Dąbrowa Górnicza: plac zabaw z pergolami, statkiem i żaglami powstanie w Gołonogu WIZUALIZACJE

Piotr Sobierajski
Nowoczesny plac zabaw ma się pojawić wkrótce przy ulicy Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie tej inwestycji i do 17 sierpnia czeka na oferty wykonawców.

W mieście sporo zaległości w dobrze wyposażonych i bezpiecznych miejscach zabaw dla najmłodszych udało się już nadrobić w ostatnich latach dzięki czterem edycjom Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Mieszkańcy chętnie zgłaszali takie właśnie propozycje, a potem zdobywały one wystarczającą liczbę głosów, by projekty te mogły zostać zrealizowane. Dzięki temu urządzenia zabawowe i piaskownice pojawiły się w kilku dzielnicach.

Miasto cały czas stara się jednak konsultować kolejne tego typu inwestycje z mieszkańcami i okazało się, że nowoczesny plac zabaw z chęcią zostanie powitany przez dzieci i ich rodziców przy ulicy Tysiąclecia. Jak wspominaliśmy jeszcze przez kilka najbliższych dni firmy mogą zgłaszać swoje oferty w przetargu, a wszystkie prace mają zostać potem wykonane w terminie 70 dni od dnia podpisania stosownej umowy.

Co zatem będzie wyróżniało nowy plac zabaw w Gołonogu? Pojawią się tam m.in. drewniane pergole porośnięte zielenią, ławki dla karmiących matek, żagle dające cień w upalne dni, a do tego zupełnie nowe urządzenia w trzech strefach – dla maluchów, dla dzieci starszych i dla dzieci niepełnosprawnych.

Ze specyfikacji przetargowej wynika, że milusińscy będą mogli bawić się m.in. na statku pirackim i w wiosce śródziemnomorskiej. Powstanie też drzewo wspinaczkowe „ptasie gniazdo” oraz 20-metrowy zjazd na linie. Będzie również stół do tenisa stołowego i stolik do gry w szachy, tablica edukacyjna „kółko i krzyżyk”. Nie zabraknie stojaków na rowery oraz ławek i elementów małej architektury.

W zakresie inwestycji planowane są następujące demontaże i rozbiórki:
• demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z furtkami oraz bramą
• demontaż istniejących urządzeń placu zabaw
• demontaż elementów małej architektury
• demontaż płyty betonowej na boisku sportowym

W zakresie inwestycji planowane są następujące roboty budowlane:
• montaż urządzeń zabawowych na placu zabawowych
• budowa nawierzchni bezpiecznej – mata przerostowa – pod urządzeniami zabawowymi.
• montaż ogrodzenia panelowego wraz z furtkami oraz bramą
• montaż piłkochwytów przy boisku
• montaż urządzeń małej architektury - ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery
• montaż zadaszenia żaglowego nad urządzeniem do zabawy piaskiem
• budowa nawierzchni utwardzonej – kostka betonowa
• wysianie trawy sportowej na istniejącym boisku

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie