Mieszkańcy uważają, że lokalizacja ewentualnej hodowli przy ulicy Głównej byłaby zbyt blisko domów, przedszkola.
- Wniosek firmy został przesłany do instytucji państwowych: Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Sieradzu w celu wydania opinii w kwestii konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie.
Stosowne ogłoszenie zawisło także na tablicy ogłoszeń - w tym w Biuletynie Informacji Publicznej, poinformowano także m.in. Radę Dzielnicy Gnaszyn. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi zarówno teraz, jak i w ciągu całego postępowania dotyczącego decyzji środowiskowej.
Nie przeocz
Firma GREN FOX przedstawia się jako „polski producent profesjonalnych rozwiązań do uprawy ekologicznych, pełnowartościowych i zdrowych roślin. Zatrudniamy 150-ciu pracowników i każdy z nich, każdego dnia we własnym zakresie stara się, by nasze produkty spełniały wymagania naszych klientów, żeby były niezawodne, najlepsze i najbardziej konkurencyjne na rynku. Nie godzimy się z tym, co oferuje nam dzisiejszy świat... Dlatego dajemy Ci możliwość wyboru między warzywami pełnymi szkodliwej chemii a własnymi, pełnowartościowymi, prawdziwie BIO produktami”.
Do czego mogą być wykorzystywane larwy owadów ? Na przykład o produkcji pasz dla drobiu.
Zobacz koniecznie
Jak można przeczytać na stronie agroFakt, w wielu krajach na świecie owadzie białko w żywieniu drobiu jest powszechnie stosowane. Masowa hodowla owadów odbywa się m.in. w Chinach i USA. To wysokowartościowe białko ma bowiem wyższą zawartość niezbędnych aminokwasów niż np. białko mączki sojowej. Trzeba jednak mieć na względzie, że wartość odżywcza oraz skład mączek owadzich zależy od gatunku owada, stadium rozwojowego, warunków produkcji, składu paszy oraz komponentów podłoża, na którym owady zostały wyhodowane. Jednakże wszystkie stadia rozwojowe owadów wykorzystywanych do produkcji pasz charakteryzuje duża zawartość białka ogólnego i tłuszczu.
Tam też można przeczytać informacje jak taka hodowla larw wygląda. Prowadzona jest na podłożu organicznym, takim jak obornik, resztki roślinne, czy też inne odpady biologiczne, na którym odbywa się rozmnażanie, składanie jaj i wylęganie larw. Cały cykl rozwojowy zachodzi w kontrolowanych warunkach wilgotności, wentylacji i temperatury (ok. 30°C). Następnie larwy much są żywione aż do momentu osiągnięcia odpowiednich rozmiarów (larwy wyżej wymienionych gatunków mogą urosnąć do 2 cm już w 2 tygodnie). Następnie larwy są zbierane, gotowane lub suszone, a potem mielone na mączkę. Samica muchy domowej może znieść nawet 750 jaj na tydzień. Larwy much mogą być podawane żywe bądź w postaci mączki.
Musisz to wiedzieć
Bądź na bieżąco i obserwuj

III Konwój św. Mikołaja przemierzy nie tylko powiat szczecinecki
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?