Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę SENS przygotowaną przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu im. Jana Długosza

BR
Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę SENS przygotowaną przez  Wydział Artystyczny Uniwersytetu im. Jana Długosza
Miejska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę SENS przygotowaną przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu im. Jana Długosza Robert Jodłowski/ Miejska Galeria Sztuki
W czwartek, 22 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy "SENS / Sztuka/Edukacja/Nauka", przygotowanej przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowiewg koncepcji dr Jakuba Jakubowskiego.

Kuratorami wystawy są: dr Jakub Jakubowski, dr Adam Rokowski, mgr Artur Wawrzkiewicz

Wystawa pt. "Sens" jest w swoim założeniu połączeniem kilku wątków oraz sposobów myślenia o dziele plastycznym oraz procesie twórczym.

Wystawa "Sztuka" to problemowa ekspozycja poruszająca się wokół zagadnienia rysunku i malarstwa.

Wystawa "Edukacja" to prezentacja prac dyplomowych realizowanych w ramach kształcenia na kierunku Malarstwo w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

Wystawa "Nauka" to pokaz wybranych prac Marian Jarzemskiego wieloletniego pracownika Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie wystawa będzie przekrojowym spojrzeniem na twórczość artysty i pedagoga.

Te trzy pokazy prezentowane w murach Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie tworzą tytułowy SENS, który jest konieczny i staje się kluczowym pragnieniem szeroko rozumianej intencji twórców wystawy, że sztuka ma sens, że edukacja artystyczna ma sens i nauka ma sens, a dwie ścieżki i dwa filary sztuki, jako takiej rysunek i malarstwo są zespolone ze sobą nie tylko w warstwie warsztatu i technologii, ale w sferze duchowości, a język malarski –rysunkowy, jako ślad i znak są być może najbliższe temu, co człowiek może powiedzieć o sobie, jako istocie we wszechświecie.

Zobaczcie koniecznie

Terror malarstwa czy dyktatura rysunku to tytuł wystawy, która ma zająć przestrzeń Sali Śląskiej Miejskiej galerii sztuki w Częstochowie. Tytuł wystawy pomimo tego, że kluczowe słowa terror i dyktatura najczęściej rozumiane są pejoratywnie ma zmienić ich „optykę” w kontekście kolejnych słów kluczy-Malarstwo i Rysunek, które spojone wielowiekowym „węzłem małżeńskim” mają oddać to, co pozytywne im plus. Jednocześnie wystawa ma prowokować do refleksji na temat tego, czym lub kim jest rysunek w malarstwie oraz jego kognitywnym udziale w kreacji oraz percepcji dzieł osadzonych w sztukach plastycznych.

Dyplomy Prezentacja ma na celu wyeksponowanie wybranych zestawów dyplomowych powstałych na przestrzeni 15 lat istnienia kierunku Malarstwo. Prezentowane cykle malarskie, których niezwykle istotnym elementem jest dialog między promotorem a studentem, to zbiór indywidualnych postaw artystycznych ukształtowanych w trakcie cyklu dydaktycznego. Rezultat korelacji mistrz-uczeń, będącej zasadniczą częścią kształcenia, przedstawia się w różnorodnych koncepcjach, które to ukazują osobiste zapisy języka sztuki, zarówno w zakresie formy jak i treści.

Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolską ideę Uniwersytet Sztuki/Sztuka Uniwersytetu.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera