W Koszęcinie odbył się Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko", którego organizatorem był Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Drwali. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W pierwszym dniu „Cietrzewiska” gwiazdą wieczoru był gospodarz imprezy - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, w jednym z pierwszych koncertów po wakacyjnej przerwie.

Jak co roku do muzycznego współzawodnictwa stanęli także sygnaliści w ramach VIII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

Mistrzostwa drwali

Przez cały weekend odbywały się Mistrzostwa Polski w dwóch odmianach sportów związanych z cięciem i rąbaniem drewna.

Pierwszego dnia zmierzyli się ze sobą strażacy ochotnicy startujący w sportowej odmianie zawodów w cięciu i rąbaniu drewna na czas, w ramach Mistrzostw Polski Stihl TIMBERSPORTS, a dzień później do rywalizacji przystąpili drwale zmagający się w tradycyjnych konkurencjach związanych z pracą w lesie w ramach Mistrzostw Polski Drwali.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Zobacz galerię

W Koszęcinie na Górnym Śląsku odbyły się Mistrzostwa Polski Drwali w tradycyjnej odmianie sportu związanego z cięciem drewna. W zawodach wzięło udział 35 zawodników z całej Polski.

Tytuł Mistrza Polski zdobył reprezentujący Team Stihl Tomasz Bilski

Podium:

  • 1. Tomasz Bilski
  • 2. miejsce Kamil Szarmach
  • 3. miejsce Zenon Sobolewski (Team Stihl)

Najlepszym juniorem został Robert Glazer (Team Stihl).

ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Zobacz galerię

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień