MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chorzów: Oddział chirurgii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich otwarty

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Oddział chirurgi dziecięcej w Chorzowie po przebudowie
Oddział chirurgi dziecięcej w Chorzowie po przebudowie Arkadiusz Gola
W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zakończyła się modernizacja oddziału chirurgii dziecięcej przy ul. Truchana 7. To na ten oddział trafiają mali pacjenci z urazami, obrażeniami i poważnymi ranami pooparzeniowymi.

Zakończył się remont oddziału chirurgii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana. W 8 wyremontowanych salach znajdują się 23 łóżka. Zainstalowano także nowoczesną konsolę pielęgniarską, która pozwoli lepiej monitorować stan zdrowia małych pacjentów.

Zobacz zdjęcia:

Ponadto wyremontowano także gabinet diagnostyczno – zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze. Od podstaw wymieniono też wszystkie instalacje, a także zamontowano wydajną klimatyzację. Na oddział chirurgi trafiają mali pacjenci z urazami, obrażeniami i poważnymi ranami pooparzeniowymi.

- Największą zaletą naszego szpitala jest to, że jest on wielospecjalistyczny. To bardzo ułatwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków, a trzeba podkreślić, że na ten oddział trafia rocznie ponad 2500 pacjentów - wyjaśnia Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta.

Nowoczesne sale, wentylacja i darmowy dostęp do wi-fi

W ramach modernizacji przebudowano oddział, a dokładnie przeniesiono ściany działowe. Cel był prosty. Trzeba była uzyskać niezbędną przestrzeń pod łazienki z węzłem sanitarnym. Ponadto wymieniono w całości instalację wodną, elektryczną i centralnego ogrzewania.

Sale chorych są klimatyzowane i odpowiednio wentylowane (zabudowano nowe urządzenia). Zainstalowano systemy sygnalizacji pożaru (SSP; system umożliwiający szybkie wykrycie pożaru, wskazanie miejsca jego powstania, automatyczne powiadomienie Państwowej Straży Pożarnej) i dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO; dźwiękowy system ostrzegawczy pozwalający przekazywać informację o zagrożeniu na żywo – automatycznie za pomocą ogłaszania komunikatów i/lub przez kierującego akcją ratowniczą).

Przestronne łazienki, przytulne sale pomalowane w kolorach wybranych przez załogę tego oddziału. Dla dzieci, rodziców i personelu, to ogromna zmiana. W porównaniu do tego co było, to naprawdę: niebo a ziemia - twierdzi Anna Knysok, dyrektorka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Wszystkie łóżka wyposażono w panele nadłóżkowe pozwalające na bezpośredni pobór gazów medycznych (tlenu i próżni). Na korytarzu wydzielono przestrzeń pod konsolę pielęgniarską, która została wyposażona w system podglądu sal, na których przebywać będą poparzone dzieci, a także system przywoławczy, pozwalający szybko wezwać personel medyczny.

Dla leczonych dzieci uruchomiony zostanie darmowy dostęp do sieci internetowej. Dzieci bez problemu będą mogły korzystać z wi-fi.

To rozwiązanie na pewno ucieszy małych pacjentów. Dzięki temu będą mogli pozostać w stałym kontakcie z rówieśnikami, nawet podczas dłuższego leczenia - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni