Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: Jarosław Zagórowski został prezesem Huty Bankowej

PAS
Dąbrowa Górnicza: Jarosław Zagórowski został prezesem Huty BankowejJarosław Zagórowski
Dąbrowa Górnicza: Jarosław Zagórowski został prezesem Huty BankowejJarosław Zagórowski arc
Były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski został nowym szefem Huty Bankowa w Dąbrowie Górniczej, która obecnie przeżywa kryzys związany z planowanymi zwolnieniami prawie jednej piątej z ponad 500-osobowej załogi. Jarosław Zagórowski pełni swoje obowiązki od stycznia 2016 roku.

Co prawda na stronie internetowej Huty Bankowej jako prezes zarządu widnieje nadal Janusz Siemieniec, ale zmiany są już przesądzone. Jak podaje portal górniczy nettg.pl nowy prezes Huty Bankowej (ur. w 1970 r.) ukończył dwa kierunki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach: mechanika, technologia maszyn i procesów produkcyjnych na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym oraz zarządzanie przedsiębiorstwem i marketing przemysłowy na Wydziale Organizacji i Zarządzania. W 2004 ukończył studia doktoranckie na Wydziale Górniczym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jarosław Zagórowski prezesował wcześniej Jastrzębskiej Spółce Węglowej - od marca 2007 r. do lutego 2015 r. Posadę tę stracił po związkowych protestach. Latem 2015 r. z powołania Ministerstwa Skarbu trafił do zarządu Tauronu. 3 grudnia 2015 r. minister skarbu odwołał go z tego gremium wraz z trzema innymi członkami rady.

Huta Bankowa jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, kontrolowaną przez Grupę Alchemia. Ostatnio przeżywa jednak kryzys, co spowodowane jest m.in. spadkiem sprzedaży jej wyrobów oraz zamiarami zwolnienia 100 osób z 513-osobowej załogi. Pod koniec listopada 2015 r. pracownicy huty i związkowcy przygotowali akcję protestacyjną, przeciwko tak licznym zwolnieniom. Pomogło, bo ostatecznie zwolnienia mają objąć znacznie mniej osób, w tym spora część odejdzie na świadczenia przedemerytalne. 

Huta Bankowa należy do jednych z najstarszych zakładów w Dąbrowie Górniczej i Zagłębiu. Została zbudowana w latach 1834-1839. W sierpniu 1939 r. huta zatrudniała 3626 pracowników fizycznych i 272 pracowników umysłowych. Główne wyroby wydziału walcowni wyrobów długich gorącowalcowanych to pręty i profile grube, średnie a szczególnie pręty okrągłe w zakresie 90 - 250 mm, kątowniki, kształtowniki łebkowe oraz półwyroby dla kuźni i rurowni. Wyroby te zaopatrują wiele przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, stoczniowego, budownictwa i wielu innych branż zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.

Źródło: dziennikzachodni.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera