Chrobry Głogów - GKS 1962 Jastrzębie RELACJA, WYNIK Jastrzębianie bez przełamania. Już zapomnieli jak smakuje zwycięstwo

25.09.2021 r. Chrobry Głogów - GKS 1962 Jastrzębie.
25.09.2021 r. Chrobry Głogów - GKS 1962 Jastrzębie. Twitter/Chrobry Głogów
W sobotę 25.09.2021 r. w meczu 10. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrał w Głogowie z Chrobrym 0:2 (0:1). Drużyna Jacka Trzeciaka wygrała w tym sezonie tylko raz, 8 sierpnia ze Stomilem Olsztyn.

GKS Jastrzębie przystąpił do meczu z Chrobrym z serią siedmiu meczów bez zwycięstwa i z 7 punktami na koncie. Głogowianie mieli ich 11. W sobotę pierwszy raz zagrali przed własną publicznością, ponieważ zakończyły się prace związane z montażem podgrzewania murawy (Chrobry raz zagrał „u siebie” w Polkowicach, a raz na bocznym boisku - w obu przypadkach bez kibiców. Reszta spotkań to były wyjazdy).

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Pechowa dla jastrzębian okazała się 13. minuta, kiedy Mikołaj Lebedyński dał Chrobremu gola po strzale z pola karnego.

W 81. minucie Chrobry zdobył drugą bramkę. Dominik Dziąbek zaskoczył bramkarza gości płaskim strzałem w „długi” róg.

Jacek Trzeciak, trener GKS-u Jastrzębie
Znowu w momencie, gdy wydawało się, że kontrolujemy ten mecz, jesteśmy w fazie ofensywnej, szczególnie w I połowie, przytrafia się nam błąd, wymyślanie kwadratowych jaj, które kończy się nam bramką. Wtedy jesteśmy zagubieni. W II połowie, mimo że nie mieliśmy argumentów, szczególnie z przodu, to gra nam się układała. Choć jednak bez jakości i werwy jaką mieliśmy we wcześniejszych meczach, gdy traciliśmy gola.

Chrobry Głogów - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mikołaj Lebedyński (13), 2:0 Dominik Dziąbek (81)

Chrobry: Rafał Leszczyński - Marcel Ziemann, Oliver Praznovsky, Mavroudis Bougaidis, Adam Banasiak - Mateusz Bochnak (69. Dominik Dziąbek), Jaka Kolenc, Robert Mandrysz, Mikołaj Lebedyński, Dominik Piła (79. Michał Ilków-Gołąb) - Dennis van der Heijden (74. Mateusz Machaj).

GKS Jastrzębie: Mikołaj Reclaf - Remigiusz Borkała, Mateusz Słodowy (73. Łukasz Zejdler), Michał Bojdys, Dominik Kulawiak - Dariusz Kamiński, Grzegorz Gulczyński (61. Daniel Rumin), Michał Kuczałek, Konrad Handzlik (61. Daniel Feruga), Jakub Niewiadomski (82. Łukasz Gajda) - Adrian Balboa.

Żółte kartki: Banasiak - Bojdys

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)