CTL Logistics oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu współpracują. Będzie się tu kształciła kolejna kadra dla kolei

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
CTL Logistics i CKZiU w Sosnowcu podpisali list intencyjny. Współpraca będzie korzystna dla uczniów mat. pras.
CKZiU znalazło nowego partnera do współpracy. Szkoła podpisała list intencyjny z firmą CTL Logistics. Dzięki współpracy uczniowie będą mogli nauczyć się ważnych rzeczy, które przydadzą się później w pracy na kolei. Firma otwarta jest na dalszą współpracę i organizuje letnie staże dla uczniów.

CKZiU w Sosnowcu rozpoczyna współpracę z CTL Logistics

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 25 nawiązało współpracę z CTL Logistics. W Sosnowcu podpisano list intencyjny, dzięki któremu przewoźnik włącza się w proces kształcenia kadr dla kolei.

Technikum nr 4 Transportowe wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu będzie w tym roku obchodzić będzie Jubileusz 70-lecia swojej działalności. Początki kształcenia przyszłych kolejarzy sięgają roku 1951, kiedy powstało Technikum Ekonomiczno-Kolejowe Ministerstwa Kolei. W 1994 roku nazwę szkoły zmieniono na Zespół Szkół Kolejowych, w 2002 roku na Zespół Szkół Technicznych i Licealnych. W 2013 roku Technikum weszło w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ul. Kilińskiego 25.

Na mocy podpisanego porozumienia CKZiU wytypuje między innymi klasy lub grupy uczniów dla potrzeb kształcenia w tematyce związanej ze specyfiką działalności CTL Logistics. W ramach współpracy ze szkołą, CTL Logistics umożliwi organizację zajęć, staży, szkoleń branżowych, praktyk oraz wizyt studyjnych rozwijających umiejętności zarówno dla uczniów jak i nauczycieli CKZiU w Sosnowcu. CTL Logistics w ramach swoich możliwości dostarczy także CKZiU w Sosnowcu nieodpłatnie materiały, urządzenia wraz z dokumentacją techniczną służące podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego w Centrum. Ze strony CTL Logistics list podpisał Andrzej Pawłowski – Członek Zarządu ds. Operacji, natomiast CKZiU w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 25 reprezentował Jacek Górski – Dyrektor CKZiU.

Nie przeocz

- Edukacyjny szlak przecieraliśmy dość nietypowo, bo od Berlina i naszej Spółki CTL Logistics Gmbh. Od dwóch lat realizujemy w Niemczech program współpracy ze szkołą zawodową w Berlinie. W ramach tego programu zatrudniamy uczniów, którzy mają zapewnioną umowę o pracę, realizują program praktyk, a jednocześnie uczęszczają do szkoły. Każdy tydzień nauki, to połączenie trzech dni praktyki w CTL Logistics Gmbh oraz dwóch dni teorii w szkole. Tematy teorii i praktyki są, w ramach tzw. współpracy partnerstwa socjalnego pomiędzy pracodawcą a publiczną szkołą zawodową tak skonfigurowane, aby się uzupełniały i stanowiły jak najlepsze połączenie wiedzy i doświadczenia. Teraz przyszedł czas na Sosnowiec. W Polsce skupiamy się na Sosnowcu, bo tutaj mamy odpowiednie zaplecze sprzętowe jak i kadrowe, aby młodzież mogła się kształcić i w praktyce poznać specyfikę pracy na kolei – mówi Andrzej Pawłowski, członek zarządu ds. operacji CTL Logistics.

Spółka jest otwarta na rozszerzenie współpracy i realizację kolejnych projektów, w tym o patronat klas czy stypendia dla tych najbardziej zaangażowanych, ambitnych uczniów.

CTL Logistics równolegle z podpisaniem listu intencyjnego zrobiła już krok naprzód, zawierając umowę na staż wakacyjny młodzieży. W lipcu i sierpniu siedmioro młodych ludzi spędzi w siedzibie spółki w Sosnowcu 150 godzin, zapoznając się m.in. z funkcjonowaniem działu organizacji i planowania przewozów, obszaru dyspozytury, utrzymania wagonów i lokomotyw, bezpieczeństwa, trakcji, a także w dziale naprawy pojazdów i infrastrukturze kolejowej. Tak szeroki zakres stażu pozwoli uczniom poznać możliwe do wyboru w przyszłości drogi zawodowe.

- Nasza szkoła jest jedną z największych placówek oświatowych w Polsce. Możemy się pochwalić nowoczesną bazą dydaktyczną i wykwalifikowaną kadrą specjalistów wielu branż. Dbałość o jakość kształcenia jest naszym priorytetem. Jesteśmy otwarci na współpracę, o czym świadczą liczne umowy podpisane przez nas z przedstawicielami wyższych uczelni regionu i wieloma pracodawcami. Nasi uczniowie korzystają ze stypendiów, uczestniczą w praktykach zawodowych, programach staży. Zależy nam na stworzeniu młodym ludziom optymalnych warunków do nauki, w czym pomaga nam realizacja licznych projektów. To między innymi dzięki takim działaniom możemy efektywnie zwiększać różnorodne kompetencje naszych uczniów, a tym samym podnosić ich atrakcyjność na rynku pracy. Możemy również w sposób ciągły dbać o najnowsze wyposażenie pracowni zawodowych - powiedział Jacek Górski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Musisz to wiedzieć

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie