Częstochowa. Wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa Częstochowa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa Częstochowa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Urząd Miasta Częstochowy
Udostępnij:
Jedną z pamiątek jubileuszu założonej w 1921 roku ,,Racovii” będą wiaty przystankowe w formie piłkarskich bramek obok stadionu Rakowa. Pierwsza stanęła 31 marca na pętli tramwajowej przy ul. Limanowskiego. Władze miasta przekazały na ręce zarządu RKS Raków okolicznościowy list gratulacyjny.

Wiatę symbolicznie przekazał do użytku prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, któremu towarzyszył, zajmujący się m.in. sprawami sportu, zastępca prezydenta Jarosław Marszałek. Podczas przeprowadzonego w reżimie sanitarnym spotkania władze miasta gratulowały jubileuszu prezesowi Rakowa Wojciechowi Cyganowi oraz przewodniczącemu Rady Nadzorczej RKS Raków Maciejowi Kołodziejczykowi. Prezydent podziękował też za zaangażowanie pokoleniom działaczy, zawodników, trenerów, osób i instytucji wspierających klub, a także życzył klubowi i drużynie wszelkich sukcesów na przyszłość.

List z okazji jubileuszu Rakowa Częstochowa

Podziękowaniom towarzyszyło wręczenie specjalnego listu gratulacyjnego, w którym prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk napisał do prezesa RKS Raków m.in.:

(…) Z całą pewnością stuletnia działalność jest pięknym jubileuszem i wartością nie tylko w sportowym, ale ogólnospołecznym życiu miasta na przestrzeni minionych lat. Przez ten długi okres zrealizowanych zostało przez Raków wiele zadań i przedsięwzięć, które służyły częstochowiankom oraz częstochowianom.(…) W związku z tym szczególnym jubileuszem, bardzo proszę o przekazanie wszystkim osobom związanym obecnie lub kiedyś z Klubem ogromnych podziękowań za pracę na rzecz rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Dzięki połączeniu pokoleniowego doświadczenia, profesjonalizmu, poświęcenia oraz wsparcia finansowego możemy dzisiaj wszyscy w Częstochowie cieszyć się ekstraklasową drużyną piłki nożnej i jej miejscem w czołówce tabeli. (…)

Nie przeocz

Wiaty autobusowe miejskiej komunikacji w kształcie piłkarskich bramek, stawiane na stulecie Rakowa, opatrzone są klubowym emblematem oraz logo Miasta Częstochowy. Oprócz wiaty przy pętli tramwajowej, po świętach wielkanocnych zostanie zamontowana druga - na przystanku autobusowym przy ul. Limanowskiego na wysokości stadionu.Z jednej strony to pomysł na oryginalne uhonorowanie zasłużonego klubu; z drugiej – realna funkcja użytkowa. Wiaty będą podświetlane – nawet po zmierzchu nawiązanie do klubu będzie więc oczywiste. Jubileuszowe wiaty zostały zakupione ze środków Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu – koszt jednej to ok. 20 tys. zł. Zdemontowane tradycyjne wiaty – jako że są jeszcze w dobrym stanie – po konserwacji staną w dwóch innych lokalizacjach w mieście.

Na stadionie przy Limanowskiego trwa układanie murawy

Spotkanie przy Limanowskiego było także okazją do zapoznania się z bieżącym stanem prac przy przebudowie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków”, gdzie trwa obecnie układanie murawy. Po świętach wielkanocnych wykonawca prac ma wystąpić do stosownych instytucji o częściowy odbiór robót.

Na tym etapie inwestycji mają być spełnione podstawowe warunki pozwalające na spełnienie przez Miejski Stadion Piłkarski Raków wymagań licencyjnych PZPN dotyczących rozgrywania spotkań w ekstraklasie. Miasto i klub mają nadzieję, że rozgrywanie meczów w Częstochowie będzie możliwe od drugiej połowy kwietnia. Całość prac w ramach obecnego kontraktu ma zakończyć się w lipcu, później możliwe jest sukcesywne, modułowe uzupełnianie infrastruktury stadionu wspólnym staraniem miasta i klubu.

,,Racovia” – czyli dzisiejszy RKS ,,Raków” – została założona w marcu 1921 roku dzięki działaczom Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych, związanej z Polską Partią Socjalistyczną. Przez cały obecny rok klub obchodzi zatem swój jubileusz, z kulminacją w marcu. Stulecie ,,Rakowa” jest bardzo istotne także dla całej Częstochowy, bo jego działalność przez te wszystkie dekady to nie tylko wyniki kolejnych drużyn piłkarskich, ale i osiągnięcia sekcji innych dyscyplin, wychowanie młodzieży poprzez sport, kształtowanie wizerunku miasta jako ośrodka sportowego.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Włókniarz

Jaka dzielnica takie przystanki przynajmniej nie ma jak wybić szyby, popisać i wyrwać krzesełko ciężko 😂inne miasta powinny wziasc przykład i w najgorszych dzielnicach instalować takie przystanki zamiast co chwilę je odnawiać bo wandalach .

Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie