Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza. Najbardziej niebezpieczne ulice w 2019 i 2020 roku. Tych miejsc lepiej unikać TOP 12

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Ulica Piłsudskiego - 92 przestępstwa w 2020 roku.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ulica Piłsudskiego - 92 przestępstwa w 2020 roku.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Ujadak
Sprawdziliśmy, na podstawie dokładnych danych policyjnych, które ulice i miejsca w Dąbrowie Górniczej nie są dziś bezpieczne. To właśnie tam mają miejsce włamania, bójki, kradzieże. Zobaczcie więc, które miejsca lepiej omijać z daleka.

W 2019 roku na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej miało miejsce 4684 przestępstw (wykrywalność na poziomie 81,5 procenta), których sprawcami było 1185 osób podejrzanych.

- W stosunku do 18 podejrzanych o popełnienie przestępstwa zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na koniec 2019 roku środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego objęte były 203 osoby. Sprawcami czynów zabronionych były 69 osoby nieletnie – informuje aspirant Bartłomiej Osmólski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

W przypadku kategorii uszczerbek na zdrowiu miało miejsce 55 przestępstw, najwięcej na ul. Kasprzaka, Piłsudskiego, 3 Maja, Królowej Jadwigi – po 3. Policja odnotowała także 26 bójek i pobić. Najwięcej – po dwie – na ul. Adamieckiego oraz Kuźniczka Nowa. Było też 86 rozbojów. Najwięcej – po dwa – na ul. Królowej Jadwigi i Katowickiej. W sumie przestępstw kryminalnych było 3338.

Nie przeocz

Taki był 2020 rok na dąbrowskich ulicach. Warto mieć się na baczności

Rok 2020 okazał się nieco bardziej bezpieczny. Wtedy policja stwierdziła popełnienie 4105 przestępstw (wykrywalność na poziomie 78,4 procenta), których sprawcami było 1109 osób podejrzanych. W stosunku do 41 podejrzanych o popełnienie przestępstwa zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, czyli są to 23 osoby więcej niż w 2019 roku. Na koniec 2020 roku środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego objętych było natomiast 221 osób. Sprawcami czynów zabronionych było z kolei 37 osób nieletnich.

W sumie przestępstwa kryminalne były 2104. W kategorii uszczerbek na zdrowiu odnotowane zostały 53 przestępstwa. Trzy na ul. Łącznej, a po dwa na ul. Kasprzaka, Sobieskiego, 1 Maja, 3 Maja, Kościuszki i Królowej Jadwigi. Bójek i pobić odnotowano 11, w tym m.in. na ul. Swobodnej, Mickiewicza, Kołłątaja, Legionów Polskich, Głównej oraz Królowej Jadwigi. Rozbojów było 16, w tym po trzy na al. Zwycięstwa w Ząbkowicach oraz ul. Królowej Jadwigi.

Tutaj także trzeba dziś uważać w Dąbrowie Górniczej

- Aktualnie na terenie miasta najbardziej niebezpiecznym rejonem jest dzielnica Gołonóg, a dokładnie osiedle Morcinka, z kolei na terenach zielonych Osiedle Robotnicze oraz ulice Chemiczna i Armii Krajowej – podkreśla Bartłomiej Osmólski. - W celu poprawy bezpieczeństwa w rejony zagrożone kierowane są dodatkowe patrole ze stanu KMP i KP Dąbrowa Górnicza oraz dyslokowane są w te miejsca patrole OPP Katowice, jak również dzielnicowi pełniący służbę w obchodzie. Realizowane są cykliczne działania poprawiające bezpieczeństwo publiczne pod nazwą Niebieskie Osiedle, Bezpieczne Osiedle – dodaje.

Zobacz koniecznie

W naszej galerii znajdziecie najbardziej niebezpieczne ulice w Dąbrowie Górniczej:

Ulica Piłsudskiego - 92 przestępstwa w 2020 roku.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Dąbrowa Górnicza. Najbardziej niebezpieczne ulice w 2019 i 2...


Kto czuwa dziś nad naszym bezpieczeństwem?

Obecnie w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górnicza pracuje 99 funkcjonariuszy. Średnia ilość patroli dwuosobowych w ciągu doby: 15 w systemie trzyzmianowym oraz 14 dzielnicowych – obchód w systemie dwuzmianowym.
Wzorem poprzednich lat policjantów kieruje się do pełnienia służby patrolowej, wskazując im priorytety, ukierunkowane zarówno na przeciwdziałanie przestępczości kryminalnej (pospolitej), jak i reakcję na wykroczenia szczególnie uciążliwe dla społeczeństwa. Kontynuowane są również działania mające na celu integrowanie dzielnicowych ze społecznością.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera