Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: na życzenie pasażerów wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów miejskich

js
Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w Częstochowie
Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich w Częstochowie arc
Od 1 lipca pojawiły się zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Częstochowie.

Tym razem nie chodzi o zmiany wakacyjne, ale o korekty kursów na życzenie pasażerów.

- Najważniejszymi nowościami będzie wzmocnienie obsługi i wydłużenie tras linii nr: 15 i 27 - informował Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie. - Przejmą one obsługę innych linii, których trasy, pokrywały się na wielu odcinkach. Pozwoli to uniknąć efektu dublowania się połączeń i umożliwi zwiększenie częstotliwości kursowania połączonych linii z jednoczesnym wydłużeniem ich tras, w rejonach, w których postulowali o to mieszkańcy i pracodawcy.

Musisz to wiedzieć

Linia nr 12 nadal kursowuje na trasie Gnaszyn Dworzec PKP – Stary Raków, ale w dni robocze szkolne w godzinach szczytu zostanie wprowadzona częstotliwość kursów co 20 minut (zamiast co 30 minut). Trasa linii zostanie przywrócona do pętli Raków Dworzec PKP niezwłocznie po jej udostępnieniu dla autobusów komunikacji miejskiej.

W przypadku linii nr 15 została wprowadzona zmiana trasy, polegająca na jej połączeniu z linią nr 16 w jedną linię. Od Kukuczki do Domów Studenckich kursuje tak, jak do tej pory, następnie w obu kierunkach przez Dekabrystów, Szajnowicza-Iwanowa, Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego, al. Wolności do Ronda Mickiewicza i dalej stałą trasą do pętli Korkowa. Ponadto w dni robocze szkolne i wakacyjne autobusy będą kursować w godzinach szczytu co 20 minut. Uległ także zmianie rozkład jazdy w soboty i niedziele

Linia nr 16 została zlikwidpwana, a jej zadania przejmie wzmocniona linia nr 15.

W przypadku linii nr 23 zostaje wznowiona obsługa pasażerów na pętli Rejtana i autobusy przestają kursować objazdem ulicami Dębową, Reja i Żeromskiego. Godziny kursów nie ulegają zmianie.

Linia nr 27 została połączona z linią nr 34 w jedną całość poprzez wydłużenie jej trasy. Od pętli KSSE Kusięcka do Placu Pamięci Narodowej kursuje bez zmian, a następnie ulicami: Sobieskiego, Pułaskiego, Popiełuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha, Wręczycką, Białostocką, Wielkoborską i Tatrzańską do pętli Gnaszyn Dospel. Schemat nowej trasy dostępny jest tutaj.

Na wniosek pasażerów i w uzgodnieniu z Urzędem Gminy w Konopiskach nastąpiła niewielka korekta godzin kursów linii nr 33 w porze popołudniowej w dni robocze wakacyjne.

Linia nr 34 uległalikwidacji, a jej zadania przejmie wzmocniona i wydłużona linia nr 27.

Zobacz koniecznie

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera