 15 i 16 kwietnia

oprac. MOKR
Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej
Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej Fot. 123RF
Już 15 i 16 kwietnia Politechnika Śląska organizuje międzynarodową konferencję „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągnięcia i wyzwania”. Będzie się można dowiedzieć, jakie badania są prowadzone na tej jednej z największych uczelni w kraju i jakimi osiągnięciami może się pochwalić gliwicka szkoła wyższa.

Politechnika Śląska wspiera rozwój nauki, gospodarki, przemysłu i szeroko rozumianego otoczenia przez prowadzenie działalności naukowej w sześciu Priorytetowych Obszarach Badawczych. Są to: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna, sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych, materiały przyszłości, inteligentne miasta i mobilność przyszłości, automatyzacja procesów i Przemysł 4.0, ochrona klimatu i środowiska, nowoczesna energetyka.

Wydarzeniem prezentującym plany i możliwości współpracy z uczelnią w ramach tych działań, jest otwarta międzynarodowa konferencja „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągnięcia i wyzwania”. Można wziąć udziału w spotkaniu online na platformie Zoom. Link do rejestracji: https://www.polsl.pl/konferencja-pob/rejestracja-konferencja-pob/

Badania i rozwój sześciu Priorytetowych Obszarów Politechniki wynikają bezpośrednio ze statusu uczelni badawczej, uzyskanego przez Politechnikę Śląską w 2019 r., jako jedynej szkoły wyższej w regionie i jednej z dziesięciu w Polsce.

Nie przeocz

- Wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami nauki o dużym znaczeniu dla społeczeństwa i gospodarki, uzyskanymi w ostatnich latach na Politechnice Śląskiej, oraz prowadzonymi obecnie badaniami mam przyjemność zaprosić na konferencję „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągniecia i wyzwania”. Konferencja odbędzie się 15 i 16 kwietnia od godziny 12.00 do 17.00 z wykorzystaniem platformy Zoom. Udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez stronę internetową uczelni: www.polsl.pl. W pierwszym dniu konferencji, zatytułowanym „Badania naukowe Politechniki Śląskiej w służbie społeczeństwu i gospodarce”, dowiemy się, jakie prace badawcze są prowadzone oraz jaką konkretną ofertą i technologią dysponujemy w bardzo szerokim zakresie działalności, w tym: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna; sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych; materiały przyszłości; inteligentne miasta i mobilność przyszłości; automatyzacja procesów i Przemysł 4.0; ochrona klimatu i środowiska i nowoczesna energetyka. Przedstawiona tematyka potwierdza, że pomimo iż jesteśmy uczelnią techniczną, to jako uczelnia badawcza prowadzimy prace interdyscyplinarne, wspierające medycynę, a także zwiększające komfort życia, człowieka i dbające o środowisko naturalne. Drugi dzień konferencji, pod tytułem „Aktualne wyzwania nauki”, odbędzie się w formule 6 sesji panelowych prowadzonych w języku angielskim, podczas których wybitni eksperci z kraju i z zagranicy będą dyskutować o najbardziej aktualnych tematach, stawiać hipotezy, wymieniać poglądy, mówić o przyszłości nauki. Konferencja jest adresowana do każdego – mówi prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor Politechniki Śląskiej ds. nauki i rozwoju.

Adresatami konferencji są zarówno przedstawiciele świata akademickiego, jak również otoczenia społeczno-gospodarczego: samorządy, reprezentanci biznesu i przemysłu oraz organizacji pozarządowych. Wśród zaproszonych prelegentów, gości i panelistów są zarówno pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, autorytety branżowe, a także wybitni specjaliści i badacze z uczelni z zagranicy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera