Cracovia - Raków 1:0. Częstochowianie zapomnieli jak się strzela gole ZDJĘCIA

Cracovia jeszcze nigdy nie przegrała w PKO Ekstraklasie z Rakowem   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Cracovia jeszcze nigdy nie przegrała w PKO Ekstraklasie z Rakowem Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W poniedziałkowym spotkaniu kończącym 15. kolejkę PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała Raków 1:0. Trener Jacek Zieliński swoją drugą kadencję na ławce Pasów zaczął od wygranej, a dla częstochowian był to trzeci ligowy mecz z rzędu bez zdobytej bramki. Zobaczcie zdjęcia z meczu Cracovia - Raków.

Cracovia - Raków 1:0. Częstochowianie zapomnieli jak się strzela gole

Raków zapomniał jak się strzela bramki. Częstochowianie ostatniego gola zdobyli w PKO Ekstraklasie miesiąc temu. Po dwóch bezbramkowych remisach chcieli przełamać się w Krakowie, ale mimo sporej przewagi znów nie zdołali trafić do siatki rywali.

Wicemistrzowie Polski liczyli, że w przerwaniu złej passy pomogą im nowe koszulki. W pojedynku z Cracovią po raz pierwszy zagrali w czarnych strojach. Problemem okazały się jednak nie kolor trykotów, ale słaba skuteczność drużyny trenera Marka Papszuna.

Pasy po raz pierwszy prowadził Jacek Zieliński. Doświadczony szkoleniowiec wrócił na ławkę Cracovii po 4,5 roku przerwy zastępując na stadionie przy Kałuży Michała Probierza. Był to powrót zwycięski, bo krakowianie po dwóch kolejnych porażkach zdobyli trzy punkty.

ZOBACZCIE ZDJECIA Z MECZU CRACOVIA - RAKÓW

Goście rozpoczęli ten mecz z animuszem i szybko zepchnęli krakowian do defensywy, ale niewiele z tego wynikało.

- Brakuje nam dokładnego ostatniego podania - kręcił głową napastnik Rakowa Sebastian Musiolik przed lamerami Canal+.

Częstochowianie długo rozgrywali piłkę na połowie gospodarzy, lecz brakowało im stuprocentowych okazji. Najlepszą sytuację do przerwy miał Patryk Kun, który po zgraniu piłki przez Musiolika minimalnie chybił celu z 10 m. Poza tym z dystansu strzelali Ivi Lopez i Marko Poletanović, ale ich uderzenia bronił Karol Niemczycki, który wrócił do bramki Pasów.

Aktywny po prawej stronie boiska był Fran Tudor, lecz dośrodkowania Chorwata nie trafiały do adresatów. Stojący między słupkami Vladan Kovacević do przerwy był praktycznie bezrobotny, bo Cracovia nie oddała w I połowie ani jednego celnego strzału.

Po zmianie stron Cracovia zaczęła grać nieco odważniej. Co prawda pierwszą świetną okazję miał Ivi Lopez, ale Hiszpan chybił celu z 11 m. Gospodarze odpowiedzieli golem Otara Kakabadze godnym stadionów świata. Gruzin dopadł odbitej przez częstochowian piłki i huknął z woleja z 25 m niemal w samo okienko. Bramkarz Rakowa był bez szans.

Cracovia poszła za ciosem i okazje do podwyższenia wyniku mieli rezerwowi Jakub Myszor i Filip Piszczek jednak tym razem Kovacević nie dał się zaskoczyć.

Trener Marek Papszun dokonywał kolejnych zmian w swoim zespole wprowadzając na boisko ofensywnych zawodników i starając się pobudzić go do lepszej gry, ale Raków mimo że walczył do końca gasł w oczach. Cracovia mądrze się broniła i częstochowianie niespodziewanie doznali drugiej porażki w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Cracovia - Raków 1:0 (0:0)