Pamiętacie iPhone'a SE? Od wielu miesięcy mówi się o jego następcy. Już w zeszłym roku pojawiły się pierwsze rendery urządzenia, teraz na YouTube obejrzeć można koncepcję iPhone SE 2 – znak, że fani małych urządzeń Apple czekają na nowy model z dużą niecierpliwością. A co z bezprzewodową ładowarką AirPower?

W 2016 roku Apple wprowadziło na rynek bardzo dobrze przyjętego iPhone’a SE. Była to propozycja dla tych fanów Apple, którzy raczej niechętnie spoglądali na stale rosnące ekrany. Okazało się, że iPhone SE, wykorzystujący ponadczasowy design iPhone’a 5 oraz 5S był rynkowym sukcesem, w czym – a jakże – sporą zasługą była cena; niższa od wchodzących na rynek topowych modeli.

Od debiutu iPhone'a SE minęło już sporo czasu, nic zatem dziwnego, że użytkownicy chcą mieć możliwość upgrade'u do nowego modelu.

W zeszłym roku, na podstawie szkła ochronnego, które zostało najprawdopodobniej przygotowane zostało dla nowego iPhone’a SE pojawiły się pierwsze rendery – z charakterystycznym wycięciem w ekranie.

A oto koncepcja nowego iPhone'a SE przygotowana przez Concepts iPhone:

Zgodnie z obowiązującymi w Apple trendami – niewielki iPhone pozbawiony został przycisku Home, ma za to wspierać ładowanie bezprzewodowe.

A skoro już o bezprzewodowym ładowaniu mowa – AirPower w końcu może pojawić się na rynku. Przypomnijmy, że tę indukcyjną ładowarkę Apple pokazało we wrześniu 2017 roku – AirPower miał ładować trzy różne urządzenia jednocześnie – iPhone’a, Apple Watcha oraz AirPods (z nowym etui wspierającym ładowanie indukcyjne). Apple zapowiedziało, że AirPower trafi do sprzedaży w 2018 roku, ale najwyraźniej coś poszło nie tak. Urządzenia wciąż nie ma na rynku.

Teraz pojawiły się jednak informacje, że AirPower trafi w końcu do sprzedaży – wiosną 2019 roku. Cena? Mówi się, że AirPower ma kosztować 150 dolarów. Sporo, ale ładowarkę wyposażono aż w 22 pojedyncze, bezprzewodowe cewki ładujące, dla tego urządzenia powstał ponadto nowy chip. Co więcej – trzeba było stworzyć odpowiednie, kompatybilne z iOS, oprogramowanie, podobnie jak samą technologię ładowania, która jest zgodna ze standardem Qi.

Wraz z AirPower na rynek ma trafić nowe etui dla słuchawek AirPods pierwszej generacji, które będzie wspierać ładowanie indukcyjne.

Twitter: @G_Lisiecki

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego