Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

COP24 w Katowicach: tak minęła środa 5 grudnia na szczycie klimatycznym ONZ [WIDEO]

Redakcja
Tak minęła środa 5 grudnia na szczycie klimatycznym ONZ COP24
Tak minęła środa 5 grudnia na szczycie klimatycznym ONZ COP24 Dziennik Zachodni
Witam państwa w kolejnym odcinku programu, w którym podsumowujemy to, co wydarzyło się podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. O czym warto wiedzieć po kolejnym dniu COP24? Zapraszam.

Światowa Organizacja Zdrowia zaprezentowała raport dotyczący wpływu zmian klimatu na zdrowie. Dokument został przygotowany w oparciu o opinie ponad 80 przedstawicieli służby zdrowia, ekspertów akademickich oraz przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i międzynarodowych agencji, którzy pracowali nad zmianami klimatu i zdrowiem przez ponad 30 lat. W raporcie podkreślono, że zmiany klimatu to największe wyzwanie, które stoi przed nami w XXI wieku. - Czynniki powodujące zmiany klimatyczne, głównie spalanie paliw kopalnych, mają ogromny wpływ na choroby oraz znaczny wkład w 7 milionów zgonów rocznie powodowanych przez zanieczyszczenia powietrza - wskazano w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia zaprezentowanym podczas COP24 w Katowicach.

Zobacz zdjęcia:

Minister Jadwiga Emilewicz, na inauguracji Dnia Innowacji, podkreślała natomiast, że jednym z tematów horyzontalnych, którymi zajmuje się Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, jest właśnie problem jakości powietrza. Jej zdaniem, poprawa tej jakości wiąże się z ciężką i żmudną pracą. Minister Emilewicz powiedziała: - Nie oszukujemy, że problem jakości powietrza rozwiążemy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Efekty podejmowanych działań będą widoczne w ciągu dekady.

Czytaj koniecznie: COP24 Katowice. 8 FAKTÓW o szczycie klimatycznym PYTANIA i ODPOWIEDZI

Podczas COP24 w Katowicach podpisano umowę w sprawie Projektu Pure H2 realizowanego przez Grupę Lotos. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uruchomienie sprzedaży bardzo czystego wodoru, który może być wykorzystywany przez środki transportu miejskiego. - Wodór niesie ze sobą istotny potencjał ograniczenia emisji dwutlenku węgla w transporcie. Zwłaszcza, że technologia ta będzie rozwijana w pierwszej kolejności w oparciu o transport publiczny - podkreśla Patryk Demski, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos.

Welcome party szczytu COP24 w Spodku. Dla gości wystąpił zespół "Śląsk"

Welcome party COP24 ZDJĘCIA Uczestnicy szczytu klimatycznego...

Projekt w 20 procentach będzie opłacany ze środków unijnych. Cała inwestycja to natomiast koszt 10 milionów euro. Z informacji przekazanych przez Lotos wynika, że pierwsze dwa punkty tankowania wodoru powstaną do końca 2021 roku w Gdańsku (w sąsiedztwie rafinerii) oraz Warszawie - na stacji paliw przy ulicy Łopuszańskiej. Ta stacja jest częścią Niebieskiego Szlaku, czyli projektu rozbudowy sieci ładowarek dla samochodów elektrycznych i hybrydowych na stacjach Lotos. Pierwsze 12 ładowarek już działa, a kolejne 38 będzie do dyspozycji kierowców w 2020 roku. W spotkaniu, podczas którego podpisano umowę, brali udział m.in. minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Co jedzą policjanci podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach? Funkcjonariusze publikują zdjęcia w internecie.

COP24 Katowice: Co jedzą policjanci w Katowicach na szczycie...

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo