Dąbrowa Górnicza: 15-lecie Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego i inauguracja roku akademickiego ZDJĘCIA

PAS
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej świętowała swoje 15-lecie
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej świętowała swoje 15-lecie PAS
Udostępnij:
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej we wtorkowe popołudnie 9 października świętowała swoje 15-lecie. Jubileuszowe spotkanie w Pałacu Kultury Zagłębia było jednocześnie inauguracją nowego roku akademickiego 2018/19.

Kanclerz Danuta Szopa przybliżyła gościom zgromadzonym w sali teatralnej PKZ początki dąbrowskiej uczelni i poprowadziła ich do czasów współczesnych, kiedy to WSPS stała się cenioną w regionie uczelnią.

Zobaczcie zdjęcia:

Rektor WSPS prof. Janusz Bohosiewicz i kanclerz Danuta Szopa wręczyli wyróżnienia byłym rektorom, dziekanom, najdłużej pracującym pracownikom, a także wyróżnienia Amicus Certus dla przyjaciół uczelni. Nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych absolwentów. Wicekanclerz WSPS Roman Szopa otrzymał natomiast złotą odznakę Zasłużony dla województwa śląskiego.

– To złoto jest dla wszystkich tych osób, bez których uczelnia nie mogłaby istnieć i się rozwijać. To nasz wspólny sukces, kadry naukowej, pracowników i studentów – podkreślił Roman Szopa.

Uroczyste ślubowanie studentów pierwszego roku poprzedziło wykład inauguracyjny, wygłoszony przez Beatę Cholewkę - dyrektora departamentu pielęgniarek i położnych w Ministerstwie Zdrowia. Wykład nosił tytuł „Kompetencje zawodowe pielęgniarek. Wyzwania i ograniczenia”.

Skoro było to jubileuszowe spotkanie nie mogło zabraknąć kwiatów i życzeń od licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Sejmu RP i władz samorządowych. W części artystycznej zaprezentowała się Miejska Orkiestra Dęta wraz z solistami.

WSPS jest pierwszą niepubliczną uczelnią o profilu medycznym w Zagłębiu. Swoją siedzibę ma w zabytkowym budynku u podnóża wzgórza gołonoskiego w dzielnicy Gołonóg. Swoją działalność rozpoczęła 11 października 2004 r. Na przestrzeni lat nabyła uprawnienia, nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na prowadzenie studiów I stopnia na kierunkach: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, położnictwo, kosmetologia, zdrowie publiczne oraz I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo, a także na studiach inżynierskich - logistyka. Od początku swej działalności podwoiła liczbę kierunków kształcenia, dostosowując ofertę edukacyjną do wymagań i potrzeb rynku.

Władze uczelni ogromną wagę przywiązują do jakości edukacji studentów. Programy nauczania opracowywane są zgodnie ze wszystkimi wymogami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a wykłady prowadzą najlepsi specjaliści i doskonali wykładowcy z kraju i zagranicy. Studenci oprócz gruntownej wiedzy teoretycznej zdobywają tu umiejętności praktyczne, pozwalające im na podjęcie pracy w różnych sektorach życia gospodarczego i społecznego.

Dąbrowska uczelnia przejęła niedawno budynek byłej szkoły muzycznej przy ul. Wojska Polskiego, stawiając na dalszy rozwój kształcenia oraz bazy dydaktycznej. Od roku akademickiego 2015/2016 otworzyła nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej, w ramach którego prowadzone są zajęcia w systemie modułowym dla studentów wszystkich kierunków. WSPS ma też swój wydział zamiejscowy w Piotrowie Trybunalskim, a obecnie kolejny powstaje w Jarocinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie