Chojniczanka - Zagłębie Sosnowiec 1:3. Sosnowiczanie uciekają ze strefy spadkowej

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wreszcie odnieśli ligowe zwycięstwo pokonując w Chojnicach Chojniczankę 3:1 Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Chojniczanki przegrali z Zagłębiem Sosnowiec 1:3 w meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi. Po tej porażce piłkarze z Chojnic zostali zdegradowani do II ligi. Sosnowiczanie wygrali po raz pierwszy od czterech spotkań i wydostali się ze strefy spadkowej. By być pewnym utrzymania Zagłębie musi zwyciężyć jeszcze w jednym z dwóch ostatnich spotkań ze Stalą Mielec i Wigrami Suwałki. Zobaczcie relację z meczu Chojniczanka - Zagłębie Sosnowiec.

Chojniczanka - Zagłębie Sosnowiec wynik, relacja

Zagłębie pojechało do Chojnic z mocną wolą przełamania złej passy i wydostania się ze strefy spadkowej. W I połowie lepsi jednak byli mający jeszcze cień nadziei na utrzymanie piłkarze Chojniczanki. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Oskara Paprzyckiego w 22 minucie gry. Lewą stroną boiska przedarł się Robert Ziętarski i dograł piłkę w narożnik pola karnego. Obrońca Chojniczanki ubiegł Bartłomieja Babiarza i precyzyjnym uderzeniem pokonał Krystiana Stępniowskiego. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Na bramkę sosnowiczan biegło z piłką dwóch graczy z Chojnic Mateusz Kuzimski i Ziętarski, lecz nie wykorzystali tej okazji.

Sosnowiczanie przebudzili się przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rogu Szymona Pawłowskiego bramkarz Radosław Janukiewicz sfaulował Fabiana Piaseckiego. Lider strzelców Fortuna 1. Ligi podszedł do rzutu karnego, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy, a dobitka minęła światło bramki.

Po zmianie stron znów szansę miał Piasecki, jednak Janukiewicz sparował jego strzał. Napastnikowi Zagłębia w końcu udało się trafić do siatki w 78 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka Piasecki wślizgiem wpakował piłkę do siatki przerywając w ten sposób po 336 minutach gry strzelecką niemoc sosnowiczan. Goście poszli za ciosem i w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw po rzucie rożnym Patryka Małeckiego piłkę do własnej bramki wpakował rezerwowy Michał Sacharuk, a wygraną Zagłębia w doliczonym czasie gry przypieczętował Małecki dobijając uderzenie Piaseckiego.

Chojniczanka - Zagłębie Sosnowie 1:3 (1:0)
1:0 Oskar Paprzycki (22), 1:1 Fabian Piasecki (78), 1:2 Michał Sacharuk (83-samobój), 1:3 Patryk Małecki (90+3)