Przedstawiciele najbardziej zasłużonych przedsiębiorstw oraz instytucji odebrali na piątkowej uroczystej gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej prestiżowe nagrody: „Czarne Diamenty”. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00, a uświetnił ją występ grupy Red Heels.

Jubileuszowa, dwudziesta edycja nagrody „Czarny Diament” za nami. Charakterystyczne statuetki, jak co roku, trafiły dziś, 30 listopada, wieczorem w ręce najbardziej innowacyjnych firm oraz osób, docenionych ze względu na nowoczesność i niezastąpiony wkład w życie przemysłowe całego regionu.

Zobaczcie zdjęcia:
Zobacz galerię

W ciągu lat statuetki trafiały do różnych spółek węglowych, kopalni, lecz także szkół wyższych, instytucji i niezwykle ważnych osobistości, kształtujących obraz przemysłu na całym Śląsku.

Nagrody ustanowiła Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, która zajmuje się ich wręczaniem od 1999 roku. Uroczysta gala wręczenia tegorocznych nagród wraz z uświetniającym ją koncertem grupy Red Heels odbyła się dziś wieczorem, 30 listopada o godzinie 18.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

W uroczystości wzięli udział zarówno laureaci nagrody jak i członkowie Kapituły „Czarnego Diamentu” składającej się z samorządowców i uznanych autorytetów życia publicznego oraz gospodarczego na Śląsku, a także zaproszeni goście.

W tym roku nagrody Czarnego Diamentu na rybnickiej gali odebrali przedstawiciele następujących firm:

 • Ciepłownia Rydułtowy Sp. Z. o. o. z Rydułtów,
 • Hotel Spa „Laskowo” Katarzyna Lasek Pokorska w Jankowicach,
 • Jastrzębska Spółka Węglowa,
 • Firma RuckZuck.biz Sp. Z. o. o z Rybnika,
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku,
 • Tech-Pol Sp. Z. o. o. Rydułtowy,
 • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Nagrody specjalne Czarnego Diamentu 2018 otrzymali:

 • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z okazji 70-lecia,
 • Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii,
 • Jasna Jaklin Majetić, prezes Izby Gospodarczej w Puli,
 • prof. dr hab. Aleksandra Kuzior z Politechniki Śląskiej.

- Pokazaliśmy Polsce, że mamy na Śląsku skarby i możemy wdrożyć to w życie - mówił Grzegorz Tobiszowski, odbierając "Czarny Diament". - O górnictwie możemy mówić jako o branży, która ma teraz zyski, osiąga wyniki, ma wizję - że jest ponownie ważna w Polsce. Chcę podziękować za to, że o górnictwie w kontekście restrukturyzacji rozmawiamy w przededniu rozpoczęcia COP-u. Niech wybrzmieje tu, na Śląsku, że my wiemy i widzimy sens tej branży w Polskiej gospodarce, bo to ona daje nam zwycięstwo energetyczne.

W zastępstwie za prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniela Ozona nagrodę odbierał Artur Dyczko, zastępca prezesa d.s. strategii i rozwoju. Również w zastępstwie rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego "Czarny Diament" odebrała prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Około 1000 stanowisk do objęcia przez PiS w województwie śląskim

PiS przejął władzę na Śląsku, gdy Wojciech Kałuża zmienił partyjne barwy