Ciepłobus w Sosnowcu zapewni potrzebującym chwilę ciepła oraz posiłek. Zobaczcie, gdzie i kiedy kursuje

Wiktoria Żesławska
Wiktoria Żesławska
Ciepłobus powstał w Sosnowcu z myślą o potrzebujących - mogą skorzystać tam z odrobiny ciepła i zjeść ciepły posiłek.
Ciepłobus powstał w Sosnowcu z myślą o potrzebujących - mogą skorzystać tam z odrobiny ciepła i zjeść ciepły posiłek. UM Sosnowiec
W Sosnowcu powstała specjalna linia autobusowa - tzw. ciepłobus. Kursuje codziennie i zapewnia potrzebującym chwilę na ogrzanie się w te mroźne dni oraz posiłek. To szlachetna inicjatywa. Zobaczcie, jak kursuje.

Ciepłobus kursuje w Sosnowcu

Czym właściwie jest ciepłobus? To autobus udostępiony przez PKM Sosnowiec w szczytnym celu. Wstępnie do 15 lutego będzie kursował po Sosnowcu - najbardziej potrzebujące osoby będą mogły do niego wejść się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Najbliższe tygodnie mogą być naprawdę mroźne. Codziennie będzie rozpoczynał kurs w okolicach ulicy Robotniczej na Konstantynowie o godzinie 15:45. Po 30 minutach będzie jechał w kolejne miejsca - jeśli będzie taka potrzeba, przystanki będą trwały dłużej.

- To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nie przeocz

Gdzie zatrzymuje się ciepłobus?

Ciepłobus rozpoczyna kurs o godzinie 15:45 w rejonie ulicy Robotniczej. Po 30 minutach jedzie na następne przystanek, w kolejną dzielnicę Sosnowca. Oto dokładny spis przystanków, na których się zatrzymuje:

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

Zobacz koniecznie

Wstępnie, ciepłobus będzie kursował aż do 15 lutego. Jest to okres czasu, w którym temperatury mogą być naprawdę niskie, a osobom bezdomnym grozi nawet wychłodzenie. Dzięki temu kursowi, mogą skorzystać z odrobiny ciepła.

- W każdym z podanych miejsc autobus będzie zatrzymywał na kilkadziesiąt minut do godziny, aby można się było ogrzać i spokojnie spożyć posiłek. Przewidujemy, że autobus będzie jeździł po mieście do północy. Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Rząd pozywa lekarzy do sądu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie