Dąbrowa Górnicza: "Ostre cięcie"w Ekonomiku, czyli Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt oceniają i nagradzają ZDJĘCIA

PAS
Rozstrzygnięcie konkursu "Młody mistrz fryzjerstwa" w Zespole Szkół Ekonomicznych
Rozstrzygnięcie konkursu "Młody mistrz fryzjerstwa" w Zespole Szkół Ekonomicznych PAS
W poniedziałek 22 października w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej gościli mistrzowie fryzjerstwa Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, właściciele Akademii Fryzjerskiej Wierzbicki&Schmidt oraz autorzy programu telewizyjnego „Ostre cięcie”. Okazją do wizyty był „Dzień fryzjera” oraz rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”.

W konkursie wzięło udział siedmiu uczniów, którzy mieli za zadanie zadbać o prawdziwą metamorfozę modelek, a więc sprawić, by ich włosy nabrały nie tylko kolorytu i blasku, ale również odpowiednio się prezentowały. A do tego komponowały z makijażem. Wszystkie przygotowane prezentacje okazały się trafione.

Zobaczcie zdjęcia z konkursu:

Mistrzowie fryzjerstwa mieli więc niełatwe zadanie, ale oceniając fachowość wykonania fryzur i ich pomysłowość zdecydowali się przyznać pierwszą nagrodę Patrykowi Domoniowi, uczniowi II klasy Technikum Usług Fryzjerskich. W nagrodę będzie miał okazję przez pięć dni szkolić się w Akademii Fryzjerskiej Wierzbicki&Schmidt we Wrocławiu, podpatrując w akcji najlepszych fachowców. Druga nagroda i dwudniowy wyjazd do Wrocławia zdobyła Natalia Cieślik, uczennica III klasy Technikum Usług Fryzjerskich. Dodatkowa nagroda trafiła natomiast do Dawida Lorenta, ucznia III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Będzie to szkolenie barberskie u specjalisty w tej dziedzinie Bartosza Witasa. Byłego ucznia dąbrowskiego Ekonomika, który dziś doskonale radzi sobie na rynku, mając już swój własny salon barberski w Żorach.

- Jesteście wszyscy zwycięzcami, decydując się na udział w konkursie i przygotowanie tak ciekawych propozycji – podkreślił Andrzej Wierzbicki. Wspólnie z Tomaszem Schmidtem sprawują od 2016 roku patronat nad pracownią fryzjerską w dąbrowskiej szkole. – To współpraca na szeroką skalę. Ten patronat ma dodać pracowni pewnego prestiżu i zachęcić młodych ludzi do kształcenia. Pokazania, że w szkole też da się tego fryzjerstwa nauczyć. Myślę, że dla zwycięzców konkursu pobyt w siedzibie głównej naszej akademii we Wrocławiu będzie intrygujący i inspirujący. Nic uczestnikom konkursu nie narzucano, nie sugerowano. To była ich inwencja i ich pomysły, tak by mogli pokazać swoją kreatywność. W lutym przyszłego roku zorganizujemy natomiast warsztaty tutaj, na miejscu w szkole – stwierdził Tomasz Schmidt.

Bartosz Witas zaprezentował podczas „Dnia fryzjera” na czym polega praca barbera. Jak się okazuje, to coraz bardziej popularna profesja, a klientów nie brakuje.

– Jestem absolwentem tej szkoły. Zaraz po jej zakończeniu wyjechałem do Stuttgartu, by w tureckim salonie uczyć się zawodu barbera – mówił Bartosz Witas. – Potem zacząłem pracę w Barber shopie w Dąbrowie Górniczej, cały czas się szkoląc. Jeździłem też do Holandii, Belgii, by doskonalić swe umiejętności, a teraz mam w Żorach własny biznes. Dziś na trzech stałych klientów przypada jeden nowy. Dużo ludzi zaczyna korzystać z usług barberów, bo to stosunkowo świeży temat w Polsce. Niektórzy nawet nie wiedzą, co to jest Barber shop. Jedni myśleli, że to salon strzyżenia psów, a jeszcze inni, że sklep z zabawkami. Ktoś, kto przychodzi do mnie, jest jednak zazwyczaj obeznany w temacie. Golenie brody, trymowanie zarostu i strzyżenie włosów, czyli komplet, trwa około godziny. Czasem dochodzi do tego tonowanie siwizny na brodzie, włosach. A taki pełny komplet zajmuje około dwóch godzin. Miesięcznie przewija się u mnie około 300 klientów – dodaje.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej to szkoła z tradycjami. Ma ponad 100 lat. Jej dyrektorem szkoły jest Tomasz Woźniak. W Ekonomiku jest kilka kierunków, a jednym z nich jest właśnie fryzjerstwo.

- Mamy cztery klasy Technikum Fryzjerskiego, jedną klasę ZSZ Fryzjerskiej oraz dwie klasy Branżowej Szkoły I stopnia. Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która zwróciła się z prośbą o współpracę do Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta. Autorów programu telewizyjnego ,,Ostre Cięcie” i książki ,,Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera". W ubiegłym roku szkolnym ich akademia ufundowała w jednym z salonów miesięczne staże dla dwóch uczennic kończących szkołę. ZSE współpracuje nie tylko z Akademią W&S – mówią nauczycielki przedmiotów zawodowych Ewa Dubińska i Justyna Łaskawiec. Uczniowie biorą też bezpłatnie udział w szkoleniach w renomowanych akademiach fryzjerskich w naszym regionie. - Od lat Sławomir Kublin z Akademii Berendowicz & Kublin zaprasza uczennice do swojej Akademii w Katowicach. A od dwóch lat, bo wtedy powstała także w Katowicach Akademia Nabrdalik zaprasza nas na szkolenia i kursy Paweł Nabrdalik – dodają nauczycielki.

Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych: Incydenty + wydarzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie