Chrzest Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Świadomy symbol i świadectwo codziennej wiary ZDJĘCIA

Patryk OsadnikZaktualizowano 
Chrzest Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim Marzena Bugała- Azarko
W Chorzowie odbywa się właśnie trzydniowy Kongres Świadków Jehowy. W sobotę na Stadionie Śląskim około setka wyznawców Jehowy przyjęła chrzest. - Jest to właściwie tylko symbol i świadectwo tego, co robimy każdego dnia, kiedy oddajemy się w modlitwie naszemu Bogu - mówi jeden z uczestników kongresu, których w południe było około 23 tysiące.

Chrzest Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim

Od 9 do 11 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbywa się Kongres Świadków Jehowy.

Drugiego dnia tego wydarzenia w południe miał miejsce jeden z najważniejszych elementów Kongresu, czyli chrzest, który ma dla Świadków Jehowy ogromne znaczenie.

- Chrzest jest publicznym dowodem na to, że dana osoba chce utożsamiać się ze Świadkami Jehowy. Głęboko wierzymy, że chrzest jest tym, co pozwala również innym utożsamiać nas ze wspólnotą - wyjaśnia Grzegorz Kopeć, sekretarz rzecznika prasowego kongresu.

Kongres Świadków Jehowy w Chorzowie. Dzień 2. Tysiące wierny...

W tym roku chętnych do chrztu na Stadionie Śląskim było jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. W sumie na przyjęcie tego sakramentu podczas kongresu zdecydowało się około stu osób.

Kongres Świadków Jehowy w Chorzowie 3. DZIEŃ Rekordowa frekw...

Jedną z nich był Michał Przybylak z Bytomia. 17-latek wytłumaczył nam, że na chrzest zdecydował się ze względu na wyznawane przez siebie zasady, ale też przyjaźń i troskę, którą otacza go wspólnota Świadków Jehowy.

- Jest to właściwie tylko symbol i świadectwo tego, co robimy każdego dnia, kiedy oddajemy się w modlitwie naszemu Bogu - Jehowie - i to jest najważniejsze - uważa Michał.

W sumie chrzest z trybun Stadionu Śląskiego oglądały ponad 23 tysiące osób.

- Do przyjęcia chrztu przygotowywałem się wewnętrznie, starałem się to poukładać duchowo. Oddałem się Bogu, a sam sakrament jest jedynie tego symbolem - dodaje Adam Nabrzycki.

- Na pewno czuć tutaj wsparcie, co bardzo mnie cieszy. Jestem po prostu szczęśliwy, przepełnia mnie radość z powodu tego, że mogę należeć do tak wspaniałej wspólnoty. To coś, co nas wyróżnia. Gołym okiem widać tutaj i czuć, że jesteśmy ze sobą zżyci i ta miłość wśród nas panuje - mówi Michał.

Kongres Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim. Dzień 1. Wiern...

W ten sposób Michał nawiązał do hasła tegorocznego kongresu, które brzmi: "Miłość nigdy nie zawodzi".

Świadkowie Jehowy chrzest przyjmują w sposób świadomy. Oznacza to, że na sakrament decydują się sami, kiedy osiągną na to gotowość duchową. Muszą jednak znać podstawy nauczania Pisma Świętego i się do nich stosować. Chrzest wśród Świadków Jehowy odbywa się poprzez całkowite zanurzenie w wodzie.

Zobaczcie koniecznie

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 101

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Panterka

Oni wszyscy sie taplali w tym basenie ???

A kot podobno takie czyste zwierze :D

G
Gość

Jedna wielka sekta!!! Jak ludzie moga byc tak naiwni 😞😞😞 .

G
Gość

Tą całą sektę powinni wy.... bać w kosmos

G
Gość
2019-08-12T21:38:34 02:00, robert:

ręce opadają jak się to ogląda i czyta.

racja

r
robert

ręce opadają jak się to ogląda i czyta.

X
Xxx

Niech sobie są. Tylko niech mi do domu nie przychodzą ze swoją "dobrą nowiną".. Grrr

B
Blablabla

"...naszemu Bogu..." Śmiechu warte. Wasz "bóg" umarł jakiś czas temu wcześniej przewidując kilka końców świata.

P
Prawda jest jedna

Jedna,biblijna.Prosze zobaczyc,to nie sa SJ ale wiedza jak Bog Ojcie,rowniez Ojciec Jezusa ma na Imie,Swiete IMie Jehowah,ktore KrK wymazal,wstyd! - https://www.youtube.com/watch?v=NS6--eB_SMk

A
Anna
2019-08-11T12:46:30 02:00, Tomny:

jedni i drudzy mają nasrane w głowach... będą się kłócić o książki napisane tysiące lat temu, przekłady i tłumaczenia :/ przestańcie wierzyć w te bajki, słuchać ludzi, którzy uważają się za bezpośredniego wysłannika bożego - zacznijmy wszyscy po prostu myśleć o tym, jak sprawić by ten świat był lepszym miejscem, jak pomóc drugiemu i jak ratować naszą planetę! te pierdoły o jednym magicznym gościu czy innym, niestety w tym nie pomogą

Amen Bracie.

G
Gość
2019-08-11T22:39:37 02:00, Mateusz:

Ile można zarobić dołączając do Jehowy?

W ryja.

M
Mateusz

Ile można zarobić dołączając do Jehowy?

X
Xtd

A jak wyglada mieszanie krwi,jak mobiety maja okres to faceci musza je wylizywac?

B
Bomba

A wy tak miedzy soba sie bzykacie koteczki

G
Gość
Na stronie Fronda jest świadectwo byłej członkini Świadków Jehowy

Tutaj tylko zamieszczam fragment.

