Chrobry - Podbeskidzie 1:1. Górale kończą sezon na szóstym miejscu

W ostatnim meczu sezonu Podbeskidzie zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów
W ostatnim meczu sezonu Podbeskidzie zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów Łukasz Klimaniec
W jednym z sobotnich meczów ostatniej, 34. kolejki Fortuna 1. Ligi, Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1-1. Górale prowadzili po trafieniu Bartosza Jarocha, ale w doliczonym czasie gry stracili komplet punktów po golu Mateusza Machaja.

W Głogowie jedynym celem Górali było utrzymanie piątego miejsca w lidze. Potrzebowało do tego zwycięstwa nad Chrobrym i długo wydawało się, że go osiągnie. W końcówce pierwszej połowy Przemysław Płacheta precyzyjnie dośrodkował na głowę Bartosza Jarocha, a ten wpakował piłkę do siatki. Prawy obrońca Podbeskidzia zdobył tym samym już ósmą bramkę w tym sezonie, co jest jego zdecydowanie najlepszym wynikiem w karierze.

Bielszczanie w drugiej połowie starali się utrzymać korzystny wynik, ale po raz kolejny w tym sezonie nie potrafili utrzymać koncentracji w ostatnich minutach. W doliczonym czasie gry gola dla Chrobrego strzelił Mateusz Machaj, ustalając wynik spotkania na 1-1. Kapitan głogowian sprawił tym samym pożegnalny prezent swojemu trenerowi - dla Grzegorza Nicińskiego był to ostatni mecz na ławce Chrobrego.

W Jastrzębiu-Zdroju GKS rozgromił Sandecję Nowy Sącz i to podopieczni Jarosława Skrobacza rzutem na taśmę wyprzedzili w tabeli Górali. Podbeskidzie na koniec rozgrywek zajęło więc szóste miejsce. W sobotę w barwach bielszczan być może po raz ostatni zagrał Valērijs Šabala, który z dwunastoma bramkami został królem strzelców Fortuna 1. Ligi.

Chrobry Głogów 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Mateusz Machaj 90' - Bartosz Jaroch 43'

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Przemysław Stolc, Oskar Repka, Michał Pawlik, Jarosław Ratajczak - Damian Kowalczyk (64' Bartosz Machaj), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak (78' Michał Borecki), Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler - Mikołaj Lebedyński (83' Konrad Kaczmarek).

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dominik Jończy, Kacper Gach - Kacper Kostorz, Adrián Gómez (46' Guga Palawandiszwili), Michał Rzuchowski, Damian Hilbrycht (76' Jakub Bieroński), Przemysław Płacheta - Marko Roginić (67' Valērijs Šabala).

żółte kartki: Ratajczak, Kowalczyk, Stolc - Rzuchowski, Palawandiszwili.

sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok).