Chrobry - GKS Jastrzębie 1:0. Beniaminek otrzymał najniższy wymiar kary

GKS Jastrzębie zagrał w Głogowie znacznie słabiej niż przed tygodniem w starciu z Odrą Opole Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0-1. Jedynego gola w drugiej połowie strzelił obrońca gospodarzy, Kamil Pestka.

Jastrzębianie chcieli pójść za ciosem po udanej wiosennej inauguracji, w której efektownie pokonali u siebie Odrę Opole 3-1. Byli faworytem starcia z Chrobrym, ale gospodarze byli zdesperowani - przegrali aż pięć ligowych spotkań z rzędu i niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej.

Goście sprawiali lepsze wrażenie w pierwszych minutach, ale potrafili przełożyć to tylko na jedną sytuację bramkową, której nie wykorzystał Kamil Adamek. Chrobry był znacznie konkretniejszy. Potrafił zmusić do wysiłku bramkarza Huberta Gostomskiego, który uratował zespół przed stratą bramki po uderzeniu z dystansu. Niefrasobliwością wykazał się za to Szymon Drewniak - pomocnik gospodarzy z kilku metrów nie potrafił umieścić piłki w siatce.

W przerwie sztab szkoleniowy gości postanowił zareagować, przeprowadzając podwójną zmianę - Marek Mróz i Patryk Skórecki zastąpili Kamila Adamka i Krzysztofa Gancarczyka. Roszady nie zdały się jednak na nic, bo to Chrobry zdobył jedyną bramkę. Wypożyczony z Cracovii Kamil Pestka popisał się precyzyjnym strzałem w krótki róg, z którym nie poradził sobie Gostomski. To dobra informacja dla trenera reprezentacji Polski U-21, Czesława Michniewicza, bo 20-letni lewy obrońca liczy się w walce o występy na młodzieżowym Euro we Włoszech.

Chrobry sięgnął po zasłużone zwycięstwo, co przyznał nawet Jan Woś, który zastąpił na ławce jastrzębian chorego Jarosława Skrobacza. - Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę, że Chrobry ma trudną sytuację, bo znalazł się tuż nad kreską. W pierwszych minutach było dużo nerwowości w jego grze, a nasza wyglądała nieźle - do momentu niewykorzystanej sytuacji sam na sam Kamila Adamka. Jeśli chodzi o nasze aktywa, to było wszystko. Za nami jeden z naszych słabszych meczów. Chrobry nas kompletnie zdominował. Do przerwy stworzył kilka sytuacji i myślę, że 1:0 to dla nas najmniejszy wymiar kary - podkreślił drugi trener GKS-u.

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju spróbuje się zrehabilitować w najbliższą sobotę, w derbowym starciu u siebie z GKS-em Katowice.

Chrobry Głogów 1-0 GKS 1962 Jastrzębie
Kamil Pestka 55'

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Kamil Pestka - Bartosz Machaj (79' Damian Sędziak), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler - Mikołaj Lebedyński (74' Damian Kowalczyk).

GKS Jastrzębie: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny - Kamil Jadach, Damian Tront, Maciej Spychała (75' Adam Żak), Jakub Wróbel, Krzysztof Gancarczyk (46' Patryk Skórecki) - Kamil Adamek (46' Marek Mróz).

żółte kartki: Ratajczak - Gancarczyk, Spychała, Kulawiak, Żak.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).