"Świadkowie Jehowy to zakamuflowana sekta satanistyczna! Mocne świadectwo"

" W publikacjach "Świadków Jehowy" są masońskie, satanistyczne ukryte znaki (...) ŚJ usunęli ok. 750 wersetów z Biblii mówiących np. o Boskości Jezusa i Ducha Świętego". Mocne świadectwo!

Moja historia nawrócenia była i jest dla mnie samej bardzo zaskakująca. Byłam Świadkiem Jehowy od młodości, [36 lat] z całą cztero osobową rodziną. Tata, mama, siostra i ja zostaliśmy ochrzczeni w 1974 roku, właściwie też i ze strachu przed Armagedonem jaki miał być w 1975 roku, [tak prorokowali świadkowie]. Potem wyszłam za mąż, za brata ze zboru i mieliśmy troje dzieci. Przykładna rodzina, mąż starszy zboru, ja byłam pionierką.

Sprzedaliśmy dom, poszliśmy na wynajęte mieszkanie w bloku, aby mieć dużo czasu na głoszenie od domu do domu. Sprzedaliśmy też jeden sklep, a drugi zostawiliśmy żeby z tego żyć. Życie biegło na udzielaniu się dla braci. Wszędzie musiałam być przykładem, pomocą dla innych. Nie narzekałam, było dobrze, bo robiło się to dla Boga.

Dzieci wyszły za mąż i wyfrunęły z gniazda. Córki mieszkają w Szkocji w Aberdeen, syn z synową w Białymstoku. Mieszkając na Śląsku, [a chcieliśmy się gdzieś przeprowadzić] zastanawialiśmy się gdzie Bóg nam wskaże dom. Za jakiś czas dostaliśmy w spadku domek do kapitalnego remontu w Augustowie. Lubię remonty, a Augustów jest piękny, więc przeprowadziliśmy się. Jeszcze nie wiedziałam, że to był Boży plan!!!

W tym czasie dostałam pracę przy komputerze i zrobiłam prawo jazdy. Dziwnym trafem zaoszczędziłam pieniądze. Nie wiedziałam, że Pan Jezus szykuje mi samodzielne życie bez organizacji ŚJ.

Od kilku lat czułam potrzebę bycia w przyszłości w niebie, chciałam być przy Panu Jezusie, który był mi bardzo bliski. U Świadków Jehowy tylko 144 tys. wybranych ludzi idzie do nieba, nie zgadzałam się z tym. Tak często zastanawiało mnie to, dlaczego nie można się modlić osobiście do Jezusa, bardzo tego pragnęłam. Rozmawiałam o tym z rodziną i innym bratem, [starszym zboru] oczywiście wybijali mi to z głowy.

Następny problem pojawił się jak głosiłam od domu do domu. Pewien mężczyzna zapytał mnie czy wiem, że w publikacjach ŚJ są masońskie, satanistyczne ukryte znaki. Byłam zdziwiona, nie wierzyłam. Zapytał, czy znam historię świadków Jehowy od początku ich powstania. Nie znałam, a za dociekanie prawdy groziło wykluczenie ze zboru. Pokazał mi książkę, Kryzys sumienia, napisaną przez członka nadzorującego organizację, który wyjawił wiele niechlubnych spraw. Nic o tym nie wiedziałam. Pokazał, że ŚJ usunęli ok. 750 wersetów z Biblii mówiących np. o Boskości Jezusa i Ducha Świętego.

Zaczęłam szukać w Internecie, znalazłam tyle informacji, że przeżyłam szok! Gdy powiedziałam o tym mężowi, powiedział; „....w nieświadomości lepiej żyć....” Gryzło mnie sumienie, że nie postępowałam jak Świadek Jehowy, więc sama zgłosiłam braciom, prosząc o pomoc i przebaczenie - innych jeszcze grzechów. Oni tylko na to czekali, szukali powodu by mnie wykluczyć. Odwoływałam się znowu, na sądzie było sześciu i znowu wykluczyli mnie, w listopadzie 2010 roku."

Cd na stronie Fronda
G
Gość
2019-08-11T17:24:16 02:00, Gość:

Jakie świadectwo wiary? Przecież to sekciarze

2019-08-11T17:43:27 02:00, A.:

Ale nie zaprzeczasz ze jest wsrod nich miłość a to jest znak rozpoznawczy religi prawdziwej . A co powiedzieć o Tobie ? Kim ty jesteś i kogo reprezentujesz? Widać po tym co piszesz ze jest w śród was zawiść , zazdrość i kto wie co jeszcze.

2019-08-11T18:56:37 02:00, Gość:

Ja zaprzeczę.

Jaka miłość, cały tak zwany zbór dosłownie z dnia na dzień zrywa z kimś wszelkie kontakty, kto się przestaje zgadzać co do choćby jednej doktryny.

2019-08-11T19:54:56 02:00, Gość:

Nie prawda tak są traktowani ludzie którzy łamią prawo Boże są odsuwani od innych aby nie gorszyć innych

2019-08-11T20:46:52 02:00, Gość:

Łamią prawo czy poprostu są bardziej w temacie waszej wiary i ich wyższych władz

Czemu kłamiesz?

ŚJ często są wykluczani za odstępstwo od aktualnej wykładni dogmatów towarzystwa strażnica.

Sam miałem to szczęście nie zostać ŚJ

Przez opór wobec tylko jednej nauki, temat pokolenia roku 1914.

Nie zgodziłem się że jeszcze nie przeminęło żadną miarą. ŚJ uznali to za podważanie autorytetu ciała kierowniczego. A najśmieszniejsze po latach zmieniono tą naukę z pokolenia 1914 na nakładające się pokolenia tego roku.

Dodaj ogłoszenie