MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chorzów. Budżet Obywatelski: Trwa głosowanie. Co wybiorą mieszkańcy na 10. edycję?

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Twój głos może zmienić miasto. Budżet Obywatelski pozwala na przeznaczenie części funduszy na to, co wybiorą mieszkańcy. Na co zdecydują się chorzowianie? Do rozdysponowania jest prawie 4 miliony złotych.

Dwa tygodnie głosowania

Idea Budżetu Obywatelskiego na dobre zadomowiła się na Górnym Śląsku. Na początku września za projektami przygotowanymi przez mieszkańców będą głosowali chorzowianie. To już dziesiąta edycja akcja. Suma, która jest do rozdysponowania, to 3 miliony 900 tysięcy złotych. Głosowanie rozpoczęło się z początkiem tygodnia – 12 września i potrwa do 25 września.

Czy można głosować bez zameldowania w Budżecie Obywatelskim?

Wśród kilkudziesięciu propozycji znajdują się zarówno inwestycje, jak i projekty społeczne (warsztaty, spotkania, wydarzenia kulturalne etc.). Głosować można przez stronę internetową Budżetu Obywatelskiego.

W przypadku gdy dana osoba nie ma dostępu do Internetu lub nie potrafi zagłosować przez przeglądarkę, miasto zadbało o odpowiednie wsparcie.

— Osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą oddać głos w pok. 220 w Urzędzie Miasta, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 oraz we wszystkich filiach biblioteki miejskiej – informuje Urząd Miasta.

Co istotne głosować mogą zarówno osoby zameldowane, jak i wyłącznie zamieszkałe na terenie miasta. Poparcie dla danej inwestycji może także młodzież – poniżej 18 roku życia.

Sposób głosowania w Budżecie Obywatelskim

Każde miasto samo wybiera metodę głosowania przez którą wyłaniane są zwycięskie projekty. W wypadku Chorzowa każdy mieszkaniec ma do dyspozycji 10 punktów. Rozdziela je dowolnie (i w dowolnej liczbie) między projekty. Jak wygląda to w praktyce Nic nie stoi na przeszkadza przydzielić ich maksymalną na realizację 1 pomysłu lub rozdzielić punkty na 10 projektów. Głosujemy poprzez stworzoną w tym celu stronę internetową. https://bo.chorzow.eu/

Projekty w 2022 roku

Wśród propozycji, które pojawiły się w tym roku są odnowienia placów zabaw, stworzenie sanitariatów przy stadionie Ruchu, leżaki miejskie, skatepark, nasadzenia zieleni (np. na ul Wolności), budowa boisk, wydarzenia artystyczne oraz warsztaty, pokazy filmowe, festyny oraz wycieczki. Pełna lista znajduje się tutaj.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera