MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Szpital wojewódzki na Parkitce podsumował inwestycje. Z budżetu wojewódzkiego otrzymał prawie 80 mln zł

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Szpital wojewódzki na Parkitce podsumował inwestycje
Częstochowa. Szpital wojewódzki na Parkitce podsumował inwestycje arc ŚUM
Władze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie i marszałek województwa śląskiego podsumowali dotychczasowe inwestycje w placówce. Na prace modernizacyjne szpital uzyskał z budżetu wojewódzkiego prawie 80 mln zł.

Pieniądze z budżetu wojewódzkiego i z Funduszy Europejskich

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie podsumowano inwestycje w placówce wsparte zarówno przez budżet województwa śląskiego, jak i Fundusze Europejskie. Łącznie, szpital otrzymał wsparcie z budżetu wojewódzkiego na poziomie 79,6 mln zł oraz dodatkowe 36,5 mln zł z funduszy Unii Europejskiej na różne projekty realizowane w latach 2019-2024.

- Inwestycje w służbie zdrowia to jeden z priorytetów kończącej się kadencji samorządu. W przypadku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie w latach 2019-2024 dofinansowanie dla realizacji projektów w placówce z budżetu województwa śląskiego wyniosło ponad 79,5 mln zł. Łączne wsparcie z Unii Europejskiej w latach 2014-2023 to z kolei 36,5 mln zł. To jeden z najważniejszych szpitali w regionie i zależy nam na tym, by się rozwijał, modernizował i wzbogacał o nowoczesny sprzęt, który ratuje zdrowie i życie mieszkańców - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w obecności m.in. zastępcy dyrektora szpitala ds. ekonomicznych Beaty Kuchty i ubiegającego się o reelekcję prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.

Modernizacje i remonty

W ramach otrzymanych środków szpital zmodernizował infrastrukturę medyczną: m.in. utworzono trzy nowe sale operacyjne, a także przeprowadzono kompleksową modernizację oddziałów. Szpital otrzymał również wsparcie w walce z COVID-19.

Jak zapowiedziały władze wojewódzkie, dodatkowo, planowane dotacje na 2024 rok w wysokości 36,9 mln zł pozwolą na dalsze polepszanie standardów infrastruktury medycznej i technicznej.

- Inwestycje te są krokiem w kierunku zapewnienia lepszej opieki zdrowotnej i poprawy warunków pracy personelu szpitala - przekonują władze Śląskiego.

Zakup nowego rezonansu, modernizacja pracowni, centrali telefonicznej i wdrożenie elektronicznej obsługi dokumentacji, a także zakup nowoczesnej aparatury - to najnowsze inwestycje, jakie zapowiadane są w szpitalu na Parkitce.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera