Cracovia Podbeskidzie 4:2. Górale bez punktów w Krakowie

Bez punktów wrócili z Krakowa piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Górale przegrali z Cracovia 2:4 (1:1). Rywale w walce o utrzymanie wygrali swoje spotkania i sytuacja w tabeli podopiecznych Czesława Michniewicza staje się coraz trudniejsza. W następnej kolejce Podbeskidzie zagra z Ruchem Chorzów.

Mecz na stadionie przy ulicy Kałuży odbył się bez udziału publiczności. To kara za złe zachowanie kibiców Cracovii podczas meczu z Wisłą Kraków. Wojewoda małopolski zamknął stadion „Pasów” na dwa mecze. Najpierw kibice nie mogli zobaczyć meczu z Pogonią, a teraz z Podbeskidziem.

Po kwadransie krakowianie prowadzili 1:0, ale nie cieszyli się nim długo. W 23 minucie wyrównał Słowak Anton Sloboda. Kilka sekund po wznowieniu gry po przerwie na prowadzenie Górali wyprowadził inny Słowak grający w tej drużynie Rudolf Urban. Goście za szybko uwierzyli chyba, że to spotkanie już wygrali i spotkał ich za to kara. Dwukrotnie obrońcy z Bielska-Białej nie potrafili zablokować strzałów z dystansu zawodników Cracovii i zwycięstwo wymknęło im się z rąk. W końcówce zwycięstwo krakowskiej drużynie przypieczętował 20-letni Przemysław Kita.

- O wyniku zadecydowało 120 sekund, w których straciliśmy dwie bramki. Musimy to przeanalizować, to nie powinno się zdarzyć – mówił schodząc z boiska pomocnik Podbeskidzia Aleksander Jagiełło.