MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czas na ósmoklasistów! Teraz to oni zdają egzaminy. W Szkole Podstawowej nr 28 w Rybniku-Kamieniu egzamin ósmoklasisty pisze... 12 uczniów

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Szkołę Podstawową w Kamieniu w tym roku kończy zaledwie 12 uczniów!
Szkołę Podstawową w Kamieniu w tym roku kończy zaledwie 12 uczniów! Piotr Chrobok
Zaledwie 12 uczniów dzielnicy Rybnika - Kamieniu, uczęszczających do tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 28 przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. Młodzież jest już po pierwszym dniu, w którym pisała test z języka polskiego. Egzamin określała jako łatwy. Teraz przed nią jeszcze egzaminy z matematyki i języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty w Rybniku. W SP nr 28 w Kamieniu zdaje go zaledwie 12 uczniów!

Maj to zdecydowanie najbardziej intensywny jeśli chodzi o egzaminy miesiąc w całym roku szkolnym. Od 7 maja trwają egzaminy maturalne zwane egzaminami dojrzałości. Obecnie abiturienci przystępują do egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Nie tylko oni jednak zmagają się z egzaminami. Do tych przystąpiła też młodzież, która wkrótce zakończy edukację w szkołach podstawowych. Zdaje ona egzamin ósmoklasisty. W Szkole Podstawowej nr 28 w rybnickiej dzielnicy Kamień, egzamin jest raczej kameralny. Zdaje go zaledwie 12 osób. - To wyjątkowo mała klasa - przyznają w podstawówce w Kamieniu.

Egzamin z języka polskiego, uczniom z Kamienia poszedł raczej dobrze. A przynajmniej na to wskazywali, opuszczając sale, w których do niego przystępowali.

- Tematem rozprawki było: czy warto pomagać. Trzeba było się odwołać do lektur obowiązkowych. Było też kilka tekstów - relacjonowali przebieg egzaminu, uczniowie: Igor i Dawid. - Łatwe było - stwierdził krótko drugi z nich, który jak mówił w ogóle nie stresował się przed podejściem do testu.

Ósmoklasistom z Rybnika powodzenia życzył prezydent miasta. Przed nimi jeszcze dwa dni egzaminów

Egzaminy ósmoklasisty potrwają trzy dni. Po języku polskim, uczniowie klas ósmych przystąpią do zmagań z matematyką. Trzydniowe egzaminy zakończą się testem z języka angielskiego. Jak mówią uczniowie SP nr 28 w Kamieniu, po pierwszym dniu egzaminów, kolejne nie wydają się już być tak straszne.

- Nastawiam się na te dwa egzaminy bardzo dobrze. Nie warto się tym stresować - podkreśla Igor, jeden z ósmoklasistów z Kamienia.

Za rybnickich ósmoklasistów kciuki trzyma Piotr Kuczera, prezydent miasta. Otuchy starał się on także dodać ich rodzicom, którzy równie mocno - a czasem nawet bardziej - przeżywają egzamin swoich pociech.

- Trzymamy kciuki za ósmoklasistki i ósmoklasistów! Pozdrawiam rodziców wszystkich zdających, zobaczycie młodzi dadzą radę! - napisał na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych, Piotr Kuczera.

Jednocześnie, w Rybniku trwa już nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych. Rozpoczął się on jeszcze zanim ruszyły egzaminy ósmoklasistów. Odbywa się on internetowo, za pośrednictwem strony: slaskie.edu.com.pl

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni