Cracovia - Piast 1:2 ZDJĘCIA Piast wygrywa z Cracovią i jest wiceliderem

Piast Gliwice wyrał z Cracovią 2:1
Piast Gliwice wyrał z Cracovią 2:1 Wojciech Matusik
Cracovia - Piast 1:2. W rozpoczynającym czwartą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy meczu Cracovia przegrała z Piastem Gliwice 1:2 (1:0). Po tym sukcesie gliwiczanie przesunęli się w tabeli na drugie miejsce. Bramki dające gliwiczanom trzy punkty strzelili Patrik Mraz i Martin Nespor.

Piast Gliwice - Cracovia 2:1

Przed meczem więc szans dawano Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego kontynuowali serie spotkań bez porażki i dopiero przy numerze 12 zatrzymał ich Piast. Od początku Piast grał otwarty futbol, atakował, stwarzał sobie sytuacje bramkowe, ale brakowało ostatniego podania lub strzału.

Już w 3 min goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał głową Bartosza Szeligi minimalnie minął bramkę Cracovii. Kolejne szanse na bramkę nie potrafili zamienić gliwiczanie w 8, 16 i 19 minucie. Niewykorzystane okazje zemściły się w 38 min. Dokładne dośrodkowanie Denissa Rakelsa na gola zamienił Senegalczyk Boubacar Dialiba.

W przerwie w szatni Piasta zapewne było głośno i padły mocne słowa. Po wznowieniu gry Piast rzucił się na rywala i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 46 min goście przeprowadzili koronkową akcję, piłka wędrowała jak po sznurku i w końcu trafiła do Patrika Mraza. Słowak nie zmarnował okazji i z 11 metrów pokonał Pilarza.

Gliwiczanie poszli za cisem. Trzy minuty później dokładne dośrodkowanie Heberta wykorzystał Czech Martin Nespor i wyprowadził gliwiczan na oprowadzenie. Był to trzeci gol byłego piłkarza Sparty Praga.

Cracovia do końca starła się odrobić straty, ale robiła to nie udolnie. Być może miała na to wpływ wysoka temperatura. Gliwiczanom nic nie przeszkadzało, kontrolowali wydarzenia na boisku i dowieźli do końca zwycięstwo. Nagroda jest drugie miejsce w tabeli.

Piast Gliwice - Cracovia 1:2 (1:0)

1:0 Boubacar Dialiba (38),
1:1 Patrik Mraz (46),
1:2 Martin Nespor (49)

Cracovia Pilarz – Wójcicki, Polczak,, Sretenović, Wołąkiewicz (79. Kapustka) – Dąbrowski , Covilo, Rakels, Cetnarski, Dialiba (46. Jendrisek), Budziński (60. Zjawiński).
Trener: Jacek Zieliński

Piast Szmatuła – Korun, Pietrowski, Hebert, Szeliga – Murawski, Zivec (90+2. Moskwik), Vacek, Mraz, Barisić (82. Klepczyński) – Nespor (79. Musiolik).
Trener: Radoslav Latal