Dąbrowa Górnicza: oto najbardziej dziurawe drogi. Wiemy, co i kiedy zrobi z nimi miasto!

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
W Dąbrowie Górniczej sporo dróg doczekało się już nowych nawierzchni i jeździ się nimi całkiem dobrze. Jest jednak wciąż wiele takich, których kierowcy powinni unikać jak ognia. Problem w tym, że nie zawsze się da, bo to jezdnie prowadzące do domów, osiedli, szkół.

Zapytaliśmy naszych Czytelników, które ich zdaniem drogi w Dąbrowie Górniczej powinny zostać przeznaczone do remontu najszybciej, jak tylko to możliwe. Odpowiedzi otrzymaliśmy mnóstwo. Wśród propozycji znalazły się zarówno te w śródmieściu i okolicach, jak i na obrzeżach.

Zapytaliśmy więc urzędników w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, jakie są ich plany wobec wskazanych, dziurawych ulic. I dziś wiemy już, co będzie się z nimi działo. Odpowiedzi przygotował dla nas Arkadiusz Grządziel, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

1) Skrzyżowanie Tysiąclecia (Łącznik DK94) z ul. Staszica asfaltowe garby wysokości kilkunastu centymetrów.

Przy remoncie cząstkowym ul. Staszica zostaną wykonane prace związane z poprawą stanu technicznego łącznika DK 94 z ul. Staszica. Planowany termin prac: III kwartał bieżącego roku.

2) Ul. Piłsudskiego na odcinku od Targowiska Miejskiego do Gołonoga/Kasprzaka.

W 2020 roku staraniem Wydziału Inwestycji Drogowych Urzędu Miejskiego będzie wykonany remont kapitalny al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Morcinka do skrzyżowania z al. Majakowskiego (oba kierunki). Prace będą polegać na wymianie krawężników, frezowaniu nawierzchni i ułożeniu nakładki asfaltobetonowej wraz z regulacją urządzeń.

3) Ul. Korzeniec 34 - droga miejska dojazd do osiedla. Sprawa zgłaszana do UM już dwukrotnie w ciągu ostatnich trzech lat. Petycja wszystkich mieszkańców. Odpowiedź wymijająca.

Sprawa przekazana została do Wydziału Infrastruktury Miejskiej.. Aktualnie trwa poszukiwanie satysfakcjonującego mieszkańców rozwiązania tymczasowego tego problemu (dojazd do placów budowy), a także rozwiązania docelowego.

4) Ul. Żołnierska i Łazy Błędowskie dziura na dziurze, studzienki pozapadane. Droga nie była remontowana co najmniej 20 lat, eksploatowana konkretnie przez ciężarówki omijające DK 94.

W roku 2018 roku w ciągu ul. Żołnierskiej wymieniono włazy kanalizacyjne na tzw. pływające, celem wyeliminowania hałasu emitowanego przez przejeżdżające pojazdy. Nadmieniam jednocześnie, że ul. Żołnierska i Łazy Błędowskie ujęte są w harmonogramach remontów cząstkowych na rok bieżący. Planowany termin prac: II-III kwartał 2020 r.

5) Ul. 11 Listopada od ronda do DK 94, zdaniem Czytelników przy remontach w tej okolicy brakło chyba pieniędzy, żeby 400 metrów asfaltu wymienić

Aktualnie to zadanie nie znajduje się w planach realizacyjnych gminy. Nadmieniam jednocześnie, że w II-III kwartale bieżącego roku zostanie wystosowane zlecenie na remont cząstkowy ul. 11 Listopada.

Nie przegap

6) Wymiana nawierzchni ulic: Skowronkowej, Szpakowej i Relaksowej.

Po okresie zimowym zostanie dokonana weryfikacja stanu technicznego infrastruktury pasa drogowego, w ramach której przeanalizowane zostanie zapotrzebowanie na wykonanie robót drogowych. W oparciu o określone zapotrzebowanie, oraz w odniesieniu do posiadanych funduszy wybrane zostaną zadania, podlegające realizacji w roku bieżącym.

7) Ul. Podlesie od Tysiąclecia do Myśliwskiej, Myśliwska, Krasickiego, Torowa, Tworzeń (od strony Torowej), Legionów Polskich na odcinku od ronda przy Kauflandzie do Będzina

Wszystkie te ulice aktualnie nie znajdują się w planach remontów kapitalnych. Nadmieniam jednocześnie, że w II-III kwartale bieżącego roku zostaną wystosowane zlecenia na remonty cząstkowe tych dróg.

Tak więc dla kierowców są i dobre informacje, bo za taką należy uważać np. remont nawierzchni al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Morcinka do al. Majakowskiego, i te nieco gorsze. W wielu przypadkach dziurawe drogi mają być bowiem łatane doraźnie w drugim i trzecim kwartale 2020 roku.

Zobacz koniecznie

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Najlepiej wlać w dziurę trochę smoły i zadeptać w deszczu i odhaczyć że zrobione a potem ludzie muszą wymienić szybę przednią bo się to skruszy i strzela spod kół...

s
sas

"W Dąbrowie Górniczej sporo dróg doczekało się już nowych nawierzchni i jeździ się nimi całkiem dobrze" naprawdę????? Gorszych dróg w Zagłębiu to nie ma, poczynając od głównej Piłsudskiego, a niby taka bogata gmina...Drogi wokół KSSE i huty to powinny wyremontować zakłady, których przeładowane tiry demolują drogi...

Dodaj ogłoszenie