Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chorzów: trąba powietrzna. Nawałnica przeszła też przez Siemianowice [ZDJĘCIA]

Magdalena Mikrut-Majeranek
Magdalena Mikrut-Majeranek
Nad Chorzowem przeszła trąba powietrzna, szkody są też w Siemianowicach
Nad Chorzowem przeszła trąba powietrzna, szkody są też w Siemianowicach Lucyna Nenow / Dziennk Zachodni
W niedzielę, 21 sierpnia, potężna nawałnica przeszła przez śląskie miasta. Po godzinie 14.00 zagrzmiało nie tylko w województwie śląskim, ale i małopolskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Najbardziej ucierpiał Chorzów i Siemianowice Śląskie. Deszcz nie oszczędził także Radlina.

Przez Chorzoów przeszła trąba powietrzna.

- Drzewa łamały się jak zapałki - relacjonowali świadkowie zdarzenia. Niebezpiecznie było w rejonie parafii św. Antoniego w Chorzowie. Tam przewracające się drzewo przygniotło samochód.

- Trwają działania straży pożarnej. Dopiero jutro będziemy mogli oszacować straty - komentuje rzecznik straży pożarnej w Chorzowie. - Największe zniszczenia ulewa poczyniła na ul. Zjednoczenia oraz Kopernika, a także przy ul. Pogodnej 4 i w rejonie Szpitala Specjalistycznego - relacjonuje. Ulewa spowodowała także uszkodzenie bloku przy ul. Sobieskiego 18. - Drzewo przewróciło się na budynek, w wyniku czego została uszkodzona elewacja - dodaje rzecznik.

Straty materialne szczególnie w Chorzowie po przejściu burzy i traby powietrznej są znaczne. Zobaczcie więcej zdjęć

Trąba powietrzna nad Chorzowem. Zniszczony cmentarz i auta, ...

Trąba powietrzna nad Chorzowem:

(źródło: Jacek Sosin / Facebook)

- Trwają działania straży pożarnej. Dopiero jutro będziemy mogli oszacować straty - komentuje rzecznik straży pożarnej w Chorzowie. - Największe zniszczenia ulewa poczyniła przy ul. Zjednoczenia oraz Kopernika, a także przy ulicy Pogodnej 4. Natomiast przy ul. Sobieskiego 18 drzewo przewróciło się na budynek, w wyniku czego została uszkodzona elewacja - dodaje.

Intensywne opady deszczu wystąpiły również w Siemianowicach Śląskich. - Mamy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących zniszczeń spowodowanych ulewnym deszczem - informuje oficer dyżurny siemianowickiej straży pożarnej. Wśród zgłoszeń dominowały te, związane z przewróconymi drzewami, które tarasowały drogi. - Drzewa przewróciły się m.in. na ulicy Zwycięstwa oraz na Spacerowej - podaje dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

- Mamy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących zniszczeń spowodowanych ulewnym deszczem - informuje oficer dyżurny siemianowickiej straży pożarnej.

Wśród zgłoszeń dominują te, związane z przewróconymi drzewami, które tarasują drogi. - Drzewa przewróciły się m.in. na ulicy Zwycięstwa oraz na Spacerowej - podaje dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

W Radlinie zalane zostały ulice. Szczególnie ucierpiała ul. Korfantego, przez którą ciężko przejechać samochodem. - Ostatnio z każdym deszczem na ulicy Korfantego jest problem, bo woda nie chce spływać do studzienek i tworzy się gigantyczna kałuża - pisze jedna z naszych Czytelniczek.

(źródło: Siemianowice Subiektywnie / Facebook)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!