Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1. Odroczona koronacja sosnowiczanek. Tytuł jest o krok ZDJĘCIA

Czarne Sosnowiec pokonały Śląsk Wrocław 4:1 i są o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiegoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Piłkarki Czarnych Sosnowiec są o krok od wywalczenia 13. w historii mistrzostwo Polski. Sosnowiecka "Lokomotywa" w sobotnim meczu na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu pokonała Śląsk Wrocław 4:1 i mogła już dziś świętować tytuł. Wicelider tabeli UKS SMS Łódź wygrał jednak w Koninie z Medykiem i koronacja została odroczona do następnej kolejki, w której 22 maja Czarni zagrają w Katowicach z GKS. Zobaczcie zdjęcia z meczu Czarni - Śląsk.

Czarne Sosnowiec do wywalczenia tytułu już dzisiaj potrzebowały dwóch rzeczy - zwycięstwa nad Śląskiem Wrocław i straty punktów przez wicelidera UKS SMS Łódź. Z tych warunków został spełniony tylko ten pierwszy i piłkarki z Sosnowca na zdobycie mistrzostwa Polski będą musiały poczekać jeszcze przynajmniej tydzień.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z TRIUMFU CZARNYCH SOSNOWIEC

Sosnowiczanki w meczu ze Śląskiem były zdecydowanie lepsze i już do przerwy strzeliły wrocławiankom trzy gole. Świetne spotkanie rozegrała Weronika Zawistowska, która strzeliła dwie bramki i asystowała przy trzeciej.

Przechodząca po sezonie do Bayernu Monachium 21-letnia pomocniczka najpierw skierowała piłkę do siatki głową, a później popisała się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego wykorzystując dziurę w murze gości. Tuż przed przerwą Zawistowska po indywidualnej akcji wpadła w pole karne i wyłożyła piłkę Agnieszce Jedrzejewicz, która z 7 m nie dała szans bramkarce Śląska.

Kibice na meczu piłkarek Czarnych SosnowiecZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1. Prezydent Chęciński na...

Po takiej I połowie Czarnym po przerwie nie pozostało nic innego jak kontrolować sytuację na stadionie im. Jana Ciszewskiego i czekać na dobre wieści z Konina, gdzie TME UKS SMS Łódź grał z Medykiem POLOmarketem. Gospodynie dwa razy obejmowały prowadzenie, ale łodzianki dwa razy doprowadzały do wyrównania, a także miały rzut karny, który zmarnowały.

Wydawało się, że korki szampana w Sosnowcu wystrzelą już dziś, ale w 88 minucie Tatjana Markuszewskaja strzeliła dość przypadkową bramkę dla SMS, który wygrał to spotkanie 3:2.

Sosnowiczanki pozwoliły w II połowie strzelić Śląskowi honorową bramkę i ostatecznie wygrały swój mecz 4:1, bo w końcówce ich zwycięstwo przypieczętowała Alicja Materek, która asystowała przy pierwszym golu.

Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań Ekstraligi kobiet Czarni mają więc 5 pkt przewagi nad UKS SMS i są o krok od tytułu. Mistrzostwo będą mogli zapewnić sobie już za tydzień, gdy zagrają w Katowicach z GKS i wówczas nawet remis da im złoto. Wręczenie medali nastąpi w Sosnowcu po meczu ostatniej kolejki z KKP Bydgoszcz 29 maja.

Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1. Odroczona koronacja so...

Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 4:1 (3:0)
1:0 Weronika Zawistowska (25), 2:0 Weronika Zawistowska (330, 3:0 Agnieszka Jędrzejewicz (44), 3:1 Aleksandra Dudziak (62), 4:1 Alicja Materek (89).