Częstochowa: Hospicjum ma nowy kalendarz. Pozowały do niego...

  Częstochowa: Hospicjum ma nowy kalendarz. Pozowały do niego gwiazdy [ZDJĘCIA]

  BR/ mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już po raz trzeci znani i lubiani Polacy pojawili się na kartach kalendarza „Hospicjum Sztuką Życia” na rzecz najmłodszych podopiecznych Hospicjum przy
  1/17
  przejdź do galerii

  Już po raz trzeci znani i lubiani Polacy pojawili się na kartach kalendarza „Hospicjum Sztuką Życia” na rzecz najmłodszych podopiecznych Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie ©materiały prasowe

  Już po raz trzeci znani i lubiani Polacy pojawili się na kartach kalendarza „Hospicjum Sztuką Życia” na rzecz najmłodszych podopiecznych Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie.
  Premiera tego wyjątkowego projektu odbyła się 11 grudnia w Galerii Jurajskiej. Podczas wydarzenia można było spotkać bohaterów kalendarza, którzy na scenie prezentowali swoje umiejętności, a poza nią chętnie podpisywali kalendarze-cegiełki. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

  - Kalendarz „Hospicjum Sztuką Życia” cieszy się niezmiennie dużą popularnością, dzięki czemu idea opieki hospicyjnej trafia do coraz szerszego grona osób.
  Jesteśmy bardzo wdzięczni za bezinteresowne wsparcie projektu przez artystów i sportowców, którzy zgodzili się pojawić w kalendarzu – mówi Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

  W III edycji kalendarza podziwiać możemy: Olka Klepacza, Krystynę Jandę, zespół Lemon, Annę Andrzejewską, Arkadiusza Dzielawskiego, Grzegorza Panfila, Rafała Sonika, Natalię Siwiec, zespół Loka, Agatę Ochotę-Hutyrę, zespół Łobuzy oraz zespół Raz Dwa Trzy.

  Premiera kalendarza odbyła się w miejscu wyjątkowym – to właśnie w Galerii Jurajskiej w przedświąteczny czas możemy spotkać wielu mieszkańców regionu częstochowskiego. Wszyscy, którzy wybrali się na zakupy tego dnia, mogli podziwiać wystawę zdjęć z kalendarza oraz zakupić go, wspierając tym samym najmłodszych.

  – Każdy z nas w zakupowym wirze nie powinien zapominać, o tym co jest dla nas najważniejsze. Musimy złapać oddech i rozejrzeć się, czy wokół nas nie ma ludzi lub instytucji, które potrzebują naszej pomocy – tłumaczy Arkadiusz Kluba, prowadzący oraz jeden z artystów, którzy wystąpili podczas premiery kalendarza.

  W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza, które zaśpiewały kolędy i zostały nagrodzone ogromnymi brawami – Nie byłoby tego występu gdyby nie nasi wspaniali rodzice, którzy przyczynili się do zbiórki na rzecz hospicjum i uświetnili dzisiejszy dzień swoją obecnością – dziękowała ze sceny Iwona Klepacz, dyrektor przedszkola. Wraz z dziećmi wystąpił Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff oraz jeden z bohaterów kalendarza.

  Również z myślą o najmłodszych bohaterowie kalendarza – Agata Ochota-Hutyra i Olek Klepacz – przeczytali opowieści świąteczne, a wszystkim chętnym podpisywali kalendarze.

  – Już od dłuższego czasu chętnie angażuję się we wszelkie projekty organizowane przez Hospicjum Częstochowskie. Takie miejsce jak hospicjum jest bardzo potrzebne mieszkańcom miasta, a my powinniśmy pomagać tym, którzy tego potrzebują – mówi Agata Ochota-Hutyra, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo