Firma Atlas Ward Polska rozbuduje park logistyczny MLP Czeladź przy ul. Będzińskiej. Budowa nowego obiektu magazynowego o powierzchni około 10 tys. m kw. zostanie zrealizowana do końca drugiego kwartału 2019 roku.

MLP Group podpisało umowę dotyczącą usług generalnego wykonawstwa właśnie z Atlas Ward Polska. Rozbudowa parku logistycznego MLP Czeladź powierzona została doświadczonej i dynamicznie rozwijającej się firmie budowlanej o ogólnopolskim zasięgu, która od 20 lat swojej działalności na rynku polskim zbudowała już 600 obiektów.

Celem projektu jest realizacja obiektu o powierzchni około 10 tys.

m kw. Z tego około 1 tys. m kw. będzie przystosowane pod działalność produkcyjną, a 370 m kw. będą stanowiły powierzchnie biurowe. Obiekt będzie spełniał najwyższe standardy ekologiczne. Nowy magazyn będzie również zrealizowany według standardów stosowanych przez MLP Group. Oznacza to budowę hali magazynowej klasy A o wysokości 10 metrów netto z nośnością posadzki 6T/m2. Budynek będzie wyposażony m.in. w oświetlenie LED, system tryskaczy typu ESFR, ogrzewanie gazowe oraz świetliki i klapy dymowe.

Zakończenie realizacji prac budowlanych planowane jest w maju, a oddanie gotowego obiektu do użytkowania w czerwcu 2019 r.

Większa część planowanego obiektu została już skomercjalizowana. Około 6,5 tys. m kw. powierzchni zakontraktowała firma DS Smith będąca wiodącym w Europie dostawcą opakowań. Pozostałe około 3,5 tys. m kw. będzie powstawać na zasadach spekulacyjnych. - Prowadzimy już zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami. Wysoki standard inwestycji oraz doskonała lokalizacja powoduje, że nasza oferta wynajmu wolnej powierzchni jest bardzo atrakcyjna. Jesteśmy przekonani, że do momentu zakończenia budowy nowy obiekt będzie w całości skomercjalizowany - powiedział Piotr Krawczyk, manager projektów BTS w MLP Group S.A.

MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne, które po ukończeniu oferowało będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 74,2 tys. m kw. powierzchni magazynowo - produkcyjnych. MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim

Dni wolne w 2019 roku