Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 4:0 wynik meczu i zdjęcia. Derby dla sosnowiczanek

Czarni Sosnowiec wygrali z GKS Katowice 4:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu inaugurującym rundę wiosenną ekstraligi kobiet Czarni Sosnowiec rozgromiły GKS Katowice 4:0. Hat-trickiem w spotkaniu rozgrywanym na stadionie im. Jana Ciszewskiego popisała się Katarzyna Daleszczyk. Zobaczcie zdjęcia i wynik meczu Czarni Sosnowiec - GKS Katowice.

Czarni Sosnowiec - GKS Katowice wynik

W rundzie jesiennej obydwa zespoły zgromadziły po 22 pkt, a w ich pierwszym meczu z Katowicach padł remis 1:1. Kibice zgromadzeni na stadionie im Jana Ciszewskiego spodziewali się więc zaciętego spotkania sąsiadów zza miedzy, a tymczasem wyższość Czarnych w derbach nie podlegała żadnej dyskusji.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Czarni Sosnowiec - GKS Katowice

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Daleszczyk po uderzeniu głową. Pomocniczka sosnowiczanek ustrzeliła w derbach hat-tricka. 30-letnia zawodniczka tuż przed przerwą wykorzystała rzut karny, a zaraz po zmianie stron po raz trzeci pokonała Jessicę Ludwiczak. Daleszczyk w meczu z GKS zdobyła połowę bramek strzelonych w całej rundzie jesiennej i ma w tym sezonie na koncie 9 goli.

Katowiczanki starały się odrobić straty. Miały swoje okazje, ale grały nieskutecznie. Nie potrafiły wykorzystać nawet rzutu karnego, który zmarnowała Agata Sobkowicz. Okazałe zwycięstwo Czarnych przypieczętowała Dorota Hałatek.

W następnej kolejce ekstraligi kobiet 14 marca Czarni zagrają w Łęcznej z niepokonanym jeszcze w tym sezonie liderem Górnikiem, a GKS czekają kolejne derby województwa śląskiego, bo zmierzą się w Katowicach z Mitechem Żywiec.

Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 4:0 (2:0)
Katarzyna Daleszczyk 3 (10, 45-karny), 47), Dorota Hałatek (79)