Costa Blanca czy Costa del Sol? Gdzie założyć mój drugi dom w Hiszpanii?

Materiał informacyjny klienta CASA EN SOL

Rozpoczynając poszukiwania naszej wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii, warto zadać sobie kilka pytań o to, jakie potrzeby ma zaspokajać, jakie funkcje spełniać, czy chcemy, żeby była to forma inwestycji, czy raczej miejsce naszych pobytów wakacyjnych. A może planujemy zamieszkać w Hiszpanii na stałe? Nieruchomość powinna być dopasowana do naszych potrzeb, stylu życia, a nawet zainteresowań. Dopiero dobrze dobrana nieruchomość w Hiszpanii może być źródłem satysfakcji i zadowolenia dla nas i naszych najbliższych.

Jedną z pierwszych kwestii, którą warto rozważyć, podejmując decyzję o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, jest jej lokalizacja. Casa en Sol posiada w swojej ofercie nieruchomości w całej Hiszpanii, jednak nie powinien dziwić fakt, że największą popularnością cieszą się, szczególnie w okresie wakacyjnym, dwa hiszpańskie wybrzeża: Costa del Sol oraz Costa Blanca. W związku, z tak dużym zainteresowaniem tymi regionami, chcielibyśmy choć trochę przybliżyć ich charakterystykę tak, żeby pomóc w wyborze tej idealnej lokalizacji Państwa przyszłej nieruchomości w Hiszpanii.

Nazwa wybrzeża Costa Blanca oznaczająca Białe Wybrzeże, nie jest przypadkowa, to właśnie piękny, jasny kolor występującego tam kamienia i piasku sprawia, że skąpane w słonecznych promieniach morze ma unikalną turkusową barwę. Obszar Costa Blanca położony jest w środkowej części hiszpańskiego wybrzeża, w Prowincji Alicante, w Regionie Autonomicznym Walencja, rozciąga się od miejscowości Dénia po miejscowość Pilar de la Horadada. W pobliżu znajdują się tu dwa duże międzynarodowe lotniska, jedno w Alicante, a drugie w Walencji, co umożliwia naszym Klientom dogodną logistykę z i do Polski, a także może wpłynąć na atrakcyjność nieruchomości w Hiszpanii, przeznaczonych pod wynajem.

Z kolei nazwa oddalonego od Prowincji Alicante o 500 km na południowy zachód Costa del Sol, oznacza w języku polskim Wybrzeże Słońca. Nawiązuje ona do panującego na tym obszarze klimatu, gdzie zimy są ciepłe, a mieszkańcy chwalą się ponad 320 słonecznymi dniami w roku. Costa del Sol położone jest na wybrzeżu Andaluzji, między przylądkiem Cabo de Gata, a Gibraltarem. Najbardziej popularnym portem lotniczym jest ten w Maladze, umożliwiający sprawne dotarcie do swojej nieruchomości położonej w tej części Hiszpanii.

Costa Blanca charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem. Na północy, pomiędzy Alicante a miejscowością Dénia, dominują malownicze obszary skalne, zatoczki, klify, urwiska, pasma górskie i jaskinie. Znajdziemy tu przede wszystkim, choć nie wyłącznie, urokliwe, naturalne plaże kamieniste. Z kolei na południu wybrzeża dominują płaskie tereny, które zachwycają pod względem przyrodniczym, ale przede słyną z cudownych, piaszczystych, szerokich i długich plaż, które przekonały niejednego Klienta Casa en Sol do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości w tej części Hiszpanii.

*

Wybrzeże Costa del Sol, bogate w naturalne, kamieniste zatoczki, nadmorskie wzniesienia, bogato zagospodarowane plaże, swoich mieszkańców i odwiedzających zaprasza zarówno na plażę, jak też, a może przede wszystkim, do ekskluzywnych Beach Clubów oraz do… pobliskiego ośrodka narciarskiego w Sierra Nevada.

Oba wybrzeża charakteryzują się wyśmienitą, zdrową, śródziemnomorską kuchnią, dostępem do świeżych, pachnących owoców, warzyw, a przede wszystkim dietą bogatą w ryby i owoce morza. Costa Blanca przywita nas wywodzącą się z Walencji Paellą - potrawą przygotowywaną na bazie ryżu i szafranu oraz odpowiednio dobranych dodatków. Natomiast na Costa del Sol musimy spróbować różnorodnych tapas, czyli typowych lokalnych przekąsek o rozmaitym składzie i niewielkich rozmiarach oraz andaluzyjskiego chłodnika Gazpacho.

Możliwości spędzania wolnego czasu na obu wybrzeżach jest wiele. Na Costa Blanca możemy udać się na wyprawę po górskich ścieżkach czy wypocząć na złotej, piaszczystej plaży. To również świetne miejsce do uprawiania sportów takich jak kolarstwo, windsurfing, kitesurfing, czy żeglarstwo. Na Costa del Sol możemy relaksować się w ekskluzywnych Beach Clubach, ze specjalnie dobraną nastrojową muzyką i pierwszej klasy menu, jak też pływać jachtem od jednej pięknej mariny do drugiej, wspinać się po górach, a nawet jeździć na nartach czy snowboardzie. To właśnie tutaj, na wybrzeżu Costa del Sol mają swoje drugie domy pasjonaci golfa, nie bez przyczyny zwanym przez nich Costa del Golf. Dzieje się tak ze względu na obecną na tym obszarze wysoką liczbę najwyższej klasy pól golfowych, na których rozgrywane są prestiżowe turnieje.

Z naszych doświadczeń wynika, że wybrzeże Costa del Sol wybierają zarówno Klienci, którzy chcą poczuć prawdziwie hiszpański klimat, jak też Klienci, którzy grają lub chcieliby zacząć grać w golfa, czy też osoby szukające miejsc prestiżowych jak Marbella, Puerto Banús czy Sotogrande. Różnorodność tego wybrzeża sprawia, że każdy znajdzie tu obszar, dostosowany do swoich potrzeb i stylu życia. Wybrzeże Costa Blanca rekomendujemy w szczególności rodzinom poszukującym apartamentów w bliskiej odległości od piaszczystej, szerokiej plaży, położonych na osiedlach z bogatą strefą wspólną. Costa Blanca to atrakcyjne miejsce nie tylko dla pasjonatów sportów wodnych i lądowych, ale też osób szukających nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem.

Casa en Sol posiada bogate doświadczenie w obsłudze transakcji na obu wybrzeżach, nasi agenci z przyjemnością doradzą i pomogą dobrać nieruchomość w Hiszpanii, dobraną do indywidualnych potrzeb, dającą zadowolenie i satysfakcję jej przyszłym właścicielom

Dodaj ogłoszenie