Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0. Sosnowiczanie przerwali serię porażek

Piłkarze Zagłębia zremisowali z Chrobrym, ale znów nie strzelili gola
Piłkarze Zagłębia zremisowali z Chrobrym, ale znów nie strzelili gola fot. zaglebnie.eu/Twitter
W rozegranym w niedzielę 19 marca meczu 24.kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Sosnowiczanie kończyli to spotkanie w dziesiątkę, a jednak wywieźli z Dolnego Śląska 1 punkt i przerwali serię porażek.

Piłkarze Zagłębia przerwali serię porażek i zdobyli jeden punkt z meczu z Chrobrym. Remis w Głogowie jest tym cenniejszy, że sosnowiczanie kończyli to spotkanie w dziesiątkę. W 58 minucie za uderzenie łokciem rywala czerwoną kartką ukarany został Oleksij Bykow.

Sosnowiczan na wyjeździe dopingowała blisko 200-osobowa grupa kibiców. Podopieczni trenera Dariusza Dudka nie tylko się bronili, ale mieli też swoje okazje. W I połowie z rzutu wolnego tuż nad bramką strzelił Sebastian Bonecki, natomiast po przerwie minimalnie nad poprzeczką przeniósł piłkę Dean Guezen, a Szymon Sobaczak nie zdołał wepchnąć piłki do siatki po centrze Adriana Trocia.

Gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, ale nikt nie zamknął płaskiej centry Sebastiana Stebleckiego.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0