Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Jastrzębianie o krok od złota ZDJĘCIA

Finałowa rywalizacja Comarch Cracovii i JKH GKS Jastrzębie jest bardzo zacięta.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W czwartym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia przegrała z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w dogrywce z karnego Zack Phillips. W play off jastrzębianie prowadzą 3:1 i już tylko jednej wygranej brakuje im do zdobycia pierwszego w historii klubu tytułu mistrza Polski. Zobaczcie zdjęcia z meczu Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2. Jastrzębianie o krok od złota

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali bardzo wazny mecz w Krakowie, choć o swoim sukcesie przesądzili dopiero w 77 minucie gry. Podopieczni trenera Roberta Kalabera w końcu znaleźli sposób na stojącego w bramce Pasów Denisa Pieriewozczikowa i po raz pierwszy pokonali go w finałowej rywalizacji.

Mecz w Krakowie zaczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 4 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dmitrij Kostromitin. Uderzenie rosyjskiego obrońcy nie było zbyt mocne, a jednak Patrik Nechvatal popełnił błąd przy jego obronie. Czech wypuścił krążek z łapaczki i ten przeleciał nad jego głową i ku zaskoczeniu bramkarza wtoczył się do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU COMARCH CRACOVIA - JKH GKS JASTRZĘBIE

Początek spotkania należał do krakowian, ale później do głosu doszli jastrzębianie. Goście bili jednak głową w mur nie potrafiąc pokonać Denisa Pieriewozczikowa. Podopieczni trenera Roberta Kalabera kiepsko radzili sobie w przewagach, choć w sezonie zasadniczym gra pięciu na czterech była mocną stroną JKH.

W II tercji przewaga Jastrzębia jeszcze wzrosła i gra toczyła się pod dyktando hokeistów spod czeskiej granicy. Krakowianie ratowali się wybijaniem krążka na uwolnienie, a goście nie potrafili wykorzystać nawet najdogodniejszych okazji. Młody Kamil Wałęga i doświadczony Maciej Urbanowicz strzelali z metra po świetnych podaniach zza bramki odpowiednio Jana Sołtysa i Zacka Phillipsa, ale trafiali w rosyjskiego bramkarza Pasów. Kanadyjczyk również miał świetną okazję, lecz z jego uderzeniem również poradził sobie Pieriewozczikow.

W trzeciej tercji JKH dalej atakował, ale brakowało klarownych sytuacji, bo gospodarze mądrze się bronili. Na 3,5 minuty przed ostatnią syreną na ławkę kar powędrował Stephan Csamango jastrzębianom udało się bardzo szczęśliwie wyrównać. Odbity krążek na wprost bramki Cracovii przejął Wałęga. Uderzenie urodzonego w Cieszynie napastnika było niecelne, ale krążek po drodze odbił się od Kostromitina i wpadł do siatki.

Zwycięzcę spotkania wyłoniła więc dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. W niej obie drużyny przede wszystkim starały się nie stracić gola, a dopiero później atakować. Częściej pod bramką rywali gościli hokeiści JKH. Decydująca okazała się 77 minuta. Po faulu Ależa Jeżka sędziowie podyktowali karnego, którego pewnie wykorzystał Zack Phillips.

Teraz rywalizacja o złoto przenosi się do Jastrzębia. W Wielką Sobotę o godz. 14.30 JKH podejmować będzie Comarch Cracovię, a mecz transmitować będzie TVP Sport. Na Jastorze możemy być świadkami koronacji nowego mistrza Polski.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2 po dogrywce (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:1)
1:0 Dmitrij Kostromitin (4), 1:1 Kamil Wałęga (58), 1:2 Zack Phillips (77-karny)

Kary Cracovia - 12 minut, Jastrzębie - 10 minut,

W play off jest 3:1 dla jastrzębian (gra toczy się do czterech zwycięstw).. Kolejny mecz finałowy w sobotę o godz. 14.30 w Jastrzębiu.