COP24: Samochody elektryczne w Katowicach cieszą się sporym...

  COP24: Samochody elektryczne w Katowicach cieszą się sporym zainteresowaniem

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Samochody elektryczne w Katowicach
  Wypożyczalnie elektrycznych samochodów w Katowicachpojawiły się tuż przed szczytem klimatycznym. System elektromobilności stworzyła m.in. firma Taur
  1/20

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arkadiusz Gola

  Od początku COP24 w Katowicach dostępne są wypożyczalnie samochodów elektrycznych. Pierwsza z nich należy do Tauronu i ING Bank Śląski. Wypożyczalnia udostępnia 20 samochodów. Firma GreenGoo udostępnia natomiast 13 samochodów.
  Carsharing, czyli wypożyczalnie elektrycznych samochodów to w Katowicach nowość. Pojawiły się tuż przed szczytem klimatycznym. System elektromobilności stworzyła m.in. firma Tauron. W pierwszych dniach grudnia udostępniła 20 samochodów elektrycznych i 23 stacje ładowania. Podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach firma Tauron otrzymała nawet nagrodę "Lider Elektromobilności 2018". Jest ona wynikiem badania rynku e-mobility w Polsce.

  Drugi system elektromobilności stworzyła firma GreenGoo, która współpracuje z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. W tym przypadku do dyspozycji mieszkańców jest 13 samochodów elektrycznych.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  Wypożyczalnie samochodów elektrycznych w Katowicach. Czy są popularne?

  Czy systemy elektromobilności zyskały popularność wśród mieszkańców? Niestety, nie udało nam się uzyskać statystyk wypożyczeń od żadnej z firm. Postanowiliśmy jednak sprawdzić dostępność ich samochodów w godzinach szczytu. W przypadku Tauronu o godzinie 16 zajęte były wszystkie samochody. Gdy jeden z nich został zwolniony przez klienta, błyskawicznie znalazł się nowy kierowca. Nieco gorzej wyglądała aplikacja firmy GreenGoo. Zajętych było tylko 5 z 13 samochodów elektrycznych tej firmy.

  Wypożyczalnie samochodów elektrycznych w Katowicach. Ile zapłacimy?

  Cena jednej minuty wypożyczenia samochodu elektrycznego od GreenGoo to 99 groszy. Za minutę jazdy samochodem elektrycznym od Tauronu zapłacimy 24 grosze.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale bez prądu nie pojadą,który jest wytwarzany z wegla

  Zizi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  I gdzie,ochrona środowiska?

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY