Chorzów: Wystartowały przetargi na lokale na nowym rynku. Co...

  Chorzów: Wystartowały przetargi na lokale na nowym rynku. Co będzie w pawilonach pdo estakadą?

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak będzie wyglądał nowy rynek w Chorzowie
  1/16
  przejdź do galerii

  Tak będzie wyglądał nowy rynek w Chorzowie ©UM Chorzów

  Koniec przebudowy chorzowskiego rynku już coraz bliżej. Pod estakadą stoją już przeszklone pawilony. Wkrótce zajmą je przedsiębiorcy. Wystartował bowiem przetarg na lokale pod estakadą. Restauracja, kawiarnia, księgarnia... Jeszcze nie wiadomo, jakie firmy zajmą tę przestrzeń. Komisja konkursowa ma jednak wziąć pod uwagę proponowaną ofertę.

  Co będzie w przeszklonych pawilonach pod estakadą?


  W pierwszej połowie 2019 roku zakończy się przebudowa chorzowskiego rynku. Pod estakadą stoją już przeszklone pawilony. Posadzone zostaną krzewy i drzewa. Przed budynkiem urzędu będzie fontanna. Nie zabraknie także miejsc odpoczynku. Jakie usługi będą jednak świadczone w pawilonach pod estakadą. Wkrótce będzie już wiadomo. Wystartowały bowiem przetargi na lokale na nowym rynku.

  W ofercie znalazły się trzy lokale.
  Największy z nich ma ponad 170 metrów kwadratowych powierzchni oraz przestrzeń na letni ogródek. Dwa pozostałe mają: 150 i 107 metrów. Stawka wyjściowa czynszu wynosi 30zł/m2, a podczas remontu aż trzy razy mniej.

  - Komisja konkursowa pod uwagę weźmie nie tylko kwotę proponowanej stawki czynszu, ale także przedstawioną koncepcję prowadzenia lokalu. Na oferty czekamy do 28 lutego - mówi Karolina Skórka, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie.

  Przebudowa chorzowskiego rynku. To będzie miejsce spotkań i wypoczynku


  Przed budynkiem chorzowskiego urzędu trwają ostatnie prace związane z budową nowego rynku. Przestrzeń zyska więcej zieleni (40 drzew i 3 tysiące krzewów), fontannę i ławki. Pod estakadą staną nowoczesne, przeszklone pawilony, które zostały zaoferowane przedsiębiorcom w przetargu. Budowa nowego rynku kosztować będzie ok. 25 milionów złotych. Miasto otrzymało na do zadanie dofinansowanie unijne w wysokości 6 607 960, 18 zł oraz dofinansowanie z metropolii w wysokości 3 mln 50 tys. złotych.

  Remont rynku w Chorzowie rozpoczął się już pod koniec 2017 roku. Obecnie wymieniona jest już nawierzchnia przed urzędem, jest też górka ze sztuczną trawą, fundamenty fontanny oraz wybudowane pod estakadą przeszklone pawilony. Pierwszy pawilon tuż przy budynku poczty jest cały zabudowany. Tu bowiem będzie miejska toaleta. Nowy rynek ma być przede wszystkim miejscem przyjaznym mieszkańcom.

  - To już najwyższy czas, żeby chorzowianie odzyskali rynek. Mam nadzieję, że zielona przestrzeń spodoba się mieszkańcom na tyle, że to właśnie tutaj będą chcieli spędzać swój wolny czas. Pierwszą kawę na rynku wypijemy w 2019 roku – zaprasza Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

  Wykonawcą prac budowlanych jest konsorcjum firm: PB JAEKEL-BUD-TECH i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych MPRD.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA