Chcesz wiedzieć nad czym obecnie pracuje Politechnika Śląska? Jeśli tak, to warto wziąć udział w nietypowej konferencji 15 i 16 kwietnia

oprac. MOKR
Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej
Politechnika Śląska ma status uczelni badawczej Fot. 123RF
Udostępnij:
Już 15 i 16 kwietnia Politechnika Śląska organizuje międzynarodową konferencję „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągnięcia i wyzwania”. Będzie się można dowiedzieć, jakie badania są prowadzone na tej jednej z największych uczelni w kraju i jakimi osiągnięciami może się pochwalić gliwicka szkoła wyższa.

Politechnika Śląska wspiera rozwój nauki, gospodarki, przemysłu i szeroko rozumianego otoczenia przez prowadzenie działalności naukowej w sześciu Priorytetowych Obszarach Badawczych. Są to: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna, sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych, materiały przyszłości, inteligentne miasta i mobilność przyszłości, automatyzacja procesów i Przemysł 4.0, ochrona klimatu i środowiska, nowoczesna energetyka.

Wydarzeniem prezentującym plany i możliwości współpracy z uczelnią w ramach tych działań, jest otwarta międzynarodowa konferencja „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągnięcia i wyzwania”. Można wziąć udziału w spotkaniu online na platformie Zoom. Link do rejestracji: https://www.polsl.pl/konferencja-pob/rejestracja-konferencja-pob/

Badania i rozwój sześciu Priorytetowych Obszarów Politechniki wynikają bezpośrednio ze statusu uczelni badawczej, uzyskanego przez Politechnikę Śląską w 2019 r., jako jedynej szkoły wyższej w regionie i jednej z dziesięciu w Polsce.

Nie przeocz

- Wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami nauki o dużym znaczeniu dla społeczeństwa i gospodarki, uzyskanymi w ostatnich latach na Politechnice Śląskiej, oraz prowadzonymi obecnie badaniami mam przyjemność zaprosić na konferencję „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągniecia i wyzwania”. Konferencja odbędzie się 15 i 16 kwietnia od godziny 12.00 do 17.00 z wykorzystaniem platformy Zoom. Udział jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez stronę internetową uczelni: www.polsl.pl. W pierwszym dniu konferencji, zatytułowanym „Badania naukowe Politechniki Śląskiej w służbie społeczeństwu i gospodarce”, dowiemy się, jakie prace badawcze są prowadzone oraz jaką konkretną ofertą i technologią dysponujemy w bardzo szerokim zakresie działalności, w tym: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna; sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych; materiały przyszłości; inteligentne miasta i mobilność przyszłości; automatyzacja procesów i Przemysł 4.0; ochrona klimatu i środowiska i nowoczesna energetyka. Przedstawiona tematyka potwierdza, że pomimo iż jesteśmy uczelnią techniczną, to jako uczelnia badawcza prowadzimy prace interdyscyplinarne, wspierające medycynę, a także zwiększające komfort życia, człowieka i dbające o środowisko naturalne. Drugi dzień konferencji, pod tytułem „Aktualne wyzwania nauki”, odbędzie się w formule 6 sesji panelowych prowadzonych w języku angielskim, podczas których wybitni eksperci z kraju i z zagranicy będą dyskutować o najbardziej aktualnych tematach, stawiać hipotezy, wymieniać poglądy, mówić o przyszłości nauki. Konferencja jest adresowana do każdego – mówi prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor Politechniki Śląskiej ds. nauki i rozwoju.

Adresatami konferencji są zarówno przedstawiciele świata akademickiego, jak również otoczenia społeczno-gospodarczego: samorządy, reprezentanci biznesu i przemysłu oraz organizacji pozarządowych. Wśród zaproszonych prelegentów, gości i panelistów są zarówno pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, autorytety branżowe, a także wybitni specjaliści i badacze z uczelni z zagranicy.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie