Co dalej z nocną i świąteczną opieką? Zarząd Powiatu...

  Co dalej z nocną i świąteczną opieką? Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zabrał głos w sprawie

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Wodzisławiu Śl.
  1/3
  przejdź do galerii

  Szpital w Wodzisławiu Śl. ©arc

  Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zwrócił się do dyrektor szpitali w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach o podjęcie wszelkich możliwych działań, aby zapewnić nocną i świąteczną opiekę zdrowotną dla dorosłych i dzieci w obu placówkach przez cały tydzień. To reakcja na planowane zmiany od lutego.
  Zarząd Powiatu Wodzisławskiego, szanując samodzielność dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. w organizacji pracy zakładu, apeluje o podjęcie wszelkich możliwych działań, zmierzających do zapewnienia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zarówno dorosłym mieszkańcom powiatu, jak i dzieciom w obu szpitalach.

  - Zarząd Powiatu na posiedzeniu 9 stycznia zapoznał się z pismem Zastępcy Dyrektora PPZOZ ds.
  Restrukturyzacji i Rozwoju Szpitala Wojciecha Olszówki z 8 stycznia 2019 r. w sprawie zmiany harmonogramu obsady dyżurowej podstawowej opieki zdrowotnej w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. oraz sytuacji związanej z trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy - czytamy w wydanym oświadczeniu.

  Zarząd wyraził pełne poparcie dla starań Dyrekcji PPZOZ w tym zakresie.

  - Niemniej jednak w trosce o zachowanie dostępności świadczeń medycznych dla mieszkańców Zarząd Powiatu poprosił dyrektora PPZOZ Dorotę Kowalską o podjęcie wszelkich możliwych działań, zmierzających do zapewnienia pełnej obsady lekarskiej – zarówno internistycznej jak i pediatrycznej – w obu szpitalach, nie tylko w piątki i weekendy, ale również w pozostałe dni - czytamy dalej.

  Dodatkowo m.in. w tej sprawie z dyrekcją PPZOZ w czwartek spotkał się starosta Leszek Bizoń i odpowiedzialna za służbę zdrowia członkini zarządu Krystyna Kuczera. Wspólnie poszukiwano dróg wyjścia z obecnej sytuacji. Efekty rozmów poznamy w najbliższym czasie.

  Zmiana w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej  Władze szpitali potwierdzają, że istnieje problem i planowane są duże zmiany w harmonogramie obsady dyżurowej Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

  - Począwszy od dnia 1 lutego przewiduje się dwa dyżury lekarskie w dniach od poniedziałku do czwartku - dyżur lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz dyżur lekarza dla dorosłych w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast, w dniach od piątku do niedzieli, planuje się cztery dyżury lekarskie - dyżur lekarza dla dzieci oraz dyżur lekarza dla dorosłych w POZ w Rydułtowach i POZ w Wodzisławiu Śląskim - mówi Sławomir Graboń, rzecznik szpitali.

  Władze placówki podkreślają, że zmiana organizacyjna podyktowana jest trudnościami w pozyskaniu odpowiedniej liczby lekarzy "pomimo czynionych starań, polegających na stałym ogłaszaniu naborów na brakujące stanowiska oraz konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych dla potrzeb Szpitala".

  - W dniu 8 stycznia br. ogłoszony został konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. W przypadku złożenia ofert i pozyskania większej liczby lekarzy niż dotychczas, możliwa będzie zmiana organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych zmierzająca do zwiększenia liczby dyżurów lekarskich w obu lokalizacjach - dodaje Graboń.

  Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach obecnie  Świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy, w godz. od 8 dnia danego do godz. 8 dnia następnego przez 3 zespoły lekarsko – pielęgniarskie.

  Gabinety lekarskie w Wodzisławiu Śl. mieszczą się w dawnym budynku Oddziału Neurologii.

  Dane kontaktowe:
  Ambulatorium Ogólne:
  ul. 26 Marca 51, 44 – 300 Wodzisław Śl.
  Rejestracja (32) 4591 823
  Gabinet zabiegowy tel. (32) 4591 864
  Fax. tel. (32) 4591 777

  Gabinety lekarskie w Rydułtowach mieszczą się na piętrze w budynku Laboratorium (wejście od strony Pracowni Endoskopii) przy ul. Plebiscytowej 47.

  Ambulatorium Ogólne:
  ul. Plebiscytowa 47, 44-283 Rydułtowy
  Rejestracja tel. (32) 4592 407
  Gabinet zabiegowy tel. (32) 4592 546

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał