MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czeladź: hala sportowa będzie wyglądała jak nowa, a do tego wypięknieje klubowy budynek na stadionie miejskim

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja hali sportowej w Czeladzi (może będzie wyglądała, jak na w Rudzie Śląskiej - widoczna na zdjęciach) oraz przebudowa budynku klubowego na stadionie miejskim. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja hali sportowej w Czeladzi (może będzie wyglądała, jak na w Rudzie Śląskiej - widoczna na zdjęciach) oraz przebudowa budynku klubowego na stadionie miejskim. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAS/UM Czeladź
W Czeladzi trwa modernizacja miejskiego Stadionu Miejskiego im. Józefa Pawełczyka, a teraz napłynęły dla wszystkich mieszkańców kolejne dobre wieści. Miasto podpisało właśnie umowę na generalny remont budynku klubowego przy głównej trybunie, a także termomodernizację sąsiedniej hali sportowej MOSiRu.

- Razem z dyrektorem MOSiRu Henrykiem Michalskim i wiceburmistrz Elżbietą Dmitruk podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji hali sportowej MOSiRu i budynku trybuny głównej na Stadionie Miejskim im. J. Pawełczyka przy ul. Sportowej – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. - Nie obyło się bez perturbacji, bo pierwsze dwie firmy, które zaoferowały najtańszą ofertę, wycofały się i nie podpisały umowy. Ostatecznie podpisaliśmy umowę z firmą Efekt z Siemianowic Śląskich. To znana i ceniona u nas firma, bo zrealizowała już w Czeladzi remont Kopalni Kultury a kończy także remont Kamienicy Konarzewskich na rynku Starego Miasta. Z wykonania tych inwestycji jesteśmy bardzo zadowoleni. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – dodaje.

Jak informuje burmistrz Czeladzi firma najpierw musi przygotować projekty remontów a następnie je zrealizować. Cała inwestycja ma się zakończyć do sierpnia 2021 roku.

- Przypomnę, że na realizację tej inwestycji, której całość będzie kosztowała ponad 6,5 mln zł, pozyskaliśmy ponad 4 mln zł dotacji unijnej. Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała po remoncie hala sportowa MOSiRu, ale może tak jak ta w Rudzie Śląskiej, gdzie do efektu końcowego przyczyniła się również firma Efekt. Nie miałbym nic przeciwko temu – podkreślił burmistrz Czeladzi.

Musisz to wiedzieć

Oficjalna nazwa tego przedsięwzięcia to „Poprawa efektywności energetycznej Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR oraz budynku obsługi stadionu w Czeladzi wraz z montażem OZE” Część A. Termomodernizacja budynku Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR w Czeladzi (Hala)- w formule zaprojektuj i wybuduj, Cześć B. Termomodernizacja Budynku Obsługi Stadionu w Czeladzi (BOS)- w formule wybuduj.

Termomodernizacja budynku hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 2 w Czeladzi obejmie też prace budowlane związane z przebudową elewacji oraz modernizacją części instalacji wewnętrznych. Przewidziane są prace w zakresie instalacji : elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Powierzchnia zabudowy to 2040 m kw ; powierzchnia użytkowa obiektu to 3890 m kw a kubatura wynosi 28 tys. 750 m sześciennych. Pojawią się tu też nowe okna oraz drzwi, wentylacja.

Część B tego przedsięwzięcia to termomodernizacja budynku obsługi stadionu w Czeladzi wraz z pracami budowlanymi związanymi z przebudową elewacji oraz modernizacja części instalacji wewnętrznych w formule wybuduj. Powierzchnia zabudowy wynosi: 598 m kw, kubatura: 1 499,5 m sześć.

Zobacz koniecznie

Zakres prac to m.in. wykonanie pionowej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, rozbiórka istniejących elementów konstrukcyjnych szatni letniej zewnętrznej zlokalizowanej na podcieniu budynku, wymiana okien i drzwi, renowacja posadzki stopni balkonu, montaż balustrady panelowej oraz wykonanie docieplenia budynku w systemie ETICS, wykonanie napisu „ Stadion im. Józefa Pawełczyka” z liter przestrzennych o wysokości czcionki ok. 100 cm i montażem na elewacji frontowej, wykonanie instalacji sieci wewnętrznych łączących węzły nowo projektowane z sieciami wewnętrznymi istniejącymi tj. instalacji wod – kan, instalacji elektrycznej gniazdowej i oświetleniowej, instalacji wentylacyjnej wspomaganej mechanicznie oraz instalacji dogrzewania ciepłej wody połączonej z instalacją solarną montowaną na ścianie zewnętrznej południowej, wykonanie instalacji solarnej wspomagającej podgrzewanie ciepłej wody użytkowej 20.

Wszystkie prace mają być skończone do 30 sierpnia 2021 roku.

Na Stadionie Miejskim im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi trwały ostatnio prace obejmujące nawodnienie murawy boiska, jak i remont widowni zewnętrznej. Wszystkie prace w pierwszym etapie kosztowały prawie 1,1 mln zł. W drugim etapie prac zaplanowany został natomiast remont trybuny głównej.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni