MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy będą wyłączenia prądu 31.05 w śląskim? Sprawdź, gdzie mogą być przerwy w dostawie

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
od 16 lat
Gdzie mogą wystąpić wyłączenia prądu w śląskim 31.05? Przedstawiamy spis miejsc, w których planowane są wyłączenia prądu 31.05 w śląskim. Taka sytuacja może być irytującą, dlatego warto na ten czas znaleźć sobie odpowiednie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną wyłączenia prądu najczęściej są budowy, remonty oraz modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w śląskim.

Spis treści

Gdzie obecnie (31.05 1:03) nie ma prądu w śląskim?

powiat cieszyński

Wisła Centrum, Jawornik, Obłaziec, Gachura, Skolnity, Ustroń Polana

  • od 30.05 godz. 23:40 do 31.05 godz. 3:45

Planowane wyłączenia prądu w śląskim

Bielsko-Biała

Bielsko-Biała ul. Bierna na odcinku od ul. Górskiej do nr 6, Jeleniowa nr 4 ,6, 7, Błońska, Górska na odcinku od nr 75 do ul. Złoty Potok, Pikowa, Wspólna nr 94, 115, 125, Pliszek na odcinku od ul. Górskiej do nr 15, Przepiórek na odcinku od ul. Górskiej do nr 16, Zawodzie nr 9F, 9H,
31.05 od godz. 9:00 do 16:00


Bielsko-Biała ul. Chłopska od nr 19, 19A, 24 do nr 53, 53A, 53B, 54, Żeńców od nr 20 i 23 do nr 70 i 57 - wyłączenie przy ul. Żeńców nie dotyczy nr 26 i 26A,
4.06 od godz. 8:30 do 13:00


Bielsko-Biała ul. Michałowicza nr 50,
5.06 od godz. 7:00 do 15:00


Bielsko-Biała ulica Suwalska, Dziewanny od ul. Mazurskiej do nr 80a, 99. 101, Poranna, Dzwonkowa od nr 71, 78 do nr 90, 91, Gminna, Mazurska od nr 45, 52 do nr 101, Augustowska nr 1, 21, 23, 26, 30, 32, Darniowa nr 4, 6,
5.06 od godz. 8:00 do 13:00


Bielsko-Biała ulica Dziewanny nr 74, 76,
28.08 od godz. 8:00 do 15:00


Bytom

Bytom: Karola Estreichera 11, 13, 10, 12, Wyczółkowskiego od 1 do 9, 13, od 18 do 22, Chrzanowskiego od 13 do 25, Kolejowa 12.
3.06 od godz. 8:30 do 10:30


Bytom: Karola Estreichera od 1 do 9, 6, 12, 14, Batorego od 5 do 11, Wyczółkowskiego od 4 do 10, Kolejowa 10, Ligęzy od 2 do 12, Chrzanowskiego od 5 do 13 A.
4.06 od godz. 8:30 do 10:30


Bytom: Powstańców Śląskich 4A, 4C, 1A, Wojciechowskiego 1, 1A, 1B, 1C, 3A, 3B, 5A, 5B, 7A, 7B, 9 od A do E.
5.06 od godz. 8:00 do 14:00


Bytom: Leona Wyczółkowskiego od 17 do 29 , od 24 do 28, Chrzanowskiego od 6 do 12, Przemysłowa 1.
5.06 od godz. 8:30 do 10:30


Chorzów

Chorzów: Jana Kasprowicza od 1 do 27 a nr nieparzyste i od 2 do 34 nr parzyste, Bożogrobców od 1 do 27 nr nieparzyste, Okrzei od 1 do 9 nr nieparzyste.
1.06 od godz. 6:30 do 9:00


Chorzów: Mariańska od 1 do 3 c.
5.06 od godz. 14:30 do 20:30


Częstochowa

Częstochowa ul. Gazowa 4/6
2.06 od godz. 7:00 do 14:00


Częstochowa: ul. Pawia od 1 do 5A i od 2 do 4, ul. Zakopiańska 29, 31, ul. Biała 1
3.06 od godz. 8:00 do 16:00


Częstochowa: ul. Gwiezdna 10
4.06 od godz. 8:00 do 16:00


Częstochowa: ul. Komornicka od 42 do 70 i od 51 do 85, ul. Filtrowa od numeru 5 i od numeru 14 do ul. Falistej
4.06 od godz. 8:00 do 16:00


Dąbrowa Górnicza ul. Okrzei 9, Sienkiewicza 17
4.06 od godz. 8:00 do 17:00


Łaziska Górne: Mikołowska od 9 do 45, od 14 do 40, Cicha, Pawła Wyry od 1 do 24a, Kałuże od 1 do 15b, Wyniosła, Wieżowa, Stara Droga od 5 do 27, Krótka 1, Zgody, Wierzysko od 1 do 21 , od 2 do 20, Wodociągowa od 10 do 18, od 9 do 25, Mikołów: Stara Droga 68-78, 61,65.
4.06 od godz. 9:00 do 13:00


Będzin ul. Siemońska 25
5.06 od godz. 8:00 do 16:00


Częstochowa: ul. Ogrodowa 63, ul. Mała od 18 do 30 i od 23 do 29, ul. Stawowa od 14 do 20 oraz 17.
5.06 od godz. 8:00 do 17:00


Częstochowa: ul. Pascala od 28 do 32A oraz 35, 37, ul. Tatarkiewicza od 2 do 24 i od 1 do 17, ul. Oppmana Or-Ota 3A, 3B, 5, 5A, 5B, 5C, 5D, 12, ul. Pola 15
6.06 od godz. 8:00 do 16:00


Gliwice

Gliwice: Kozielska od 56 do 72C oraz od 78 do 112.
31.05 od godz. 8:00 do 18:00


Gliwice: Bojkowska 115, Żytnia Od 96 do 158 oraz od 135 do 157.
5.06 od godz. 8:00 do 14:00


Gliwice: Koniczynowa Od 60 do 72.
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój: Pszczyńska Złomowisko i obiekty obok.
4.06 od godz. 8:00 do 10:00


Jastrzębie-Zdrój: Łabędzia nr 6D i 8 oraz Ogródki Działkowe.
5.06 od godz. 7:00 do 14:00


Jaworzno

Jaworzno ul. Batorego od nr 54 do nr 83A
5.06 od godz. 9:00 do 11:00


Jaworzno ul. Wiosny Ludów od nr 19E do nr 41, od nr 126 do nr 188, odbiorcy zasilani z złączy kablowych nr ZK nr BDJ/17/5016, BDJ/17/6351, BDJ/17/5420
6.06 od godz. 8:00 do 14:00


Katowice

Katowice: 3 Maja 20.
2.06 od godz. 7:00 do 15:00


Katowice: Adama nr 10 a, b, 12, 12 a, b.
3.06 od godz. 7:30 do 13:00


Katowice: Legnicka nr od 1 do 28 obie strony, Liliowa nr od 1 do 17 obie strony, Prusa nr od 97 do 105 obie strony, Lawendowa nr 8 i od 8 do 11 nr nieparzyste, Rumiankowa nr od 1 do 16 obie strony, Olszynowa nr 23 i od 18 do 38 nr parzyste.
3.06 od godz. 8:00 do 10:00


Katowice: Francuska nr 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23.
3.06 od godz. 8:00 do 13:00


Katowice: Norberta Barlickiego nr 4, 4 a, b, c, 5, 6, 6 a, b, c, 7 b, c, 9, 9 a, 15, 15 a, b, c, plac św Huberta.
4.06 od godz. 7:30 do 10:30


Katowice: Panewnicka od 352 do 368 nr parzyste i od 433 do 439 nr nieparzyste, Łąkowa nr 1, 3, 5 i od 2 do 28 nr parzyste, Koszykowa nr 8.
4.06 od godz. 7:30 do 13:00


Katowice: Józefa Płochy nr 2, 4, 5.
4.06 od godz. 7:30 do 13:00


Katowice: Francuska nr 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23.
4.06 od godz. 8:00 do 13:00


Katowice: Juliana Ordona nr 7 - pawilon.
4.06 od godz. 8:00 do 14:00


Katowice: Norberta Barlickiego nr 11, 11 a, 13, 13 a, 17 a, 19, 19 a, 21, 21 a.
4.06 od godz. 10:00 do 13:00


Katowice: Henryka Dulęby nr 3, a, 4, 5, 6.
5.06 od godz. 7:30 do 10:30


Katowice: Szybowa 2 - 4.
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Katowice: Henryka Dulęby nr 1, 1 a, b, c, d, Obroki od 63 do 77 nr nieparzyste i od 68 do 80 nr parzyste.
5.06 od godz. 10:00 do 13:30


Mysłowice

Mysłowice ul. Szelburg Zarębiny 16, 18, ul. Marii Kownackiej 10 - 12 Numer złącza ZK - Nr BDJ 127206 (ZK BDJ/25/8163) ; ZK- Nr BDJ 158469 (ZKBDJ/ 25/ 8164)
31.05 od godz. 9:00 do 14:00


Chełm Śląski ul. Oskara Kolberga nr 23a, 27, Techników nr 22
3.06 od godz. 9:00 do 15:00


Ruda Śląska

Ruda Śląska: ks. Ludwika Tunkla 139.
4.06 od godz. 7:00 do 15:00


Ruda Śląska: Marzanny, Nowy Świat 24c-30d, 33, Piotra Tomanka, Dziewanny, Chłopska 26-38, 27-37.
5.06 od godz. 7:00 do 14:00


Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Alfonsa Zgrzebnioka nr 48, 50, 52, 52 a, b, 53, 53 a, b, 65, Hydrofornia.
3.06 od godz. 7:30 do 13:00


Tychy

Tychy: Wiejska od 19 do 35, Szkolna od 53 do 75 , od 54 do 74.
3.06 od godz. 8:00 do 15:00


Tychy: Marszałka Piłsudskiego 37, 39, 41.
3.06 od godz. 21:15 do 22:45


Tychy: Władysława Hańczy od 13 do 21.
4.06 od godz. 8:00 do 15:00


Tychy: Murarska 7 firma BK-BET.
4.06 od godz. 8:00 do 16:00


Tychy: Zrębowa.
5.06 od godz. 8:30 do 11:00


Tychy: Stefana Grota-Roweckiego 64, 68.
5.06 od godz. 9:00 do 16:00


Zabrze

Zabrze: ks. Piotra Ściegiennego cala poza nr 1.
3.06 od godz. 8:00 do 12:00


Zabrze: Miła 23c.
3.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat bielski

Jaworze ul. Wrzosowa na odcinku od nr 83 do końca, Zawilcowa, Promienista nr 27, Widok nr 20, 24, 36, 336, 636, Bławatkowa, Turystyczna
na odcinku od nr 23, 155 do ul. Jaśminowej, Jodłowa na odcinku od nr 228, 234 do końca ulicy, Bukowa, Nagietkowa,
3.06 od godz. 9:00 do 11:00


Jaworze ul. Zawilcowa, Promienista nr 27, Turystyczna na odcinku od nr 23, 155 do ul. Jaśminowej, Widok nr 20, 24, 36, 336, 636, Bławatkowa, Bukowa, Nagietkowa,
3.06 od godz. 11:00 do 17:00


Kaniów ulica Mirowska od nr 36 i 41, Bażancia, Łabędzia, Nad Łękawką,
3.06 od godz. 16:00 do 18:00


Czechowice-Dziedzice ul. Bratnia, Chopina, Legionów nr 82 i zespół garaży, Chałupnicza, Stawowa od nr 45 do nr 25 i nr 49D, E, F, G oraz od nr 78 do 64,
4.06 od godz. 9:00 do 13:00


Szczyrk ulica Kasztanowa nr 26, 28, 40, 44, 46
5.06 od godz. 8:00 do 14:00


Czechowice-Dziedzice ul. Starowiejska od nr 21 do 63/2 oraz od nr 34B do 50,
5.06 od godz. 9:00 do 14:00


Szczyrk ulica Nad Żylicą nr 31, Skalista nr 7, 9, 10, 10A, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 22, 23
6.06 od godz. 9:00 do 13:00


powiat bieruńsko-lędziński

Lędziny: Zakole 51 L.
3.06 od godz. 7:00 do 15:00


Lędziny: Księdza Henryka Głucha 20 A.
4.06 od godz. 7:00 do 15:00


Lędziny: Gronowa 11, Lipowa od 9 do 23 , od 10 do 22.
4.06 od godz. 8:30 do 11:00


Bieruń: Władysława Jagiełły od 55 do 59, od 90 do 92.
4.06 od godz. 11:00 do 15:00


powiat będziński

Najdziszów ul. Topolowa Odbiorcy zasilani ze złączy ZK 4857 i ZK 6802
3.06 od godz. 8:00 do 14:00


Będzin ul. Sienkiewicza od nr 21 do nr 33 oraz firmy
6.06 od godz. 8:00 do 14:00


Tąpkowice ul. Generała Maczka od nr 48 do końca i od nr 53 do końca.
6.06 od godz. 8:00 do 16:00


Będzin ul. Wygodzkiego, Wesoła, Słoneczna, Pola nr 2, Rutki Laskier od nr 11 do nr 49
18.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat cieszyński

Zebrzydowice: Sadowa Jagodowa, Skotnicka.
2.06 od godz. 7:00 do 9:00


Wisła ulica Wodna 1 , 1A , 1-go Maja 66B
3.06 od godz. 8:00 do 15:00


Ustroń ulica Brody, Wantuły 53, 55,57,100 , Widokowa, Myśliwska.

4.06 od godz. 8:00 do 12:00


Kiczyce ulica Pierściecka, Olchowa, Orłowa, Kolejowa, Wiśniowa
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Skoczów dwa Kioski koło bloku przy ulicy Gustawa Morcinka 7
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Ustroń ulica Lipowa, Bażantów, Drozdów , Lipowa, Drozdów 46 do 56 Bażantów 38,64,66, Słowików campingi.

5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Cieszyn ulica Kościelna 5A,12,15; Kręta 3,12, 23-27,24; Ładna 39-53A; Majowa 10-18; Mokra 2-18,3-13, 23
5.06 od godz. 8:30 do 13:00


Bąków ulica Wiślańska, Sadowa Łęgowa, Brzegowa 6
6.06 od godz. 8:00 do 15:00


Brenna ulica Zielone Wzgórze, Wrzosowa,
6.06 od godz. 8:00 do 15:00


Zarzecze ulica Rybna, Zawala, Rybitwy, Podwale, Rykalec
7.06 od godz. 8:00 do 12:00


Frelichów ulica Olchowa, Nizinna
7.06 od godz. 8:00 do 12:00


Strumień ulica 1-go- Maja 35, sklep spożywczy, Stacja Paliw,
7.06 od godz. 8:00 do 14:00


Zarzecze ulica Wałowa, Podwale, Zawala, Rykalec.

7.06 od godz. 8:00 do 16:00


powiat częstochowski

Skrajnica,
ul. Szczytowa od nr 40 do nr 44 oraz od nr 41 do nr 51 a także działka nr 115.
4.06 od godz. 8:00 do 15:00


Aleksandria, ulice Zielona od nr 31 do nr 100 , Strażacka nr 1
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


Jacków,
ulice Zielona nr 2,
Ogrodowa działka nr 2252,
Słoneczna od nr 1 do nr 17 i od nr 2 do nr 20,
Główna od nr 87 do nr 93 i od nr 120 do nr 122,
Szkolna od nr 1 do nr 3 i od nr 2 do nr 10 i działka nr 437,
Spokojna od nr 1 do nr 11 i od nr 2 do nr 30,
Brzozowa nr 2.
6.06 od godz. 8:00 do 12:00


Kłomnice, ulice Kolejowa od 6 do 12 i od 12 do 34, Wesoła od 1 do 11.

  • od 6.06 godz. 23:00 do 7.06 godz. 2:00

powiat gliwicki

Gajowice: Wiejska.
3.06 od godz. 8:00 do 14:00


Żernica: Ogrodowa 6B, 6H, 6I, Czeremchy.
3.06 od godz. 8:00 do 15:00


Stanica: Górnicza od skrzyżowania z Gliwicką do skrzyżowania z Polną, Dworcowa od 24 do 40, od 19 do 25, Sportowa 15, 19, Polna od 1 do 1G, od 2 do 10, 10A, Gliwicka od skrzyżowania z Dworcową do skrzyżowania z Górniczą.
4.06 od godz. 8:00 do 13:00


Świbie: Polna, Główna, Kamienna, Leśna, Kwiatowa, Pocztowa Od 2 do 4 oraz nr 3, Krzywa, Sportowa Od 1 do 35 oraz od 2 do 8, Słoneczna, Boczna, Parkowa, Wiśnicze: Wiejska.
4.06 od godz. 8:00 do 14:00


Żernica: Słoneczna, Gliwicka 3.
4.06 od godz. 8:00 do 15:00


Wilkowiczki: Łączki, Sieroty: Ulica Testowa.
5.06 od godz. 8:00 do 14:00


powiat kłobucki

Ostrowy ul. Rekreacyjna
3.06 od godz. 8:00 do 15:00


Ostrowy ul. Przedszkolna i Szkolna
4.06 od godz. 8:00 do 12:00


Kalej ul. Brzozowa
5.06 od godz. 8:00 do 15:00


powiat mikołowski

Orzesze: Czarnieckiego, Pisarka od ulicy Batorego do nr 67 i 74.
3.06 od godz. 9:00 do 10:30


Orzesze: Bolesława Chrobrego od nr 1 i 2 do ulicy Majowej, Magiczna, Malownicza, Motyla.
5.06 od godz. 9:00 do 13:00


Mikołów: Stefana Okrzei od 34 do 52, od 37, 39, Jana Kochanowskiego 14.
5.06 od godz. 11:00 do 14:00


powiat pszczyński

Piasek: Osiedlowa, Ogrodowa, Studzienicka 17, 19, Katowicka parzyste od 88 do 100.
3.06 od godz. 8:00 do 16:00


Łąka: Turystyczna nr 17H.
4.06 od godz. 7:00 do 14:00


Pielgrzymowice: Generała Sikorskiego nr 34B.
4.06 od godz. 7:00 do 14:00


Łąka: Karola Goli numer 9.
4.06 od godz. 8:30 do 11:00


Pszczyna: Górnośląska 13, 17, 21b, Żeglarska, Katowicka 100.

  • od 5.06 godz. 8:00 do 6.06 godz. 16:00

powiat raciborski

Tworków: Dworcowa od skrzyżowania z Zamkową do 25A, Parkowa 2, 4, 6, 8.
31.05 od godz. 8:00 do 15:00


Zabełków: Okrężna, Rymera, Długa od 1 do 26, Zagumnie 1D, Piesza, Nowa od kościoła do ul. Wiejskiej w Rudyszwałdzie, Domowa, Rudyszwałd: Zabełkowska 1.
1.06 od godz. 8:00 do 10:00


Racibórz: Oliwkowa 3, 5.
3.06 od godz. 7:00 do 15:00


Sławików: Dębowa, Słowackiego, Strażacka, Lasacka, Parkowa, Powstańców Śląskich, Grzegorzowicka, Lasaki: Kolonia, Kręta, Sławikowska, Nadodrzańska, Boczna, Stara Odra, Turze: Kościuszki, Raciborska od 30 do 55 parzyste i nieparzyste.
4.06 od godz. 8:00 do 10:00


Kornowac: Wojska Polskiego, Łańce: Wolności, Grzybowa, Kobyla: Główna.
5.06 od godz. 8:00 do 10:00


Turze: Kościuszki, Raciborska od 30 do 55 parzyste i nieparzyste.
5.06 od godz. 8:00 do 13:00


powiat rybnicki

Lyski: Dworcowa 7 do 11, Powstańców 7A do 16A, Wygony 1 do 13.
31.05 od godz. 7:00 do 11:00


Książenice: Księdza Pojdy Pojdy 128F do 129.
31.05 od godz. 8:00 do 13:00


Sumina: Polna 19 do 21, Rybnicka 1 do 6, Sportowa 1 do 9, Lyski: Sportowa 5 do 24
83A do 87, Rybnicka 1 do 48.
31.05 od godz. 11:00 do 14:00


Lyski: Poprzeczna 2 do 12, Sikorskiego 1 do 8C, Rybnicka 2 do 2A, Wolności 3 i 5, Robotnicza 1 do 20, Stawowa 2 do 14, Krótka 2 do 3A, Łukowska 1 do 45B.
4.06 od godz. 7:00 do 14:00


Lyski: Kamionki 1C, Dworcowa 1 do 7A, 2 do 4, Sportowa 1, Rybnicka 9 do 35, 12 do 34, Łukowska 17A do 37, 47.
4.06 od godz. 7:00 do 14:00


Lyski: Kamionki 1 do 47A, 2 do 12.
4.06 od godz. 7:00 do 14:00


Czernica: Biskupa od 24 do 33, Zielona, Piece: Rydułtowska 62 a.
4.06 od godz. 7:30 do 13:00


powiat tarnogórski

Tarnowskie Góry: Lawendowa 21-57, 26-54.
4.06 od godz. 8:00 do 16:00


powiat wodzisławski

Gorzyce: Wyzwolenia Za budynkiem 59 do Leśnej, Gorzyczki: Kwiatowa, Zdrojowa, Spacerowa, Leśna do budynku 20, Kopalniana Za budynkiem 29 do Leśnej.
31.05 od godz. 8:30 do 12:00


Gorzyce: Wyzwolenia Za budynkiem 59 do Leśnej, Gorzyczki: Kopalniana Nowy dom z dojazdem od 23B.
31.05 od godz. 11:00 do 14:30


Pszów: Żużlowa Żużlowa, Łanowa, Kolberga od nr 103 do 139, w RZUCHOWIE przy ulicy Pszowskiej 22, 24.
31.05 od godz. 22:00 do 23:50


Radlin: Kostki Napierskiego od Nr 2 do 100.
1.06 od godz. 22:00 do 23:50


Marklowice: Wiosny Ludów Osiedle Kolorowe, Astrów.
3.06 od godz. 7:00 do 9:00


Wodzisław Śląski: Przemysława 2 cały blok.
3.06 od godz. 8:30 do 14:00


Rydułtowy: Plebiscytowa 42.
4.06 od godz. 8:00 do 13:00


Czyżowice: Nowa Zakłady Kufieta i Neptun, Wodzisław Śląski: Sportowa, Świętej Jadwigi, Wolności, Karkoszka, Goździkowa, Tulipanowa, Osadnicza, Gosława, Słowiańska, Rogowska, Sasankowa, Iwana Miczurina, Kąkolowa, Krokusowa.
4.06 od godz. 8:30 do 12:00


Marklowice: Tomasza Zana od budynków 20 i 31 do 56, Kormoranów Od budynków 24 i 21 do Zana.
5.06 od godz. 8:30 do 14:30


Wodzisław Śląski: ks. Ewalda Kasperczyka, Starowiejska od Bogumińskiej do fabryki bram, Bogumińska od budynku 52 do Starowiejskiej, Polna.
5.06 od godz. 11:00 do 14:30


Żory

Żory: Rybnicka 103 do 123, Wspólna 2 do 14.
31.05 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Wojska Polskiego Przepompownia, Jubileuszowa 4 do 4a.
3.06 od godz. 7:00 do 13:00


Żory: Spacerowa 42 do 52, Górnicza, Gryczana 1 do 9, Kłokocińska, Stroma 17D do 44, Węglowa, Łąkowa 10A do 30, Gwarków, Spadzista 1 do 7A, Makowa 38 do 42.
3.06 od godz. 8:00 do 17:00


Żory: Łęgowa cała ulica.
5.06 od godz. 7:00 do 14:00


Żory: Rolnicza 1 do 48.
5.06 od godz. 8:00 do 17:00


powiat żywiecki

Łękawica ulica Za Wodą od nr 31 do 45, Mleczna od nr 1 do 3, Kalinowa od nr 1 do 6
4.06 od godz. 8:00 do 15:00


Żabnica ulica Rekreacyjna, Topolowa, Wierzbowa, Turystyczna, Łęgowa, Partyzantów, Klonowa, Zaporowa, Graniczna, Śmiecha od ulicy Partyzantów do Łęgowej wraz z ulicami przyległymi
4.06 od godz. 9:00 do 11:00


Krzyżowa ulica Za Wodą nr 3 i 141
5.06 od godz. 8:00 do 14:00


Żabnica ulica Jaśminowa, Sosnowa, Bukowa, Gminna, Bednarska, Jodłowa, Kręta, Olchowa, Śmiecha od ulicy Jaśminowej do budynku nr 267 wraz z ulicami przyległymi
5.06 od godz. 9:00 do 11:00


ZOBACZ KONIECZNIE

Skąd wiemy o wyłączeniach prądu?

Informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach pochodzą ze stron operatorów energii elektrycznej w Polsce:

Gdzie zgłosić brak prądu?

Brak prądu możesz zgłosić pod numerem 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Przed sięgnięciem po telefon, koniecznie sprawdź bezpieczniki w swoim mieszkaniu. Jeśli mieszkasz w bloku, upewnij się, że prądu na ma też na klatce schodowej. W przypadku domów, zapytaj sąsiadów, czy także nie mają energii elektrycznej. Na naszej stronie, bądź na stronach operatorów energii elektrycznej, możesz sprawdzić, czy operatorzy już wiedzą o awarii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Co to jest prąd elektryczny?

Prąd elektryczny jest ukierunkowanym przepływem ładunków elektrycznych. Rozróżniamy prąd stały, zmienny i przemienny. Prąd przemienny jest wykorzystywany w sieciach energetycznych i jest rodzajem prądu okresowo zmiennego. Jego wartości chwilowe naprzemiennie wyrażają wartości dodatnie i ujemne, które zmieniają się z daną częstotliwością i okresowo.

Dlaczego dostawcy energii elektrycznej planują wyłączenia prądu?

Dostawcy energii elektrycznej często planują wyłączenia prądu z powodu:

  • modernizacji sieci energetycznej
  • przyłączania nowej sieci energetycznej
  • konserwacji sieci transformatowej
  • remonty

Inne wyłączenia prądu

Czasami może zdarzyć się tak, że brak prądu równa się awarii sieci energetycznej. Powodów może być wiele - uszkodzenia spowodowane przez człowieka, warunki pogodowe lub wybite bezpieczniki w instalacji domowej. Podajemy następujące przypadki:

  • burza
  • powalone drzewo
  • silny wiatr
  • opady śniegu
  • szadź
  • kradzież przewodów przez złodzieja
  • wysiadanie bezpieczników
  • prace budowlane

Brak prądu - co robić, kiedy nie ma prądu?

  • jeśli nie ma prądu w mieszkaniu to warto sprawdzić korki. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy jest prąd na klatce i ulicy
  • jeśli nie ma prądu na klatce schodowej to trzeba się skontaktować z właścicielem lub administratorem budynku
  • jeśli nie ma prądu w sąsiednich domach i mieszkaniach to trzeba skontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej

Czym się zająć, kiedy nie ma prądu w mieszkaniu?

  • rozmowa z domownikami
  • gry planszowe
  • porządki w szafie
  • segregowanie ubrań
  • czytanie książek
  • sen

Dobrze jest odpowiednio przygotować się na nagły brak prądu i mieć przygotowane na wszelki wypadek świece i latarki zasilane bateriami, ponieważ przerwy w dostawie prądu mogą pojawić się w godzinach wieczornych.

Sprawdź aktualne promocje

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!