Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czeska policja: Odra Wodzisław ma zakaz gry w Czechach

Tomasz Kuczyński, PS
Awantura kibiców Odry w Czechach
Awantura kibiców Odry w Czechach www.odra.wodzislaw.pl
Czeska policja wydała zakaz rozgrywania przez Odrę Wodzisław meczów na terenie Republiki Czeskiej - podano na oficjalnej stronie Odry. To efekt środowej rozróby, do jakiej doszło z udziałem pseudokibiców w Kromieryżu.

Zakaz wydano z powodu obaw o bezpieczeństwo obywateli czeskich. Kibice Odry, którzy pojawili się na środowym sparingu swojej drużyny, odpalili środki pirotechniczne w okolicach supermarketu. Decyzja nie jest jednak ostateczna. Warunkiem cofnięcia zakazu jest zapewnienie przez władze klubu bezpieczeństwa w trakcie rozgrywania spotkań.

Jak już informowaliśmy, powołując się na oficjalną stronę internetową Odry Wodzisław, piłkarze Odry, którzy przebywają na obozie szkoleniowym w czeskim Kromieryżu, zostali zaatakowani przez chuliganów. Konieczna była interwencja czeskiej brygady antyterrorystycznej. Co więcej, atak nastąpił ze strony... kibiców tego pierwszoligowego klubu, którzy najpierw racami spalili murawę, a następnie grozili piłkarzom i działaczom klubowym.

Ci musieli się salwować ucieczką. Wezwana na miejsce czeska policja po pościgu zatrzymała grupę kilkudziesięciu chuliganów.

Zarząd MKS Odra odciął się od środowych zajść i osób biorących w nich udział.

W związku z tymi zajściami otrzymaliśmy oficjalne pismo podpisane przez Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław. Oświadczenie podważa ustalenia czeskiej policji. Oto treść oświadczenia:

19 stycznia na sparingu z Hanacką Slavią Kromieryż nie doszło, jak podaje strona główna Odry, do grożenia zawodnikom, gdyż obecni tam piłkarze stali obok nas i sami w rozmowach z nami wyrażali dezaprobatę w związku z sytuacją w klubie. Wszystkie okrzyki były skierowane tylko i wyłącznie w stronę obecnego zarządu Odry Wodzisław S.A.

Nie doszło również do żadnych starć z miejscowymi kibicami, ani ucieczki przed policją. Cała akcja odbyła się w Czechach, aby pokazać właścicielom klubu, co kibice sądzą na temat działań ich przedstawicieli w Polsce. Kategorycznie zaprzeczamy także, aby p. Dariusz Kozielski miał cokolwiek wspólnego z zajściem. Jednocześnie przepraszamy organizatorów za przerwanie spotkania sparingowego.

Zawodnicy i pierwszy trener, którzy pracując bez pobierania pensji zajęli jesienią 7. miejsce w 1. lidze, zostali zwolnieni przez ludzi, którym zarzuca się działalność korupcyjną w polskiej, jak i czeskiej piłce. Jako kibice Odry Wodzisław nie możemy i nie będziemy przyglądać się biernie niszczeniu piłki nożnej w Wodzisławiu.

Jest nam również bardzo przykro, że grupa kibiców, którym najbardziej leży na sercu dobro klubu oraz którzy w całej rundzie jesiennej swoim dopingiem wspierali piłkarzy Odry nawet w najdalej położonych zakątkach Polski, przez obecne władze spółki w oficjalnym komunikacie nazwana została m.in. bandytami i chuliganami.

Wszystko to wpisuje się w prowadzoną przez stronę czeską od kilku miesięcy dezinformację opinii publicznej mającą zapewnić obecnym władzom odwrócenie uwagi mediów od realnej sytuacji finansowej, organizacyjnej oraz personalnej panującej w klubie i wokół niego.

Redaktorzy oficjalnego serwisu klubowego wielokrotnie wprowadzali nas wszystkich w ostatnich miesiącach w błąd podając nieprawdziwe informacje, np. dotyczące podpisania nieistniejących umów sponsorskich i z podobnym oszustwem mamy do czynienia także w tym przypadku. Mamy więc nadzieję, że w przyszłości będziecie Państwo z mniejszym zaufaniem traktowali ich doniesienia.

Na najbliższą środę planowane jest natomiast Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy klubu. Mamy nadzieję, że weźmie w nim udział większościowy udziałowiec oraz szef firmy Rovina, p. Zdenek Zlamal i oczekujemy od niego decyzji dotyczących zmian w obecnym zarządzie.

Podpisane
Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!