MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy będą wyłączenia prądu 16.07 w śląskim? Sprawdź, gdzie mogą być przerwy w dostawie

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Czy są planowane wyłączenia prądu w śląskim 16.07? W artykule znajdziesz listę miejsc, w których mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu 16.07. Warto wiedzieć wcześniej o zaistnieniu takiej sytuacji. Szczególnie jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Najczęstszą przyczyną planowanych wyłączeń prądu są budowy, remonty oraz modernizacje sieci.

Spis treści

Gdzie obecnie (16.07 18:03) nie ma prądu w śląskim?

Częstochowa

miejscowości Częstochowa ulice Połaniecka
16.07 od godz. 16:36 do 20:00


Rybnik

Rybnik: Obywatelska.

  • od 16.07 godz. 8:00 do 17.07 godz. 14:00

Wisła Mała: Borsuków, Pawia,

Studzionka: Adelajda, Henryka Jordana, Jedności, Juliusza Ligonia, Karola Miarki, Karolinki, Krótka, Leonida Teligi, Polna, Powstańców Śląskich, Robotnicza, Rolnicza, Stawowa, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wacława Wieczorka, Witolda Małcużyńskiego, Wodzisławska,

Pawłowice: Kolonia Studzieńska, Pszczyńska.
16.07 od godz. 16:34 do 18:45


Wisła Mała: Borsuków, Pawia,

Studzionka: Adelajda, Henryka Jordana, Jedności, Juliusza Ligonia, Karola Miarki, Karolinki, Krótka, Leonida Teligi, Polna, Powstańców Śląskich, Robotnicza, Rolnicza, Stawowa, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wacława Wieczorka, Witolda Małcużyńskiego, Wodzisławska,

Pawłowice: Kolonia Studzieńska, Pszczyńska.
16.07 od godz. 16:41 do 18:45


powiat będziński

Będzin, Pokoju, Sarnów, Główna, Parkowa
16.07 od godz. 16:04 do 18:15


powiat cieszyński

Pierściec: Landecka, Tomanka, Mostowa, Brzozowa, Pod Dębiną
16.07 od godz. 17:52 do 20:00


powiat częstochowski

w miejscowościach i dla stacji, Bichniów, Psary, Psary PKP, Daleszec, Krzepice, Celiny.
16.07 od godz. 16:38 do 23:00


powiat pszczyński

Wodzisław Śląski: Marusze, Turza, Wilchwy, Nowa Droga, Krostoszowice, Skrzyszów, Mszana, Godów, Gołkowice
16.07 od godz. 15:45 do 19:30


powiat raciborski

Racibórz: Jasna, Gadego, Górna, Gdańska, Gadego, Gdańska, Nowy Zamek, Litewska, Włoska
16.07 od godz. 16:36 do 18:45


Racibórz: Jasna, Gadego, Górna, Gdańska, Gadego, Gdańska, Nowy Zamek, Litewska, Włoska
16.07 od godz. 16:39 do 18:45


Kuźnia Raciborska Nowy Świat, Staszica, Krzyżowa, Kozielska, Czarneckiego, Sienkiewicza, Kościelna
16.07 od godz. 17:09 do 19:15


Kuźnia Raciborska Nowy Świat, Staszica, Krzyżowa, Kozielska, Czarneckiego, Sienkiewicza, Kościelna
16.07 od godz. 17:20 do 19:30


powiat zawierciański

Morsko, ul. Jurajska
16.07 od godz. 12:14 do 18:30


Poręba ul. Ciemna, Sporna, Krawiecka, Główna, Wiosenna, Leszczynowa, Leśna
16.07 od godz. 17:19 do 19:15


Planowane wyłączenia prądu w śląskim

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała ul. Bolesława Krzywoustego nr 3, 5, 7 oraz nr 6A, Stwosza od kiosku przy ul. Piastowskiej i nr 16 do ul. Bolesława Krzywoustego wraz nr 31 i 33 - wyłączenie nie dotyczy nr 16A,
17.07 od godz. 8:30 do 14:00


Bielsko-Biała ulica Pod Kasztanem złącze kablowe nr ZK-BBB113844 (obok budynku nr 96A),
18.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bielsko-Biała ul. Bestwińska nr 43, 52a,
22.07 od godz. 8:00 do 10:00


Bielsko-Biała ulica Dziewanny nr 74, 76,
28.08 od godz. 8:00 do 15:00


Jaworze ul. Łukowa, Romantyczna, Średnia na odcinku od ul. Wapienickiej do nr 13, Wapienicka na odcinku od ul. Romantycznej do przedszkola (odbiorcy po północnej stronie drogi), Morelowa, Astrów nr 210,
10.12 od godz. 7:30 do 15:00


Bytom

Bytom: Leśna 4-22.
18.07 od godz. 8:00 do 11:00


Częstochowa

Częstochowa: ul. Orla od 3 do 11A numery nieparzyste, ul. Górników 5/7, 9, 11, 11A.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Łaziska Górne: Gostyńska 8 do 27.
17.07 od godz. 7:00 do 16:00


Dąbrowa Górnicza ul. Ludowa 6 Plebania Kościół.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Dąbrowa Górnicza ul. Legionów Polskich odbiorcy zasileni z ZK1721 oraz z ZK 1989
(Żabka, firma AKIRA, Lotto oraz tablica informacyjna przystanek)
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Częstochowa: ul. Szamotowa od 1 do 9 oraz 6, ul. Główna 94
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Siewierz ul. Zagłębiowska, Wiśniowa, Górna, Słoneczna
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Gliwice

Gliwice: Centaura Od 4 do 8.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Gliwice: Koniczynowa Od 2 do 14 ora od 1 do 21, Świętego Brata Alberta Od 1 do 43 oraz od 2 do 18, Żurawinowa, Knurowska Od 2 do 56 oraz od 1 do 79, Urodzajna, Szparagowa, Gronowa, Jęczmienna, Rolników Od 1 do 33A oraz od 2 do 36, Łąkowa, Chmielna.
17.07 od godz. 8:30 do 15:00


Gliwice: Majowa 16.
19.07 od godz. 8:30 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój: Olszowa, Wojciecha Korfantego 2, Bukowa.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój: Rekreacyjna 18, 20.
19.07 od godz. 8:30 do 11:00


Jaworzno

Jaworzno ul. Spokojna nr 1, 1A, 3, 4, 6, odbiorca zasilany z ZK- BDJ/17/5068
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Katowice

Katowice: gen. Władysława Sikorskiego nr 37, 41.
17.07 od godz. 8:00 do 17:00


Katowice: gen. Kazimierza Pułaskiego nr 9.
18.07 od godz. 7:30 do 9:30


Katowice: Józefa Ligęzy od 6 do 14 nr parzyste.
18.07 od godz. 7:30 do 12:00


Katowice: Strzelców Bytomskich 4,6,8
ul. Żniwna 4.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Katowice: Zygmunta Krasińskiego nr 12 a, b, c, 14 do 14 k, plac budowy, Skowrońskiego nr 2, 2 a, 4.
18.07 od godz. 9:30 do 13:00


Ruda Śląska

Ruda Śląska: Szyb Bartosza 1-2.
18.07 od godz. 7:30 do 13:00


Rybnik

Rybnik: Tęczowa 11 i 3.
18.07 od godz. 7:00 do 9:00


Rybnik: Maksymiliana Dudka 16, 18, 19.
18.07 od godz. 7:00 do 14:00


Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Jana Matejki nr 3, 3 a, 4, 4 a, 29.
19.07 od godz. 7:30 do 16:00


Siemianowice Śląskie: Władysława Łokietka Łokietka 51, 55.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Sosnowiec

Sosnowiec ul. Wiejska od nr 52 do nr 107, KWK Kazimierz Juliusz nr 4A, 16, 18, 29, odbiorcy zasilani z ZK-2529, ZK-2530, ZK-4416, ZK-4417, ZK-3709, sygnalizacja świetlna ul. Lenartowicza
18.07 od godz. 8:00 do 17:00


Zabrze

Zabrze: Sportowa 1, sklepy.
17.07 od godz. 8:00 do 14:00


Zabrze: Romualda Traugutta 6.
18.07 od godz. 8:00 do 14:00


powiat bielski

Ligota ul. Zajęcza od nr 21 do nr 27 oraz od nr 28 do nr 56,
17.07 od godz. 9:00 do 17:00


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Widokowa nr 1A, 2, 2A, 4, 4A, 6A, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4,
18.07 od godz. 8:00 do 18:00


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Krajobrazowa, Rolnicza, Widokowa od nr 1B, 6 do nr 7, 28, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4, Owcza od nr 2 do nr 2G,
18.07 od godz. 8:00 do 8:30


Pisarzowice ul. Starowiejska od ul. Rolniczej do nr 23, 8, Krajobrazowa, Rolnicza, Widokowa od nr 1B, 6 do nr 7, 28, Na Skowronek od ul. Starowiejskiej do nr 4, Owcza od nr 2 do nr 2G,
18.07 od godz. 18:00 do 18:30


Rudzica ul. Działy nr 671, 650, 698, 583, 278, 182, 709, 712, 180, Malinowa nr 144, Radosna nr 189, Dębowa nr 75,74,73, 574, 655A, 655B, 711, 736,
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Czechowice-Dziedzice ul. Niepodległości nr 2,
20.07 od godz. 8:00 do 12:00


Pisarzowice ul. Krajobrazowa, Widokowa od nr 1A i 4 do nr 28,Na Skowronek nr 2D, 2E, 4, Owcza nr 2, 2G ,4,
22.07 od godz. 8:30 do 13:30


Czechowice-Dziedzice ul. Traugutta od nr 27 i 46 do nr 33 i 66, Głowackiego od nr 43 i 50, Orkana, Wyspiańskiego do nr 28 - tylko budynki prywatne i garaże, Krzanowskiego nr 18, 23, 25, Agrestowa nr 16,
23.07 od godz. 9:00 do 13:00


Rybarzowice ulica Brzoskwiniowa, Bielska, Poziomkowa, Kościelna, Beskidzka od ulicy Brzoskwiniowej do Wesołej wraz z przyległymi ulicami
5.08 od godz. 10:00 do 12:00


Szczyrk ulica Salmopolska od nr 87 do ulicy Malinowej, Skrzyczeńska osiedla Suche, Zwalisko, Płonczycka
6.08 od godz. 10:00 do 12:00


Bestwina ul. Ludowa nr 1, 2, Sokołów nr 2, Kościelna nr 10,
26.01 od godz. 9:00 do 11:00


powiat bieruńsko-lędziński

Bieruń: Peryferyjna 13 do 26, Dębowa 1 do 20.
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Świerczyniec: Dębowa, Społeczna, Kręta nieparzyste od nr 43 do 73, parzyste od nr od 58 do 74, Graniczna od nr 14c do 26, Korzenicka parzyste od nr 86 do 110, nieparzyste od 65 do 95a, Wiklinowa.
18.07 od godz. 10:00 do 12:00


Bieruń: Szybowa, Błękitna, Okrężna, Bojszowska od 195 do 225, 214, Turystyczna 10, 12.
18.07 od godz. 11:00 do 15:00


Bieruń: Warszawska 40, 70, Grafitowa, Piaskowcowa, Bazaltowa, Turystyczna 2, 3, Zarzyna Na Zarzynie, Marmurowa, Szafirowa, Kamienna od 58 do 70 , 100, Wapienna, Pszenna, Kręta, Marglowa.
19.07 od godz. 11:00 do 15:00


powiat będziński

Będzin ul. Wygodzkiego, Wesoła, Słoneczna, Pola nr 2, Rutki Laskier od nr 11 do nr 49
18.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat cieszyński

Leszna Górna ul. Główna nr 78 (Tartak),
17.07 od godz. 7:00 do 16:00


Goleszów ul. Górska, Słoneczna, Jasna, Grabowa nr 4,, Ustrońska,
17.07 od godz. 8:00 do 14:00


Brzezówka ul. Ogrodowa nr 5A,
Pogwizdów ul. Ogrodowa nr 12,
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Ustroń ul. Jodłowa, Świerkowa,
17.07 od godz. 8:00 do 18:00


Bąków ulica Sadowa, Łęgowa od stacji transformatorowej do Sadowej,
Zabłocie ulica Brzegowa nr 6,

18.07 od godz. 7:30 do 15:00


Zamarski ulica Krzepty, Pasieki nr 23, 25, 32, 32A,
18.07 od godz. 8:30 do 14:00


Bąków ulica Łęgowa od stacji transformatorowej do ul. Wiślańskiej, Wiślańska,
19.07 od godz. 7:30 do 10:00


Cieszyn ulica Mała Łąka 10
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wisła ul. Kopydło, Spacerowa,
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wisła ul. Kopydło, Spacerowa,
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Istebna przysiółki Haratyki, Michałki, Kubale,
22.07 od godz. 7:00 do 15:00


Ustroń Poniwiec ul. Lipowa, Bażantów, Drozdów,
22.07 od godz. 7:30 do 15:00


Leszna Górna ul. Główna od nr 51 do nr 83 oraz od nr 62 do nr 92, Górska od nr 11 do nr 17, 16, Kropiowicka od nr 1 do nr 3 oraz od nr 8 do nr 12, Słoneczna,
22.07 od godz. 8:30 do 15:00


Cisownica ul. Budzin nr 12,16, Cisowa nr 228, Leszna Górna ul. Podlesie nr 25,
23.07 od godz. 7:30 do 15:00


Górki Małe ulica Zalesie, Miła, Sadowa, Furmańska, Kowalska, Uliczka nr 11,11D,
23.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wisła Malinka ul. Fiedorowska,
24.07 od godz. 7:00 do 15:00


Cisownica ulica Cisowa, Wędoły,
24.07 od godz. 7:30 do 15:00


Ustroń ul. Bukowa, Brzozowa, Topolowa, Grabowa,
25.07 od godz. 8:00 do 13:00


Brenna ulica Wiązowa, Jatny,
25.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat częstochowski

Przyrów, ulice Częstochowska od 1do 27 i od 2 do 42, Nadrzeczna, Targowa od 2 do 6, Mikołaja Świętego od 1 do 37 i od 2 do 42, Szkolna od 1 do 37 i od 2 do 42, Świętej Anny od 3 do 37 i od 4 do 40, Jasna , Wąska, Rynek.
17.07 od godz. 8:00 do 12:00


Borowce od nr 9 do nr 26
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Radostków Wieś, ul. Wesoła od nr 101do 165 i od nr 90 do 166, Mykanów: Zielona od nr 1 do 67 i od nr 2 do 72, Kolejowa od nr 1 do 20
18.07 od godz. 8:00 do 12:00


Borowce od nr 27 do nr 41
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Kuchary, ul. Mstowska nr 34
19.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat gliwicki

Rudziniec: Parkowa 1, 7, Lipowa Od 39 do 43 oraz od 54 do 62A, Zamkowa 1A, 2, 4, Gliwicka Od 1 do 31 oraz od 2 do 4.
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat kłobucki

Kłobuck ul. 11 listopada 81
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


powiat lubliniecki

Draliny ul. Kanuska od nr 8 do nr 14
17.07 od godz. 8:00 do 12:00


Draliny ul. Kanuska od nr 10 do nr 14
17.07 od godz. 8:00 do 16:00


Sieraków, ul. Lubliniecka nr 1, 1A, 1B, Osiedlowa od nr 19 do nr 31
17.07 od godz. 8:30 do 14:30


Draliny ul. Kanuska od nr 10 do nr 14
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Pawonków ul. Spółdzielcza
19.07 od godz. 8:00 do 11:00


Braszczok od nr 1 do nr 9
19.07 od godz. 8:30 do 14:30


Lubliniec ul. Kolejowa nr 5, 16 i 18 oraz dz. nr 2717/124, 2718/124 (ZK-6884)
22.07 od godz. 8:00 do 13:00


Lubliniec ul. Klonowa 42, 42A, 42C i nr 46, Inwestycyjna 4
22.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat mikołowski

Mikołów: Przelotowa 51, 51 C.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gostyń: Tęczowa od 4 do 10, Pszczyńska od 383 do 387, Tyska od Pszczyńskiej do nr 34 i nr 41h.
17.07 od godz. 8:00 do 17:00


Mikołów: Równoległa 7 A - 7 D.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gostyń: Brzeźna od 27 do 53, ks. Franciszka Olmy od 15 do 17b, Pszczyńska od nr 310 do 368 a, od 335 do 381, stacja redukcyjno-pomiarowa gazu, Franciszka Fityki.
18.07 od godz. 8:00 do 17:00


Mikołów: Starych Młynów 82, 106.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Wyry: Wagonowa Oczyszczalnia, Zacisze 12, Kopaniny od 26 do 28 g, Gostyń: Tęczowa 19, 21, od 35 do 48, Tyska 17, 17 a ,od 59 do 61 a,74, Leśniczówka.
19.07 od godz. 8:00 do 17:00


powiat myszkowski

Ostrów ul. Jurajska od nr 1 do nr 23 i od nr 2 do nr 10, Kręta, Graniczna
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat pszczyński

Czarków: Drobiowa numery 5, 7, 9, 11, 15.
17.07 od godz. 8:30 do 12:30


Łąka: ks. Piotra Skargi numer 9.
18.07 od godz. 8:30 do 12:30


Rudziczka: Kamienna, Szkolna 71, Granitowa.
19.07 od godz. 8:00 do 14:00


Suszec: Piaskowa 9, 9 A, 11, 11 B, 13, 15 A, 15 B, 15 C, 15 D , 17 A, 17 B, 17 C, 17 D, 17 F, 21, 21 A, 21 B, 21 C, 23 A, 23 B, 23 C, 25 A, 25 B, GARAŻE.
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Radostowice: Jemiołowa cała, Kocankowa cała, Bażantów cała, Dworcowa nieparzyste od nr 1 do nr 53 oraz
parzyste od nr 2 do nr 32.
19.07 od godz. 8:30 do 11:30


Radostowice: Wysoka cała ulica, Pszczyńska parzyste od nr 238A do nr 248 oraz
nieparzyste od nr 229 do nr 239, Graniczna parzyste numer 110
oraz od nr 105 do nr 113.
19.07 od godz. 11:00 do 14:00


powiat raciborski

Ciechowice: Raciborska od 1 do ul. Powstańców Śląskich, Dojazdowa od ul. Księżycowej do końca, Odrzańska, Melioracyjna.
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


Racibórz: Pastora Franciszka Michejdy 47a, 47b, 47c i 47d.
19.07 od godz. 7:30 do 15:00


Bojanów: Szkolna, Krzanowicka, Raciborska od 1 do 31, od 2 do 20, Polna, Łąkowa 7, 10, 18, 22, 24, Powstańców Śląskich, Poprzeczna, Okrężna, Tylna, Wojnowicka 1, 4, Borucka od 1 do 17, od 2 do 24.
19.07 od godz. 8:00 do 15:00


Racibórz: Hulczyńska od 126 do 136, 149.
20.07 od godz. 8:00 do 16:00


powiat rybnicki

Jejkowice: Poprzeczna od 5 do 78, Przed Koleją.
18.07 od godz. 7:30 do 9:30


Czerwionka-Leszczyny: Powstańców 91 do 115 H, Rogowa 2 do 20 i 1 do 15, Żorska 16E, Pierchały 2, Jasna 2 do 22 i 1 do 13, Księdza Pojdy 154 do 178 i 99 do 123, Odległa 2 do 18 i 1 do 23.
18.07 od godz. 8:00 do 16:00


Czernica: Reja 5,5a , 6a , 7 , 8 , 9 , 12 ,14, Jana III Sobieskiego do nr. 17, Biskupa 1 ,2 ,4 ,6 , 8, Podleśna 1 do 9 , 2 do 38, Wolności 1 ,41 do 73a , 68 do 76.
19.07 od godz. 7:00 do 10:00


Czerwionka-Leszczyny: Powstańców 91 do 115 H, Rogowa 2 do 20 i 1 do 15, Żorska 16E, Pierchały 2, Jasna 2 do 22 i 1 do 13, Księdza Pojdy 154 do 178 i 99 do 123, Odległa 2 do 18 i 1 do 23.
19.07 od godz. 8:00 do 16:00


Czernica: Buczyna, Leśna, Jana.
19.07 od godz. 10:00 do 13:00


powiat wodzisławski

Marklowice: Widokowa Budynek przedszkola przy ul. Widokowej 2.
17.07 od godz. 7:00 do 16:00


Gorzyce: Kolejowa od Nr 1 do 6, Sikorskiego od Nr 1 do 37, Raciborska od Nr 109 do Torów.
17.07 od godz. 8:00 do 15:00


Gorzyce: Akacjowa od Nr 22 do 28 i od Nr 3 do 11, Bogumińska 1, 1A, Stawowa od Nr 12 do 14, Raciborska od Nr 50 do 76.
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Marklowice: Wyzwolenia od 2 do 10, oraz 14, 16, Świerkowa.
18.07 od godz. 8:30 do 14:00


Marklowice: Stroma, Kwiatowa od 8 do 22.
19.07 od godz. 8:30 do 14:00


Mszana: 1 Maja 26A 26B.
19.07 od godz. 11:00 do 14:00


Bluszczów: Dąbrowy, Raciborska, Rogów: Raciborska od 93 do 100, Polna, Dąbrowy.
20.07 od godz. 8:00 do 15:00


powiat zawierciański

Poręba ul. Myśliwska od nr 32 do nr 161
17.07 od godz. 8:00 do 13:00


Niegowonice ul. Dąbrowska od nr 40b do nr 50
18.07 od godz. 8:00 do 13:00


Poręba ul. Przyszłości od nr 111 do nr 202, Ciemna
19.07 od godz. 8:00 do 13:00


Świętochłowice

Świętochłowice: Metalowców nr 14, 15, Cicha nr 3, 3 a, 5, Bankowa nr 2, 2 a, b, 3, 4, 5, 6, 1 Maja nr 2, 3, 4, Bytomska nr od 2 do 9 a obie strony, Sienkiewicza nr 3.
17.07 od godz. 7:30 do 13:00


Świętochłowice: Beskidzka nr 1, Górna nr 3, 5, 6, 7, Karpacka nr 31, Łagiewnicka nr 41, 43, 43 a, 45, 47.
17.07 od godz. 7:30 do 16:00


Żory

Żory: Dolne Przedmieście 1.
17.07 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Zimowa 2 do 22
1 do 9, Jesienna 1 do 13
2 do 20, Spółdzielcza 25
Przepompownia PWiK
ROD Zielony Jar.
17.07 od godz. 7:00 do 15:00


Żory: Szczęśliwa 4, 6, 8, 10, 12, Spółdzielcza 1, 9.
17.07 od godz. 7:30 do 17:00


Żory: Szykowna parzyste od nr 44 do nr 64.
18.07 od godz. 7:00 do 14:00


powiat żywiecki

Gilowice ulica Łosiny nr 2, 4, Zapolnicka nr 20, 22, 40
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Rychwałd ulica św. Jana od nr 33 do 54
18.07 od godz. 8:00 do 15:00


Rajcza Nickulina Krzyżówka od budynku nr 366A do budynku nr 364D
18.07 od godz. 9:00 do 14:00


Łodygowice ulica Przyjazna nr 9, 11, 13 i 15
19.07 od godz. 8:00 do 14:00


Leśna ulica Różana nr 11
22.07 od godz. 8:00 do 9:00


Leśna ulica Mieczyka nr 6
22.07 od godz. 8:00 do 15:00


Lipowa ulica Dzikiej Róży nr 6, 9 i odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK10178
24.07 od godz. 8:00 do 14:00


Lipowa ulica Hiacyntów odbiorca zasilany ze złącza kablowego nr ZK417982 przepompownia
25.07 od godz. 8:00 do 14:00


ZOBACZ KONIECZNIE

Skąd pobieramy informacje o wyłączeniach prądu?

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce:

Gdzie zgłosić brak prądu?

Brak prądu możesz zgłosić pod numerem 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Przed sięgnięciem po telefon, koniecznie sprawdź bezpieczniki w swoim mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, upewnij się, że prądu na ma też na klatce schodowej. W przypadku domów, zapytaj sąsiadów, czy także nie mają energii elektrycznej. Na naszej stronie, bądź na stronach operatorów energii elektrycznej, możesz sprawdzić, czy operatorzy już wiedzą o awarii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Co to jest prąd elektryczny?

Prąd elektryczny jest ukierunkowanym przepływem ładunków elektrycznych. Rozróżniamy prąd stały, zmienny i przemienny. Prąd przemienny jest wykorzystywany w sieciach energetycznych i jest rodzajem prądu okresowo zmiennego. Jego wartości chwilowe naprzemiennie wyrażają wartości dodatnie i ujemne, które zmieniają się z daną częstotliwością i okresowo.

Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?

Dostawcy energii czasami planują wyłączenia prądu z kilku powodów:

  • modernizacja sieci energetycznej
  • konserwacja stacji transformatorowej
  • przyłączenie nowej sieci energetycznej
  • remonty

Inne wyłączenia prądu

Może zdarzyć się tak, że brak prądu oznacza awarię sieci energetycznej. Powodem są warunki pogodowe, uszkodzenia spowodowane przez człowieka oraz wybite korki w instalacji domowej. Przedstawiamy następuje przypadki:

  • silne wiatry
  • burza
  • powalone drzewo
  • szadź
  • opady śniegu
  • prace budowlane
  • kradzież przewodów przez człowieka
  • wysiadanie korków

Brak prądu - co robić, kiedy nie ma prądu?

  • jeśli nie ma prądu w mieszkaniu to warto sprawdzić korki. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy jest prąd na klatce i ulicy
  • jeśli nie ma prądu na klatce schodowej to trzeba się skontaktować z właścicielem lub administratorem budynku
  • jeśli nie ma prądu w sąsiednich domach i mieszkaniach to trzeba skontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej

Jakie znaleźć sobie zajęcie, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?

  • gry planszowe
  • rozmowa z domownikami
  • segregowanie ubrań
  • porządki w szafie
  • sen
  • czytanie książek

Warto również na okoliczność braku prądu przygotować sobie na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwa w dostawie prądu może zdarzyć się w godzinach wieczornych.

Sprawdź aktualne promocje

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni