Co się buduje w regionie?

Agnieszka Zielińska
Renner - „Osiedle Dębowe” w Tychach wyróżnia ładna, nowoczesna architektura i kameralna zabudowa.
Renner - „Osiedle Dębowe” w Tychach wyróżnia ładna, nowoczesna architektura i kameralna zabudowa.
Udostępnij:

1. Inwestor: RENNER Sp. z o.o.,
Biuro Sprzedaży Mieszkań: ul. Ligocka 103, Katowice,
tel. 32 307 56 57;
[email protected],
www.osiedledebowe.pl

„Osiedle Dębowe” to kompleks mieszkaniowy złożony z budynku wielorodzinnego oraz domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja zlokalizowana jest w Tychach w dzielnicy Wilkowyje przy ul. Obywatelskiej, na granicy z Mikołowem, w sąsiedztwie Lasów Pszczyńskich. W okolicy znajdują się rozległe tereny rekreacyjne, liczne ścieżki rowerowe oraz ośrodki sportowe. Miejsce jest przyjazne zarówno dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i dla osób ceniących spokój.

Co istotne, mimo „zielonego sąsiedztwa” teren jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi ośrodkami aglomeracji. W pierwszym etapie w osiedlu powstanie 39 nowoczesnych i energooszczędnych mieszkań.

Budynek wielorodzinny ma nowoczesną bryłę i ładnie dobraną kolorystykę. Wykonano go z materiałów wysokiej jakości. Znajduje się w nim 27 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 m kw. z możliwością łączenia. Każde mieszkanie ma własny balkon, taras lub wygrodzony ogródek. Cechą wspólną wnętrz są dobrze doświetlone, otwarte i funkcjonalne przestrzenie. Na ostatniej kondygnacji znajdują się dwa dwupoziomowe apartamenty typu penthouse z dużymi tarasami.

Budynki wolno stojące w zabudowie bliźniaczej składają się z czterech lokali mieszkalnych każdy (w sumie jest tu 12 lokali). Na parterze zlokalizowane są dwa mieszkania o powierzchni 53 m kw. z przylegającymi ogródkami.

Natomiast na piętrze znajdują się dwa dwupoziomowe lokale mieszkalne o powierzchni 73 m kw. z przynależnymi tarasami. Wszystkie mieszkania posiadają komórkę lokatorską. Osobne wejścia rozmieszczone są w sposób zapewniający pełną swobodę i prywatność mieszkańców. Wnętrza zapewniają optymalny układ pomieszczeń i duży dostęp światła dziennego.

Inwestorem prowadzącym budowę „Osiedla Dębowego” jest spółka RENNER, która posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów bazujących na szeroko pojętym zarządzaniu nieruchomościami. Poprzednia inwestycja w zakresie deweloperskim to wybudowane i w całości sprzedane osiedle „Zielone Tarasy” w Krakowie.

2. Inwestor: DOMBUD S.A.
ul. Drzymały 15, Katowice,
tel. 32 721 91 56, 32 721 91 55;
www.dombud.pl
e-mail: [email protected]

Nowe osiedle mieszkaniowe w Gliwicach przy ul. Dolnej/Pocztowej składać się będzie z 4 budynków mieszkalnych z garażami usytuowanymi pod budynkami (mieszkania o powierzchni od 46,87 do 63,60 m kw.). W cenie do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Mieszkania mają status bezczynszowych - pełna własność. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim, który pozwala na indywidualną aranżację wnętrz wedle uznania przyszłego właściciela. Na życzenie klienta wykańczamy mieszkania „pod klucz”.

Inwestycja zlokalizowana jest w cichej i spokojnej okolicy, bezpośrednio przy osiedlu znajdują się skwer, plac zabaw, Szkoła Podstawowa nr 11, sklep. Położenie osiedla umożliwia doskonałą komunikację w kierunku: centrum Gliwic, Wrocławia, Katowic, Mikołowa - w pobliżu węzeł Sośnica, trasa DTŚ, droga nr 44. Aktualna oferta: mieszkania w cenie m kw. brutto od 3847 zł (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.

Osiedle domów jednorodzinnych położone przy ul. Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej (Kochłowice) składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101 i 102 m kw. (projekty bez garaży) oraz 115, 117 i 123 m kw. (projekty z garażami). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (indywidualne centralne ogrzewanie gazowe). Metr kw. brutto od 3598 zł wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.

Nowe osiedle w Mikołowie przy ul. Jasnej składa się z 48 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach 88,21, 105,94 i 133,75 m kw. Powierzchnia użytkowa domów o pow. 105 m kw. może być powiększona poprzez adaptację poddasza - o ok. 30 m kw. (schody na poddasze wykonano w ramach projektu). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (zastosowano indywidualne centr. ogrzewanie gazowe). W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się domy jednorodzinne w luźnej zabudowie oraz rozległe tereny zielone. Centrum Mikołowa jest oddalone o ok. 1 km. Aktualna oferta: 15 domów o pow. 105,94 m kw. i 6 domów o pow. 133,75 m kw. Metr kw. brutto od 2877 zł do 4005 zł. Sposób płatności: 10 tys. zł przed podpisaniem aktu notarialnego, dalsze wpłaty uzgadniane z klientem. Domy gotowe.

3. Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice,
ul. Francuska 102,
tel. 32 205 38 39,
e-mail: [email protected],
www.francuskapark.pl,
Biuro Sprzedaży: Katowice,
ul. Francuska 102,
tel. 32 353 65 73.

Ruszyła sprzedaż mieszkań w trzecim etapie projektu ATAL Francuska Park w Katowicach, u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko. Osiedle powiększy się o 183 lokale, które znajdą się w trzech budynkach. Oryginalne obiekty o kaskadowym układzie będą spójne z pozostałymi częściami kompleksu.

ATAL Francuska Park to idealne miejsce dla osób ceniących możliwość zamieszkania w dobrze skomunikowanej części miasta oraz bliskość terenów zielonych. Cena za metr kwadratowy wynosi 5400 złotych, a za lokale na najwyższym piętrze - 5600 złotych brutto.

Projekt ATAL Francuska Park został podzielony na trzy etapy, które składać się będą z dziewięciu eleganckich obiektów - znajdą się w nich łącznie 684 mieszkania. Zaprojektowane budynki będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, przeznaczoną na stanowiska garażowe oraz komórki lokatorskie. W kompleksie zaplanowano łącznie 8 lokali handlowo-usługowych.

Dwie części inwestycji uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. W pierwszym etapie ATAL Francuska Park powstały trzy budynki z 235 mieszkaniami. Z myślą o komforcie lokatorów do użytku oddano tam 269 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz kilka miejsc zewnętrznych. W drugim etapie, w trzech kolejnych budynkach, zlokalizowano 269 funkcjonalnych mieszkań. W tej części inwestycji powstał także parking podziemny na 309 aut oraz 29 zewnętrznych miejsc postojowych.

W trzecim etapie osiedla ATAL Francuska Park powstają kolejne trzy nowoczesne budynki. W obiektach znajdzie się 180 funkcjonalnych mieszkań o układach od 1 do 4 pokoi i metrażach od 26 do 134 m kw. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano 239 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 30 stanowisk naziemnych. W tej części inwestycji zaplanowano 3 lokale usługowe.

Inwestycję ATAL Francuska Park wyróżni nowoczesna architektura. Grafitowa kolorystyka elewacji została uzupełniona o elementy z naturalnego drewna oraz granitu. Dopełnienie stanowią aluminiowe, malowane proszkowo balustrady, które nadają budynkom nowoczesny wygląd. W kompleksie znajdują się też tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz placem zabaw. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest położona w pobliżu Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego. Liczne szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe położone nieopodal kompleksu będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców. W pobliżu osiedla znajduje się także galeria handlowa „Trzy Stawy”. Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana - szybko dostaniemy się do centrum i pozostałych dzielnic Katowic.

- Sprzedaż mieszkań w ATAL Francuska Park wyraźnie przyspieszyła, w lutym zawarliśmy 29, a w marcu 26 umów deweloperskich. Dlatego zdecydowaliśmy się na uzupełnienie oferty, żeby potencjalnym klientom zaoferować większy wybór mieszkań - mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL S.A. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to IV kwartał 2016 r. Za projekt osiedla odpowiada Wojciech Wojciechowski.

4. Inwestor: Zeta-Park Sp. z o.o.
al. Korfantego 179B, 40-153 Katowice
tel. 693 623 090, 693 623 092, 32 608 17 52
www.zeta-park.pl
[email protected]

Zespół apartamentów zlokalizowany jest w zacisznym miejscu w odległości 300 metrów od centrum Ustronia, jednej z najpiękniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego. Ostatnie mieszkania, będące obecnie w ofercie, mają powierzchnię od 49 do 76 m kw., zróżnicowaną stosownie do potrzeb klientów. Ceny uzależnione są od kondygnacji, metrażu mieszkania, a także wielkości tarasu lub balkonu i wynoszą obecnie od około 339 tys. zł do 445 tys. zł brutto.

Oferta skierowana jest dla tych, którzy poszukują komfortowego mieszkania w Ustroniu lub pragną posiadać wygodny apartament wakacyjno-weekendowy, a także dla tych, którzy zakup apartamentu potraktują jako inwestycję kapitałową z możliwością uzyskania dodatkowego dochodu z wynajmowanych lokali.

Zespół apartamentów Zeta-Park mieści się na terenie w całości ogrodzonym, z zaprojektowaną zielenią, oświetleniem parkingów i dróg dojazdowych, budynki posiadają windy oraz podziemne miejsca parkingowe.

W pobliżu znajduje się zespół sanatoryjny i Zakład Przyrodoleczniczy z basenami solankowymi, z oferty których korzystać można przez cały rok. Kilkadziesiąt wyciągów narciarskich zlokalizowanych w Ustroniu, Wiśle, Szczyrku i Korbielowie, letni tor saneczkowy, korty tenisowe, oznakowane trasy rowerowe i szlaki turystyczne pozwalają na czynne uprawianie sportu. Dodatkowym atutem jest łatwy, bezpośredni dojazd drogami szybkiego ruchu do Katowic, Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, Wiednia czy Bratysławy.

5. Inwestor: TDJ ESTATE Sp. z o.o.,
Biuro Sprzedaży Mieszkań Osiedla Franciszkańskiego,
ul. Kijowska 44, Katowice,
tel. 32 359 67 77
www.franciszkanskie.pl
[email protected]

Osiedle Franciszkańskie to inwestycja realizowana przy ul. Kijowskiej w sercu katowickiej Ligoty, w odległości ok. 7 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Ta dzielnica pełna zieleni od dekad uchodzi za lokalizację idealną do mieszkania, wypoczynku i rekreacji. To miejsce tradycyjnie dobre do życia. W zasięgu zaledwie kilkuset metrów dostępna jest pełna infrastruktura miejska, m.in. przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje oraz przystanki komunikacji miejskiej. Dotarcie do każdego z tych punktów, pieszo lub rowerem zajmuje zaledwie kilka minut.

W ramach pierwszego etapu budowy osiedla powstał sześciokondygnacyjny obiekt, w którym znalazło się łącznie 95 mieszkań oraz pięć lokali komercyjnych. W połowie czerwca 2015 r. zainicjowano drugą część projektu, która obejmuje realizację dwóch kolejnych budynków, z blisko 200 lokalami mieszkalnymi. Jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2016 r.

Z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczęli poszukiwania swojego „M” deweloper startuje z trzecią fazą inwestycji. Sprzedaż nowych 246 mieszkań już ruszyła. W tym etapie klienci Osiedla Franciszkańskiego mogą wybierać spośród kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o metrażach od 26 do 96 m2. Dodatkowo mieszkania wyposażone zostały w balkony lub przestronne tarasy, z kolei do mieszkań znajdujących się na parterze przynależą ogródki. Również z myślą o przyszłych mieszkańcach osiedla, inwestor sukcesywnie rozwija infrastrukturę handlowo-usługową.

Ponadto w  budynkach zaprojektowano podziemne parkingi, komórki lokatorskie oraz wózkownie. Dodatkowym udogodnieniem jest ogólnodostępna, bezpłatna strefa miejsc parkingowych.

Co więcej inwestor rozumiejąc różne potrzeby swoich klientów zadbał o korzystne rozwiązania finansowe. Model płatności 10/90 oraz zamknięty rachunek powierniczy stanowią gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków.

TDJ Estate jest jednym z pięciu filarów Grupy TDJ, która od blisko 40 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Spółka inwestuje w nieruchomości, m.in. biurowe, mieszkaniowe i gruntowe. Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” w plebiscycie pod nazwą „Inwestycja na medal” nagrodzili firmę tytułem „dewelopera roku”.

Teksty: Agnieszka Zielińska

Zdjęcia: mat. prasowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni