MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach: Żołnierze ćwiczą w 5. Pułku Chemicznym [ZDJĘCIA]

Tomasz Klyta
Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach
Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach Tomasz Klyta
Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach: Pierwsi żołnierze z rezerwy rozpoczęli dziś rano ćwiczenia mobilizacyjne w 5. Pułku Chemicznym w Tarnowskich Górach. ZOBACZ ZDJĘCIA

Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach: Wynikające z potrzeb Sił Zbrojnych RP w zakresie gromadzenia wyszkolonych rezerw osobowych ćwiczenie prowadzone jest zgodnie z „Planem kontroli gotowości bojowej i mobilizacyjnej w Siłach Zbrojnych na 2015 rok” w 5 Pułku Chemicznym.

Przedsięwzięcie, które prowadzone jest w jednostce wojskowej w Tarnowskich Górach przez zespół kontrolerów Dowództwa Generalnego RSZ jest najwyższym stopniem kontroli gotowości mobilizacyjnej i bojowej w Siłach Zbrojnych RP.

ZOBACZ TAKŻE:
Ćwiczenia mobilizacyjne w Tarnowskich Górach: Mobilizacja żołnierzy rezerwy [WIDEO]

Na razie nie zdradzono ilu rezerwistów otrzymało powołania oraz ilu na nie odpowiedziało. - Na razie jesteśmy zadowoleni ze stawiennictwa - poinformował około południa ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy DG RSZ. - Mobilizację można określić mianem "regionalnej". Powołania otrzymały osoby mieszkające w okolicach Tarnowskich Gór - dodał.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Mobilizacja rezerwistów: Stawiennictwo natychmiastowe [ĆWICZENIA WOJSKOWE] Pobór do wojska 2015

Płk Kazimierz Misiaszek o poborze do wojska:

Jak informuje w oficjalnym komunikacie MON, w swoim pierwszym dniu pobytu w jednostce wojskowej żołnierze rezerwy zostaną zaewidencjonowani, umundurowani i wyposażeni w osobisty sprzęt, a następnie zostaną skierowani do macierzystych pododdziałów zgodnie z posiadanym przydziałem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rezerwiści w Tarnowskich Górach mają przebywać do piątku. Jednak nie wszyscy spośród tych, którzy się zgłosili.

ZOBACZ KONIECZNIE:
KWALIFIKACJA WOJSKOWA, CZYLI POBÓR DO WOJSKA 2015 ZASADY + TERMINY

- Z powodu sytuacji rodzinnej napisałem odwołanie od powołania. Mam na utrzymaniu rodzinę - powiedział Tomasz, 32 - letni mieszkaniec miejscowości Orzech - Widziałem wielu, którzy zdecydowali się zostać, ale zazwyczaj były to osoby dużo młodsze ode mnie lub bez pracy - dodał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni